January 16, 2020

Matkalaager Austria Alpides

 • Kuupäevad: 21.-28. juuni 2020 / EI TOIMU!
 • Asukoht: Saalbach-Hinterglemm, Austria
 • Grupi suurus: 12-16 inimest
 • Hind: 1375 EUR

Saalbachi mägiküla, kus me end nädalaks koduselt sisse seame, asub Salzburgi lennujaamast 1,5-tunnise bussisõidu kaugusel. Talvisel ajal on see Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi, kuid suvel valitseb seal õnnis rahu ja loodus on õites. Meid ootab ligi 400 km matkaradu, mida üheskoos avastada.

Laagri kirjeldus

Mis Sa arvad, kui teeks sel aastal teistmoodi ja veedaks jaanipäeva krapsakalt aktiivses meeleolus? Ja veel sellises kohas, kus mägede tipust avaneb vaade, mis võtab igas suunas ohhetama ja ahhetama. 

Pakime lõunasnäki seljakotti ja naudime iga päev FitAdventure treener Kristeli eestvedamisel ca 4-5 h mägedes matkamist. Saalbachi teeb ekstra eriliseks see, et iga matk algab pilvepiirilt. Pole vaja ronida mitmeid tunde mäkke, vaid tänu mägitõstukitele saab tõusta kuni 2000 m kõrgusele ja astuda juba esimesed matkasammud postkaardi vaadetega. “See tekitab kuidagi erilise vabaduse tunde,” jagas Kadi oma muljeid eelmise aasta kogemusest. 

Rändame ka ajas veidi tagasi ja sõidame bussiga mööda kuulsat alpiteed Austria kõrgeima mäe GrossGlockneri (3798 m) jalamile, kus saad mäetipu oma silmaga ära näha. Suure tõenäosusega saame seal läheduses ka veidi lumes hullata ja kohata orava sarnaseid pisikesi marmoteid (Alpi ümiseja), kes on ilusa ilmaga tulnud ka mäeurust välja päikesepaistet nautima.

Ja kui seikluspisik juba sees on, siis lähme avastame üheskoos ka raftingut kärestikulisel mägijõel. Reisi viimase päeva veedame Mozarti sünnilinnas Salzburgis, kus on loodud ka üks kõigi aegade ilusaimaid muusikale “Helisev muusika”. 

Kindlasti jääb Sul ka matkade kõrvalt aega ise ringi uudistada ja mõnuleda õhtuti hotelli saunakeskuses. Reisi täpne ajakava selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja reisipere liikmete soovidele.

Treeningtase

Hea füüsiline vorm ja innustunud soov liikuda päevas 4-5 tundi värskes õhus. Varasem matkakogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus eestlaste hotellis Mulk

Hotelli sisenedes saadab Sind mõnus kodune tunne, sest omanike juured pärinevad otsaga Mulgimaalt. Nii on kasutatud ka hotelli kujunduses värvikaid Mulgi mustreid ja looduslähedasi puitlahendusi. Hotell ehitati 2018. aastal täielikult ümber, seega ootab reisikodu Sind omas värskuses! 

Majutus on korraldatud kahestes tubades. Hommiku- ja õhtusöögid on hotellis, paar õhtut organiseeritud lähedal asuvas restoranis. Lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame ise midagi matkateele kaasa. Rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Mis jäi meelde 2019. aasta osalejatele?

Mägede tipus

Tänu mägitõstukitele algab iga matk kõrgustes piiritute vaadetega.

Igale tasemele

Ligi 400 km matkaradu. Avastamisrõõmu ja valikut igale maitsele!

Hotell kui elamus

Lähed küll välismaale, aga hakkajad eestlased on meid koduse tundega hotellis tervitamas.

PAKETT hinnaga 1375 EUR sisaldab:

 • Lennukipiletid Tallinn-Salzburg-Tallinn (vahepeatusega Helsingis)
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Majutus kahekohalises toas 4* hotellis
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Hotelli saunakeskuse kasutus
 • Mägitõstukite pilet reisiperioodiks
 • Käimiskeppide laenutus
 • Meeskondlik rafting mägijõel
 • Grossglockneri alpitee külastuspilet ja transfeer
 • Igapäevane 10-minuti jõuharjutuste programm
 • Reisijuhi teenus koos innustava treeneriga

PAINDLIK tasumine: Sul on reisipaketi eest võimalus tasuda kahes osas või tervikuna – saad oma soovi märkida registreerimisvormis.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid.

Sinu seikluskaaslane Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne reisijuht, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema matkad on loodud just sellise raskusastmega, et osaleda saaksid ka inimesed, kes alles avastavad matkapuhkuse võimalusi. Loe rohkem siit

Kohtumiseni mägede tipus!