August 5, 2019

Matkareis Lapimaal Rootsis


16.09 – 23.09.2019


Millal olid viimati mitu päeva ilma telefonilevita? Istusid looduse ürguses lõkke ümber ja nautisid elu lihtsust kõige ehedamas tähenduses?

Just sellisele matkaseiklusele kutsume Sind kaasa Lapimaale juba sel sügisel! Läheme üheskoos avastama Rootsi tuntumat matkarada Kungsledeni („King’s Trail“), mis kulgeb läbi nelja erineva rahvuspargi kogupikkuses 440 km.

Sel korral võtame viie päevaga ette 110 km liikumisnaudingut, mille jooksul seikleme ka Rootsi kõrgeima mäetipu jalamil (Kebnekaise, 2140m). Samal rajaosal peetakse ka juba alates 2005. aastast rahvusvahelist matkaüritust Fjällräven Classic Sweden. Pakime kogu elu seljakotti, matkame mõnusas tempos iga päev ca 20-25 km, elame ürglooduses mägijaamades ja sõbrustame rajal jalutavate põhjapõtradega. Päevavalguses saad nautida sügisvärve ja tähistaevaga imetleda virmaliste mängu.

Reisiseikluse lõpetame spaa-mõnude nautimise ja hotelli-elamusega Camp Ripan 4*tärni keskuses. Meie reisiseikluse viimasel päeval külastame ka unikaalset Jukkasjärvi jäähotelli ja vaatame, mismoodi seal see elu päriselt käib. Sinu reisijuhiks ja krapsakaks matkakaaslaseks on FitAdventure treener Kristel Laurson.

Grupi suurus: 8-10 inimest.

Treeningtase: valmisolek ja innustunud soov liikuda päevas keskmiselt 20 km, arvestusega, et Sul on ka matkaelu seljakotis. Kui Sul on tahtmine, siis on kõik tehtav! Ja juhul, kui Sa tunned, et pole päris kindel, kas see on Sinu jaoks, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saate üheskoos selguse.

Vajalik varustus: korralikud kõrge ja tugeva toetusega matkasaapad, käimiskepid, vihmakindlad riided, õhuke talvejope, kindad, müts, magamiskott kuni -4 kraadideks, vihmakeep, termos, ujumisriided, päikeseprillid, pealamp, plätud, vajalikud riided matkamiseks ja vahetuseks mägijaamades. Detailse nimekirja vajalikest asjadest edastame juba pärast registreerimist.


REISIPAKETT sisaldab

✓ Voodikoht neljas mägijaamas

✓ Hommiku- ja õhtusöögid mägijaamades, lõunasnäkid matkateel

✓ Majutus kahekohalises toas Camp Ripan 4* hotellikeskuses koos hommikusöögiga

✓ Aurora Spa külastuspilet

✓ Jukkasjärvi jäähotelli sissepääsupilet ja ringkäik

✓ STF (Svenska Turistföreningen) liikmekaart 1-aastase kehtivusega

✓ Igapäevane 10-minuti jõuharjutuste programm

✓ E-koolitus „Matkakoti pakkimise nipid“

✓ Reisijuhiks ja -kaaslaseks FitAdventure treener Kristel Laurson

✓ Transport Tallinn-Kiruna-Tallinn vastavalt valikule

PAKETT 1 hind 695 EUR: transport väikebussiga läbi Helsingi. Väljumine Tallinnast 15. septembril kell 7.30, tagasi Tallinnasse jõudmine 23. septembri õhtul.

PAKETT 2 hind 895 EUR: transport lennukiga Tallinn-Kiruna-Tallinn läbi Stockholmi. Väljumine Tallinnast 16. septembril kell 7.20, tagasi Tallinnasse jõudmine 23. septembril kell 00.35.

Sul on võimalus registreerimisel valida, kas teostada makse terviklikult või kahes osas.