September 27, 2021

Adidas Stockholmi maraton

 • Kuupäevad: 3.-5. juuni 2022
 • Asukoht: Stockholm, Rootsi 
 • Maratoni distants: 42.2 km
 • Grupi suurus: kuni 30 inimest
 • REGISTREERU >>>

Stockholmi maraton on Põhja-Euroopa suurim jooksuüritus, mis toimus esmakordselt juba 1979. aastal. Maratoni raames saad hea ülevaate Stockholmi linnast ja põhilistest vaatamisväärsustest. Finišis rõõmustab Sind unikaalne medal: igal aastal on see uue kujundusega, esindades mõnda linna sümbolit. 

Maratoni start ja finiš on Stockholmi südalinnas, 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel sadamast. 

Adidas Stockholmi maratonist

Stockholmi maraton toimub otse linna südames, tuhandete pealtvaatajate ja ergutajate kaasaelamisel. Rada möödub paljudest kuulsatest ja kuninglikest vaatamisväärsustest, läbib mitmeid parke ja keskaegset vanalinna, ületab sildasid, kust avanevad kaunid vaated linnale. Seda võib lausa nimetada justkui linnatuuriks jooksusammul.  

Tegemist on Põhjamaade ühe populaarseima jooksusündmusega, kuhu koguneb igal aastal jooksusõpru pea sajast eri riigist. 

Ole valmis! Stardime 3. juuni õhtul Tallinnast parvlaevaga Stockholmi. Maratoni stardinumbrid jagame kätte juba laevas, nii et laeva sadamasse saabudes saad otsejoones starti sörkida! Laupäev ongi see põnevusega oodatud maratonipäev, mil stardipauk kõlab kell 12.00.

Tagasisõit kodu poole algab väljumisega kell 17.30 Stockholmist. Laev jõuab Tallinnasse 5. juuni hommikul. Juhul, kui Sul ei õnnestu sellele laevale jõuda, siis korraldame tagasisõidu läbi Helsingi, laeva väljumisega kell 19.00. 

Ekstra mõnusaks elamuseks on tagasisõidul võimalus kasutada laeval saunakeskust, kus saad rahulikult lõõgastuda ja taastumise juba hoogsalt tööle!

Maratoniraja kirjeldus

Maratonirada läbib kõiki suuremaid Stockholmi linnaosasid (seitset linnaosa 14st), tutvustades pealinna isikupära ja suuremaid vaatamisväärsusi. Stardi- ja finišipaik asuvad Östermalmis, kus väidetavalt asuvad riigi kõige kallimad ja eksklusiivsemad hooned. Liigume läbi Vasastani, kus asub lugematu arv hubaseid väikseid restorane ja kohvikuid, jõudes Kungsholmeni ranna ja pargialadeni. 

Meil ei jää avastamata ka Stockholmi ajalooline linnaosa, kus on palju 13ndast sajandist pärinevaid hooneid ja ka suursugune kuningapalee. Kisub nii põnevaks, et tahaks lausa rajale, eksole! 

See polegi veel kõik! Jõuame nautleval jooksusammul ära käia ka Djurgårdenis laadaplatsi lähistel, avastada veidi boheemlaslikku Södermalmi ja mitmete suurte kaubanduskeskustega Norrmalmi. 

Finišeerujaid võtavad vastu tuhanded ergutajad Stockholmi olümpiastaadionil, kus on peetud palju maailmatasemel spordivõistlusi. Muide, sellel kuulsal olümpiastaadionil on registreeritud 83 maailmarekordit erinevatelt spordialadelt. Finišis saavad kõik lõpetajad unikaalse medali ja isikliku finišeerija T-särgi. 

Kellele?

Sobib igaühele, kellele meeldib joosta ja kes soovib end maratoni läbimisega proovile panna. Arvestada tuleb sellega, et distantsi läbimise ajalimiit on 6,5 tundi.

 
Miks olla kohal?

Nädalavahetus suurlinnas

Mõnusalt sportlik nädalavahetus lähedal asuvas suurlinnas. Kevadine Stockholm kustub!

Mugav korraldus

Reisijuhi eestvedamisel toimuval maratonireisil ei pea Sa mõtlema muule kui oma heale vormile. Numbri saad rinda juba laevas!

Kambavaim

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

 • Laevapiletid koos B4 kajutikohaga edasi-tagasi
 • Stardikoht Stockholmi maratonil
 • Hommikusöök Tallinn-Stockholm laeva buffet restoranis
 • Õhtusöök Stockholm-Tallinn laeva buffet restoranis
 • Laeva saunakeskuse kasutus tagasisõidul
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 330 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 6. veebruar 2022 (sh) on paketi hind 295 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Stockholmis!