July 21, 2021

Matkaseiklus Austria Alpides

 • Kuupäevad: 22.-29. august 2022
 • Asukoht: Saalbach-Hinterglemm, Austria
 • Grupi suurus: kuni 16 inimest
 • REGISTREERU >>>

Saalbachi mägiküla, kus me end nädalaks sisse seame, on talvisel ajal Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi.  Suvel valitseb seal õnnis rahu, loodus on õites ja mägede vahel kohtab üksikuid matkaselle. 

Meid ootab ligi 400 km matkaradu, mida üheskoos põnevusega avastada. Sel aastal saad ka kogeda varajasi loodusmärke sügise saadustest (seened, marjad)

Matkaseikluse kirjeldus

Sulle meeldib matkamine ja värskes õhus liikumine? Naudid rohkem seiklemist päris elus kui nutimaailmas? Tahad kogeda enneolematut vabadust, kui jalutad ühelt mäetipult teisele?

Saalbachi mägiküla on siis just Sinu jaoks, sest seal algab iga matk pilvepiirilt. Pole vaja ronida mitmeid tunde mäkke, vaid tänu mägitõstukitele saab tõusta kuni 2000 m kõrgusele ja astuda juba esimesed matkasammud postkaardi vaadetega. Võtame iga päev avastamiseks ette ca 4-5 tunnise matkaraja, mõnel päeval võib vaadete lummus kutsuda ka pikematele ringidele. 

Ühel imelisel matkapäeval ootab meid omaette seiklus. Alustame hommikul liikumist ja õhtuks jõuame Peter Wiechenthaleri mägimajani (1752 m). 

Veedame öö seal, et saaksime hommikul ärgata pilvepiiril ja nautida päikesetõusu täiesti erakordse vaatega. Kujuta ette … istud mäenõlval, kuum kohv käes auramas ja ise ka ei suuda uskuda, et nii ilus pilt on silme ees. 

Üks eriline päev reisil on veel ka “Unistuste päev”, mille saad luua täpselt selliste kogemustega nagu Sina ise soovid. Tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi ja aitame Sinu hulljulged ideed teoks teha. Ära ürita neid pikalt ette mõelda, sest need parimad unistused sünnivad hetkes – nt eelmisel aastal tahtis üks laps pereseiklusel puhkuseks voodipäeva, julge naine koges mägede kohal paraplaani lendu ja vägev mees võttis ette Saalbachi väljakutsuvaima matkaraja. 

Kindlasti jääb Sul selle kõige kõrvalt aega ka ise ringi uudistada ja mõnuleda õhtuti hotelli saunakeskuses. Reisi täpne ajakava selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja reisipere liikmete soovidele.

Rohkem infot Saalbachi keskuse kohta leiad siit

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne ja Sul on innustunud soov veeta oma päevad värskes õhus liikudes, siis see on Sulle! Tänu mägitõstukitele saame liikumistempot ja radade raskusastmeid reguleerida vastavalt Sinu soovidele. Varasem matkakogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda.  

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus eestlaste hotellis Mulk

Hotelli sisenedes saadab Sind mõnus kodune tunne, sest omanike juured pärinevad otsaga Mulgimaalt. Nii on kasutatud ka hotelli kujunduses värvikaid Mulgi mustreid ja looduslähedasi puitlahendusi. Hotell ehitati 2018. aastal täielikult ümber, seega ootab reisikodu Sind omas värskuses! 

Majutus on korraldatud kahestes tubades. Hommiku- ja õhtusöögid on hotellis, lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame ise midagi matkateele kaasa. Rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Ühe öö veedame Peter Wiechenthaleri mägimajas 1752 m kõrgusel, kus on tagatud voodikoht. Ruum on soe ja pesemisvõimalused kohapeal olemas. Rohkem infot leiad siit.

VAATA varasemate osalejate mõtteid:

400 km radu

Tänu mägitõstukitele on palju võimalusi radade valikul. Avastamisrõõmu igale maitsele!

Seikluslik matk

Veedame ühe öö 1752 meetri kõrgusel mägionnis. Päikeseloojang ja äratus pilvepiiril!

Kodutunne Alpides

Lähed küll välismaale, aga eestlastest hotellipere suudab ikka imeliste vaadete keskel luua koduse tunde.

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Majutus kahekohalises toas 4* hotellis
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Hotelli saunakeskuse kasutus
 • Üks öö majutus mägihütis
 • Hommiku- ja õhtusöök mägihütis
 • Mägitõstukite pilet reisiperioodiks
 • Käimiskeppide laenutus
 • 30-päevane FitAdventure jõuharjutuste programm
 • Reisijuhi teenus koos innustava treeneriga

Paketi hind 1375 eurot.

VARAJASE liituja hind 1225 eurot kehtib kuni 5. aprillini 2022, alates 6. aprill 2022 on paketi hind 1375 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähiajal toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused. 

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad avastused ka siseseikluste tasandil – Sinu spontaansus ja julgus saavad uutmoodi tähenduse! Loe rohkem siit

Hetkeseisuga on 2022. aasta kohad täitunud! 

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni mägede tipus!