detsember 10, 2019

Chianti jooksureis

Chianti Classico maastikujooksud leiavad aset Itaalias Toscana idüllilistel maastikel. Kindlasti oled imetlenud neid piltkauneid vaateid filmis “Toscana päikese all” või näinud kuulsate kunstnike maalidel. Tule ja avasta, et päriselus on see kõik veelgi ilusam!

Jooksude start ja finiš on väikeses külakeskuses Mercatale Cal di Pesas, mis asub Itaalia keskosas. Meie majutuspaik asub 10 km võistluskeskusest. 

Chianti Classico jooksudest

Esimesed Chianti jooksud toimusid 1970ndatel, mil punt kohalikke jooksusõpru selle ürituse oma lõbuks korraldasid. Vahepealsetel aastatel jäi jooksutraditsioon Chiantis soiku, aga nüüd on see taas alates 2015. aastast kohalike poolt ellu äratatud. Nad ise ütlevad, et kutsuvad inimesed külla jooksma, sest tahavad ümbritsevat ilu ja võlu ka teistega jagada! 

Chianti Classico jooksupidu leiab aset pühapäeval, 4. juunil. Stardid eri distantsidele antakse hommikul umbes tunniste vahedega Mercatale Val di Pesa külakeskusest. Valikus on 11 km kõnd/jooks (ise valid), 21 km ja 45,6 km pikkused maastikujooksud. 

Rada on Toscana maastikule iseloomulikult huvitav ja vaheldusrikas, kindlasti ka väljakutseid pakkuv. Lauget maastikku jooksutrassidel peaaegu et ei olegi. Kogu teekond on ülikaunis, kulgeb läbi viinamarja- ja oliivi istanduste, üle moonipõldude ja läbib ka traditsioonilisi Toscana külakesi.

Lisaks sellele, et jooksudel (21/45 km) osalejad saavad mälestuseks Chianti logoga medali, jagatakse kõikidele osalejatele stardimaterjalide hulgas ka kohaliku kvaliteedimärgisega Chianti veini. 

Chianti piirkond on tuntud just kvaliteetse punase veini poolest, millele on iseloomulik hapukus ja intensiivne maitse. Seda imetlevad veinikollektsionäärid ja investorid üle kogu maa. Samuti pidavat Chianti piirkonna veinidel olema ka suurepärane vananemispotentsiaal. Veini kõrval pärineb sellest piirkonnast ka hinnatud ekstra neitsioliiviõli.

Reisi ajal avastame üheskoos paari Toscana piirkonna väikelinna ja huvilistele võime korraldada ka ühise veinimõisa külastuse. Samuti jätame endale aega basseinis mõnulemiseks ja päikese käes lebamiseks. 

Chianti Classico maastikujooksude kohta leiad rohkem infot SIIT. 

Leia oma lemmik distants!

Majutus

Podere MezzaStada majutuskompleks on osa endisest Santa Maria Novella lossist. Tegemist on ehtsa itaaliapärase arhitektuuriehitisega! Igal nurgal avanevad vaated Toscana maastikele, oliivi- ja viinamarjaistandustele. 

Majutus on apartment-tüüpi hotellis kahestes tubades. Toad on väga korralikult, maitsekalt sisustatud ja üsna värskelt renoveeritud. Hotellis on bassein koos lamatsitega, kus on mõnus lõõgastuda, päikest võtta ja jooksumuljeid vahetada. 

Värske hommikusöök tuuakse hommikul tuppa ja seda saab nautida kauni vaatega terrassilt. Majades on olemas ka kööginurgad, mis on varustatud kõikide vajalike tarvikutega. Rohkem infot majutuse kohta leiad SIIT

Miks olla kohal?

Koos on lõbusam!

Mõnusalt sportlik väljakutse Toscana päikese all. Tule naudi seda koos sõpradega!

Ehe Itaalia!

Igal nurgal hingematvad vaated Toscana maastikele! Ehe ja puhas Itaalia loodus.

Äge majutus!

Väga mõnus basseiniga eht itaaliapärane majutus, kus saad otse basseinist Toscana vaateid nautida.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1175 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 45 päeva enne reisi algust. 

 

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on lõbus ja abivalmis reisikaaslane. Ta on korraldanud aktiivseid reise mitu aastat ja löönud ka ise kaasa mitmetel jooksu,- suusa ja ujumisvõistlustel. Nii entusiastliku osalejana kui nautinud ka täiel rinnal võistlusmelu omadele raja ääres kaasa elades.

Kädi-Liis on kirjutanud ka oma kolmest lapsest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele” ja omandanud Tallinna Ülikoolis tervisejuhtimise eriala.

 

Kohtumiseni Toscana päikese all!