aprill 22, 2021

Cykelvasa maastikurattasõit

Cykelvasa maastikurattasõit kulgeb mööda maailma vanima suusamaratoni Vasaloppeti rada. Rattamaratoni põhidistantsi 94 km start antakse Sälenist ja lõpujoone saad ületada Moras kuulsa võidukaare all. 

Finišikaarel seisab juba alates 1986. aastast Vasaloppeti moto: “Tulevikuvõitude nimel meie esiisade jälgedes” (In our fathers’ tracks for future victories).  

Cykelvasa kirjeldus

See on erakordne võimalus läbida maailma vanima ja suurima suusamaratoni Vasaloppeti rada rattaga. Saad juba varakult osa peomeeleolust, kuna Vasaloppet tähistab 2022. aastal suusamaratoni 100ndat sünnipäeva. 

Cykelvasa on üks Põhjamaade suurimaid maastikuratta maratone, kus on üle 23 000 osaleja (2019). Cykelvasa põhidistants on 94 kmmillest 87,1 km kulgeb mööda kruusa- ja metsateid, 6,9 km on asfaltteedel. Rada on valdavalt kõva ja tugeva kattega, kuid esineb ka üksikuid pehmeid kohti. Profiililt lihtne ja kiire, tehniliselt keerulisi kohti ei ole. 

Rattamaraton sõidetakse laupäeval, 14. augustil ja stardid toimuvad lainetena gruppides. 

Kuninglik ajalugu, põhjamaiselt mitmekesine loodus ja maitsev mustikasupp, mida joogipunktides nii lahkelt jagatakse, muudavad rahvusvahelise maratoni omamoodi eritabaseksIga lõpetanud osaleja saab koos sisemise rahulolutundega finišijoonel kaela ka uhke medali. 

Cykelvasa kasvuteekond esimesest rattamaratonist 2009. aastal kuni tänaseni on olnud hoogne. Osavõtjate arv on aastatega aina kasvanud ja selleks ürituseks tuleb üle maailma kokku rattureid 37st eri riigist (2019). Kõige enam välisriikide osalejaid on olnud naaberriikidest Soomest ja Norrast. 

Väga teretulnud on osalema ka lapsed, kelle tervislikele eluviisidele saame läbi nende põnevate spordireiside üheskoos hoogu juurde anda! Põhidistantsil 94 km on tavaklassis starti lubatud lapsed alates 12. eluaastast, võistlusklassis 17ndast. 

Vasaloppeti kolmiküritus

Cykelvasa on osa Vasaloppeti kolmiküritusest nimega Vasaloppstrippeln, kus ühe aasta jooksul tuleb läbida Vasaloppeti rada kolmel erineval viisil: joostes, rattaga ja suuskadel. Saad ise valida, kas võtad ette iga ürituse 30, 45 või 90 km distantsid. Maastikurattamaratonil on pikim distants lausa 94 km. 

Kõigi kolme ürituse läbimine ühe aasta jooksul on omaette suur saavutus, sest ajaloo jooksul on kõige aktiivsema osalusega aastal selle teoks teinud 297 inimest maailmas. 

Tänavu läheb koroona tõttu erandlikult 2021. aasta kolmikürituses arvesse 2020. aasta suusamaraton. Maastikurattasõit ja jooksumaraton on juba augustis ees ootamas – kas lööd kampa? 

VAATA 2019. aasta rattamaratoni hetki:

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud kahekorruselistes puitmajades, mis asuvad maratoni stardipaigast Sälenist 7,5 km ja finišist ca 95 km kaugusel. Stockholmist on majutuspaika umbes 5 h bussisõitu. Lähim asula koos poodide ja toitlustuskohtadega ongi Sälen. 

Majadesse mahub 6-8 inimest, kus on valikus nii narivoodiga kui laia kaheinimese voodiga tubasid. Majas on olemas ka saun. Ülevaate tubadest leiad pildigaleriist. 

Toidukordadeks tutvustame Sulle lähedal asuvaid söögikohti, kust saad endale meelepärase valida. Majades on ka olemas täisvarustuses köök, et saaksid iseseisvalt või koos oma majarahvaga endale maitsva söögi valmistada.

Põhjmaade suurim rattasõit

Osalejaid rohkem kui 35st riigist, koguarvus ligi 23 000.

Vaheldusrikas maastik

Põhjamaine loodus ja erinevad maastikud: kruusateed, metsarajad, rabajärvede vaated ja kaunid männimetsad.

Kuninglik rada

Vasaloppeti sünnilugu on inspireeritud Rootsi kuningas Gustav Vasast. Tähenduslik lugu kogu Rootsi rahvale.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 585 eurot.

Kui Sa soovid tulla lennukiga, siis on paketi hind 725 eurot ja reisiperiood 13.-15. august. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi. 

Kohtumiseni Vasaloppeti radadel!

etET