February 5, 2020

Matkalaager Alpides

 • Kuupäevad: 15.-22. juuli 2020
 • Asukoht: Saalbach-Hinterglemm, Austria
 • Grupi suurus: 12-16 inimest
 • Hind: 1375 EUR

Saalbachi mägiküla, kus me end nädalaks sisse seame, on talvisel ajal Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi. Suvel valitseb seal õnnis rahu, loodus on õites ja mägede vahel kohtab üksikuid matkaselle. Meid ootab ligi 400 km matkaradu, mida üheskoos põnevusega avastada.

Laagri kirjeldus

Sulle meeldib matkamine ja värskes õhus liikumine? Naudid rohkem seiklemist päris elus kui nutimaailmas? Tahad kogeda enneolematut vabadust, kui jalutad ühelt mäetipult teisele?

Saalbachi mägiküla on siis just Sinu jaoks, sest seal algab iga matk pilvepiirilt. Pole vaja ronida mitmeid tunde mäkke, vaid tänu mägitõstukitele saab tõusta kuni 2000 m kõrgusele ja astuda juba esimesed matkasammud postkaardi vaadetega. 

Võtame iga päev avastamiseks ette ca 4-5 tunnise matkaraja, mõnel päeval võib vaadete lummus kutsuda ka pikematele ringidele. Enamus päevadel liigume jalgsi, ühel päeval sõidame ka ratastega mööda looklevaid teid ja avastame lähemal asuvaid külasid. 

Reisi 3ndal päeval ootab meid omaette seiklus: sõidame 1,5-tunnise bussisõidu kaugusel paiknevasse maailma-kuulsasse UNESCO pärandiga linna Hallstatt, kus elab kokku umbes 750 inimest. Järve kaldal paiknev linn on niivõrd maaliline, et Hiinas on ehitatud sellest lausa koopia.

Tutvume väikelinna võludega ja seejärel võtame suuna mägedesse, et jõuda õhtuks 2203 m kõrgusel paiknevasse mägihütti. Naudime seal päikeseloojangut ja veedame öö magamiskottidega mägionnis. Ärkame pilvepiiril ja avastame Dachsteini mägede radasid ka järgneval päeval. Õhtuks naaseme hotelli Mulk, naudime saunamõnusid ja lõõgastume, et olla järgnevatel päevadel valmis uuteks avastusteks Saalbachi radadel. 

Lõbusa sündmusena tähistab Sinu seikluskaaslane Kristel sel reisil ka oma sünnipäeva ja just selles meeleolus võtame iga matkaelamust kui trennipidu! 

Kindlasti jääb Sul ka matkade kõrvalt aega ise ringi uudistada ja mõnuleda õhtut hotelli saunakeskuses. Reisi täpne ajakava selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja reisipere liikmete soovidele. 

Treeningtase

Hea füüsiline vorm ja innustunud soov liikuda päevas 4-5 tundi värskes õhus. Mõnel üksikul päeval teeme ka pikema matka, mis võib rahulikus tempos ulatuda kuni 7 tunnini. Varasem matkakogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda.  

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus eestlaste hotellis Mulk

Hotelli sisenedes saadab Sind mõnus kodune tunne, sest omanike juured pärinevad otsaga Mulgimaalt. Nii on kasutatud ka hotelli kujunduses värvikaid Mulgi mustreid ja looduslähedasi puitlahendusi. Hotell ehitati 2018. aastal täielikult ümber, seega ootab reisikodu Sind omas värskuses! 

Majutus on korraldatud kahestes tubades. Hommiku- ja õhtusöögid on hotellis, paar õhtut organiseeritud lähedal asuvas restoranis. Lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame ise midagi matkateele kaasa. Rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Ühe öö veedame Simonyhütte mägionnis 2203 m kõrgusel, kus on tagatud voodikoht koos magamiskotiga. Ruum on soe ja pesemisvõimalused on kohapeal olemas. 

Mis jäi meelde 2019. aasta osalejatele?

400 km radu

Tänu mägitõstukitele on palju võimalusi radade valikul. Avastamisrõõmu igale maitsele!

Seikluslik matk

Veedame ühe öö magamiskottidega 2203 meetri kõrgusel mägionnis. Elamused pilvepiirilt!

Hotell kui elamus

Lähed küll välismaale, aga hakkajad eestlased on meid koduse tundega ikka hotellis tervitamas.

PAKETT hinnaga 1375 EUR sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Majutus kahekohalises toas 4* hotellis
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Hotelli saunakeskuse kasutus
 • Üks öö majutus Simonyhütte mägionnis
 • Mägitõstukite pilet reisiperioodiks
 • Ühekordne mägirattalaenutus koos kiivriga
 • Käimiskeppide laenutus
 • Igapäevane 10-minuti jõuharjutuste programm
 • Reisijuhi teenus koos innustava treeneriga

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse uus aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid.

Sinu seikluskaaslane Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne reisijuht, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema matkad on loodud just sellise raskusastmega, et osaleda saaksid ka inimesed, kes alles avastavad matkapuhkuse võimalusi. Loe rohkem siit

Kohtumiseni mägede tipus!