detsember 15, 2023

Esimene võistlus: valus-mõnus

Mõte oli minna esimest stardikogemust püüdma pigem lähipiirkonda ja mitte nii suurejoonelisele võistlusele. Küll aga oli rõõm suur, kui mõned sekundid pärast Raini ilmus stardinimekirja tema enda üks iidolitest –  maailma tipp nii ultrajooksus kui suusamägironimises Kilian Jornet. 

Valmis olla … Raini ootas 2 km tõusu otse mäkke. Vertical race on vastav võistlusformaat, kus laskumisi ja skinnide allapaneku-äravõtmise vahetusalasid mängus ei ole. Ainult otsejoones üles!

KOGEMUSED kaasa:

1) Avastasin esmakordselt, mis tunne on vertical formaadis võistlusel. See, kuidas tänu järsule rajaprofiilile hakkab maksimaalse lähedane pingutus kohe stardist ja püsib sellisena päris lõpuni välja. Millist survet see avaldab erinevatele lihaskondadele ja liigestele. Nii järsul nõlval näiteks peab parandama oluliselt Achilleuse ja säärelihase venivust. 

2) Teiseks tegin ka esimest korda elus nimekirja kõikidest võistlusel vajaminevatest asjadest, et need oleksid ka nii sihtkohas kui võistluspaigas kaasas. Lihtne viis võistluseelset ärevust vähendada.

3) Kolmandaks võtsin osa ka sprinditeatest, mis algselt planeeritud ei olnud. Pelgasin veidi, sest uue varustuse sain kätte ainult mõned päevad varem ja polnud jõudnud sellega veel väga palju kohaneda. 

See julge samm visata ennast sellesse võistlusolukorda oli väga õige ja õpetlik, sest võistlus on parim õpetaja. Sprindi puhul on ülioluline fookus, täpsus ja vahetusalad. Ehk peab väga hästi tundma oma varustust ja ka enda keha – parem painduvus ja tasakaal lubavad tulevikus kiiremini ja edukamalt vahetusalasid läbida. 

Võistlused toimusid 9.-10. detsembril Are suusakeskuses Rootsis. Tõusu ronimise lõpetas Rain tublil 24. kohal Rootsi, Norra jt sportlaste seas, kaotust Kilian Jornetile meie kõige esimesel võistlusel +05:47. Tulemused leiad SIIT ja mis siis muud kui põnevusega EDASI! 

TAGASI videopäevikusse.