oktoober 4, 2023

Triatloni treeninglaager Fuerteventural

Fuerteventura on Hispaaniale kuuluva Kanaari saarestiku suuruselt teine  saar. Saar on parajalt metsik ja asustamata ning tuntud oma pikkade valgete ja  mustade vulkaaniliste liivarandade poolest.  Sealne kliima, reljeef, sõiduteede kvaliteet ja  turvalisus on triatloni alade treenimiseks  parimad. Ühtlasi on see saar Rait Rataseppa lemmikpaik. Just seal on ta treeninud end tippvormi ja avastanud oma inimvõimekuse piire. 

Treeninglaagri kirjeldus ja asukoht

Fuerteventura maastik on teistest Kanaari saartest üsna erinev. Esimene erinevus, mida märkate, et kuigi sellel saarel on omajagu mägesid, leidub seal palju ka laugemat maastikku, mis annab võimaluse trennitegemisel mängida erinevatel pinnavormidel. Fuerteventura asustustihedus on teistest Kanaari saartest palju väiksem. Erinevalt Gran Canariast ja Tenerifest ei ole Fuerteventural ligilähedaseltki nii palju turiste ega autode liiklust, mis on kindlasti rattasõpradele meeltmööda. Saar paikneb Aafrika mandri lähedal ja seetõttu on sealne kliima aastaringselt väga soe ja kuiv. Aastane keskmine sademete hulk väga väike, kõigest ca 150 mm. Saarel olles matkame ka saare kõrgema mäe tippu, milleks on Pico de la Zarza, asub 807 m kõrgusel merepinnast.

Laagris toimuvad igal päeval aset mitmekülgsed ratta-, ujumise- ja jooksutreeningud. Lisaks jagab Rait Ratasepp oma teadmisi ja kogemusi treenimise, motivatsiooni ja tahtejõu, eesmärkide püstitamise ja nende täitmise ning ootamatustega toimetuleku osas. Ja muidugi ei jää tähelepanuta toitumine ja puhkamine, mis on treeningprotsessi lahutamatud osad.

Treeninglaager leiab aset Fuerteventural kaguosas asuvas erilises külas nimega Las Playitas. Peaaegu 20 aastat tagasi avas seal uksed spordikuurort Playitas, mis tänaseks on kasvanud külast endast mitmeid kordi suuremaks spordi- ja vabaaja veetmise kompleksiks. Tegevusi jagub seal igale maitsele. Ujumise, rattasõidu ja jooksmise  harrastamiseks on see koht justkui paradiis. Ujuda saab nii avavees kui 50-meetrises välibasseinis. Jooksmiseks on nii kuurorti sees kui ka vahetus läheduses olemas nii kõvakattega teed kui trail– ja mägirajad. Fuerteventura autoteed on väga heas korras ning sobivad ideaalselt rattatreeninguteks, samuti on hea ratastel saare erinevaid paiku ja vaatamisväärsusi avastada. 

* Kasutatud fotode autor on Jakob Meier, kes ühtlasi teeb meiega kaasa kogu reisi, kaasas muidugi kaamera, et parimad palad kaadrisse võtta.

Kellele?

Treeninglaagrisse on oodatud kõik spordisõbrad, kellele meeldivad vastupidavusalad, kes on triatlonipisikuga nakatunud või tunneb selle põneva maailma avastamise vastu alles huvi. Laagris osalemiseks ei pea sul olema varasemat triatloni kogemust. Kuna grupp on väike, saame pakkuda privaatset lähenemist igale spordisõbrale, lähtuvalt treenituse tasemest.

Laagrisse on oodatud ka trennisõprade pereliikmed ja sõbrad. See on saar, kus jagub tegevusi, päikest ja silmailu kõigile. 

Kui Sul ei ole ratast või Sulle meeldib ilma rattata reisida, siis on Sul võimalik endale meelepärane ratas rentida Playitase kuurordi rattakeskusest. Palun anna sellest teada (juri@sporttravel.ee) ja me saadame Sulle hinnapakkumise.

Majutus ja toitlustus

Fuerteventural olles majutume 4* tärni hotellis Playitase kuurortis. Sealses kompleksis on tagatud kõik võimalused mitmekülgsete treeningute läbiviimiseks. Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades.

Suurte raskustega treenimise juures on ülioluline toitumine. Hommiku- ja õhtusöögid sisalduvad paketis. Playitase kuurort on kõrgelt hinnatud sealse pakutava toidu kvaliteedi poolest. Rootsi laua stiilis ja põhimõttel “söö palju jaksad” pakutav rikkalik toiduvalik ei jäta kedagi külmaks. Kuivõrd toitumise olulisust hindab Rait väga kõrgelt ja on oma söömise harjumused välja töötanud sporditoitumise tippspetsialistidega, jagab Rait kohapeal soovitusi kõikidele mitmekülgseks toitumiseks. 

Miks olla kohal?

Rait Ratasepp ja tema lugu

Rait jagab oma lugu. Missuguse pühendumuse ja järjekindlusega ta tippu on jõudnud?

Tipptasemel trennivõimalused

Maailmatasemel spordikuurortis on tagatud kõik, millest üks spordisõber unistada oskab!

Tervislik toit ja puhkus

Hea vormi üks saladusi on tasakaalus toitumine ja puhkamine. Sa saad sellest osa!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 2425 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 2325 eurot. 

Lisakulud: soovi korral saab spordikuurordis soetada spordivarustust või rentida mägi-, elektri- või maanteeratast, samuti massaaži- või rattahooldusteenust. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (400 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 60 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Treener Rait Ratasepp

Rait on sihikendel tegutseja. Teda inspireerivad inimesed, kes julgevad seada endale kõrgeid eesmärke, mis sunnivad mugavustsoonist välja tulema, pühenduma ja pingutama. “Me kõik oleme võimelised suurteks asjadeks, esmalt tuleb end nende võimalikkuses veenda ning seejärel neile keskenduda ja pühenduda.” 

Rait on korduvalt tõestanud, et inimvõimekusel ei ole piire. Nüüd on ta nõuks võtnud oma kogemusi ka Sinuga jagada. 

Ägedate elamusteni triatlonimaastikul!