March 4, 2022

Rattaretked Dolomiidi Alpides

 • Kuupäevad: 11.-17. juuli 2022
 • Asukoht: Val di Fassa, Itaalia
 • Grupi suurus: kuni 12 inimest
 • REGISTREERU >>>

Hakkame ratastega avastama Val di Fassa orgu ja seda ümbritsevaid UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpe. Oma kunstiliste kivimassiividega on Dolomiidid ühtlasi ka Itaalia suurim mäestik.

Talvisel ajal on see piirkond üks populaarsemaid Itaalia suusakeskusi, suvel aga tõeline matkajate ja ratturite paradiis, kus jagub radasid igale maitsele.

Reisi kirjeldus

Sa naudid rattasõitu erinevatel maastikel ja just sadulas uute kohtade avastamine tundub Sinu jaoks eriti äge? See võib esialgu tunduda kui unistuste reis ja seda see ühele innustunud rattasõbrale päriselt ongi!

Meid on ees ootamas Itaalia suurim mäestik, mille juured ulatuvad rohkem kuni 290 miljoni aasta taha. Sealne maastik on kui kunstiteos, mägede tipud on looduse poolt vormitud nii, et kohati meenutavad need kirikuid ja kivilosse. Dolomiitidelt avanevaid loodusvaateid peetakse ühtedeks ilusamateks maailmas.

Saame nautida hiigelsuurte kivirahnude suursugusust, lõputult avaraid vaateid ja metsikuid rohelisi mäenõlvu. Kõike seda täielikus loodusvaikuses, vaid Alpikellad taamal helisemas. 

Val di Fassas on palju erineva tasemega rattaradasid, kus avastamisrõõmu jagub nii alles maastikurattaga tutvust tegevale inimesele kui juba kogenud ratturile. Oma igapäevase teekonna valime ühiselt just sellise, mis Sinu tasemele sobib ja ühtlasi ka põnev tundub. 

See on justkui rattamatk, kus ühest punktist teise liikumise asemel on meil üks staap, kuhu õhtu hakuks naaseme. Nii ei pea Sa oma reisikraami kaasas kandma ja saad täielikult pühenduda mägede avastamisele. Rõhku paneme ka meie kõigi turvalisusele: selleks teeme juba enne reisi alustamist kuni kaks ühistreeningut. Jagame täpsemaid juhiseid nii varustuse kui ettevalmistuse osas ja saame ühiselt tuttavaks!

Igal päeval peale hommikusööki lahkume ratastega hotellist ja plaanime ca 5-6 tundi sõiduaega. Muidugi teeme tee peal pause, just siis kui tunneme, et selleks vajadus on. Hinge tõmbamiseks, vaadete imetlemiseks või lihtsalt hetke nautimiseks. Et saaksid kätte täieliku naudingu nii rattasõidust kui mägede ilust! 

Üks päev saab olema ka väga rahulik sõidupäev, et Sinu keha saaks mõnusalt taastuda. Õhtuti saad lõõgastuda hotelli saunakeskuses ja nautida mitmekäigulist õhtusööki hotelli restoranis. 

Kellele?

See on Sinule, kes Sa oled aktiivne ja Sulle meeldib rattaga sõita, või oled Sa unistanud, et võiks rattasõiduga rohkem tutvust teha, midagi ägedat avastada ja miks mitte ka oma võimeid proovile panna. 

Mis kõige olulisem, meie ühised rattaretked algavad juba enne reisi Eestis. Grupijuht Svenil on pikaajaline rattasõidu kogemus ja ta lihtsalt täiega fännab seda, mida ta teeb! Saame kokku, teeme üheskoos trenni, vaatame üle rattavarustuse ja Sina saad täpsemalt jagada oma ootusi reisi osas. Ettevalmistust Eestis pakume kuni Jaanipäevani. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Meie peatuspaigaks on Valacia hotell, kus majutume kahekohalistes tubades. Valikus on nii eraldi vooditega kui ühe suure voodiga toad. Toad on avarad ja alpipärase puitsisustusega. Õhtuti on meil võimalusel kasutada ka alumisel korrusel asuvat saunakeskust, kus on olemas nii Soome saun kui tervendav infrapunasaun. Hotell asub Pozza di Fassa küla külje all, 500 m kaugusel mägitõstukist ja poodidest, kohvikutest. 

Valacia hotellil on ka oma põnev ajalugu ja kasvamislugu jagada. See on kunagi alguse saanud hobusetallidest, mille Lorenzode perekond oma hoole alla võttis ja samm-sammult omanäoliseks hotelliks ehitas. Sellest teekonnast saame kindlasti lähemalt kuulda kohapeal!

Hommiku- ja õhtusöögid on terve reisi vältel tagatud hotellis. Lõunasöögid võtame rattaretkele kaasa või einestame teele jäävas kohvikus. 

Radasid igale tasemele

Piirkonna rattaradade valik on väga laialdane: mängida saab nii erinevate raskusastmetega kui ka maastikega.

Pilvepiiri sõidud

Tänu mägitõstukitele saame ratastega käia ka pilvepiiril, ilma et peaksime paari kilomeetrist tõusu ronima. Kes muidugi soovib, saab ka seda 🙂

Sinu soovid loevad!

Grupijuht Sven on tõeline rattafänn ja arvestab kõigi soovidega. Tutvumistrennid algavad juba enne reisi!

PAKETT sisaldab:

 • Ettevalmistus ja häälestus enne reisi Eestis
 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Rattatransport edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Majutus kahekohalises toas
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Saunakeskuse külastus hotellis
 • Mägitõstukite rattapilet
 • Reisi korraldusteenus ja inspireeriv matkajuht

Paketi hind 1435 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. mai (sh) 2022 on paketi 1385 hind eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 
 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Reisijuht Sven Puusepp

Sven on lõbus ja ääretult abivalmis reisikaaslane, kes teeb kõik selleks, et Sinu rattaretk oleks nauditav. Üks tema suurimaid kirgi juba lapsepõlvest alates on olnud rattaga metsaradade avastamine. Suur armastus spordi ja looduses liikumise vastu on viinud teda maailma paljudesse eri paikadesse nii ratta, lumelaua kui suuskadega.  Viimane avastusreis lumelaual viis teda Kõrgõstani!

Ühiste avastamisteni Itaalias!