February 5, 2020

Pereseiklus Alpides

 • Kuupäevad: 7.-14. juuli 2021
 • Asukoht: Saalbach-Hinterglemm, Austria
 • Grupi suurus: kuni 10 last (alates 5a), 14 täiskasvanut

Selleks aastaks on kohad täitunud! 

Kui Sa oled Alpide elamustest huvitatud, siis meil on tulemas ka matkaseiklus Itaalia Dolomiitides ja osavust arendav maastikuratta laager Austria Alpide imeliste vaadete keskel. 

Saalbachi mägiküla, kus me end nädalaks sisse seame, on talvisel ajal Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi. Suvel valitseb seal õnnis rahu, loodus on õites ja mägede vahel kohtab üksikuid matkaselle. Meid ootab ligi 400 km matkaradu, mida üheskoos põnevusega avastada.

Pereseikluse kirjeldus

Tavaliselt kui Sa lähedki perega koos puhkama, siis teed ju ikka kõik selleks, et Sinu lastel oleks äge? Aga mõtle kui ÄGE oleks see, kui keegi ei peagi millestki loobuma – kõik pereliikmed saavad teha seda, mis neid rõõmsaks teeb! Nii koos kui eraldi.  

Sel reisil on Sinu perekond üks tugev tiim, keda ootab ees 7-päevane seiklus. Seiklus, kus lapsed saavad kogeda, kui äge on liikuda ja trenni teha. Seiklus, mis tuletab Sulle meelde, kuidas trennitegemist nautida ja rohkem mängida.  

Tegevused on planeeritud nii koos kui eraldi, sest lastel on oma tegevusjuht ja vanematel matkadeks oma mängukaaslane. Oleme reisi üles ehitanud nii, et iga päev ongi seiklus – olgu selleks siis uus matkarada, mida avastada, või mõni muu sportlik tegevus. Kindel on see, et igas päevas veedame maksimaalse aja värskes õhus ja pühendame aktiivsele liikumisele ca 4-5 tundi. Eraldiseisvad lapsevanemate matkapäevad võivad kujuneda ka ajaliselt pikemaks. 

Aktiivsed tegevused on läbi mõeldud tuginedes sellistele olulistele väärtustele nagu julgus, ausus ja piiritus. Need märksõnad saavad reisi raames kõigi Sinu pereliikmete jaoks sügavama ja selgema tähenduse. 

Külastame ühiselt Austria vanimat alpiteed ja käime matkamas Austria kõrgeima mäe GrossGlockneri (3797 m) jalamil. Seal saame kindlasti teha ka ühe mõnusa lumesõja! Teise ühispäeva veedame loomaaias ja naudime veetegevusi maalilise järve kaldal asuvas linnakeses nimega Zell am See. Ülejäänud päevad on kombineeritud nii eraldi gruppides matkamise kui ühistegevustega kohalikel Saalbachi matkaradadel. Näiteks alustame matka üheskoos, aga mingil hetkel viivad laste ja vanemate seiklusrajad eri suundadesse.

Terveks nädalaks on meie päralt ka kohalik ja hotellist ca 500 m kaugusel asuv veepark Käpt’n Hook Adventure Pool. Park ise on küll väike, aga seal jagub tegevust ja rõõmu igas vanuses lastele. Lisaks on eraldi olemas 25-meetrine ujumisbassein. 

Veeparki saate külastada kogu reisi jooksul piiramatult lahtiolekuaegade raames. 

Kõige tipuks toimub meie nädalane tegevus maalilise looduse ja imeliste vaadete keskel – mägitõstukid loovad meile võimaluse alustada matkasid kohe mägede tippudest (tõstuk viib meid kuni 2000 m kõrgusele merepinnast). 

Kindlasti arvestame, et ühel päeval jääks teil aega ka koos perega veidi omaette ringi uudistada. Reisi täpne programm selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja reisipere liikmete soovidele. Ja kõige tipuks on see ju seiklus, veidi salapära ja avastamisrõõmu hoiame Sulle igasse päeva!  

Rohkem infot Saalbaci kohta leiad siit.

Kellele?

Peredele, kes on aktiivse eluviisiga või otsivad ühiselt seda innustavat tõuget. Reisile on oodatud lapsed alates 5ndast eluaastast. Hea füüsiline vorm on soovituslik, innustunud soov liikuda aga kohustuslik. Varasem perega matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus eestlaste hotellis Mulk

Hotelli sisenedes saadab Sind mõnus kodune tunne, sest omanike juured pärinevad otsaga Mulgimaalt. Nii on kasutatud ka hotelli kujunduses värvikaid Mulgi mustreid ja looduslähedasi puitlahendusi. Hotell ehitati 2018. aastal täielikult ümber, seega ootab reisikodu Sind omas värskuses! 

Majutus on korraldatud kahestes tubades, kuhu on võimalik lisada kuni kaks lisavoodit. Hommiku- ja õhtusöögid on hotellis. Lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame iseseisvalt midagi matkateele kaasa. Rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Boonusvõimaluseks RATTALAAGER!

Kui Sinu pereisa või -ema on suur rattasõber ja tahaks arendada oma oskuseid mägirattasõidus, siis samaaegselt pereseiklusega toimub 7.- 14. juulil Mulk hotellis ka rattalaager. Sinna on kaasatud ka kohalik treener, kes arendab tehnilisi oskusi nii laskumistel kui Alpide mägistel radadel. Rohkem infot leiad siit.

Liikumisrõõm kogu perele

Tänu mägitõstukitele saame üheskoos alustada matku ligi 2000 m kõrguselt ja valida igaühele sobiva pikkusega raja.

Midagi igaühele

Aeg nii endale kui perele. Koos tegevusjuhtidega saavad kõik peretiimi liikmed teha seda, mis nende hinge rõõmsaks teeb!

Kodutunne Alpides

Lähed küll välismaale, aga eestlastest hotellipere suudab ikka imeliste vaadete keskel luua koduse tunde.

Täiskasvanu PAKETT hinnaga 1275 EUR sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Majutus kahekohalises toas 4* hotellis
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Hotelli saunakeskuse kasutus
 • Mägitõstukite pilet reisiperioodiks
 • Grossglockneri alpitee pilet ja külastus
 • Loomaaia sissepääsupiletid
 • Veepargi kasutuspilet kogu reisi perioodiks
 • Käimiskeppide laenutus
 • Väärtuspõhise ühisprogrammi ettevalmistus
 • Reisijuhi ja laste tegevusjuhi teenus

Sama sisuga reisipaketi HIND LAPSELE on 1025 eurot. Lisavoodiga lapsepakett 5-12 aastasele 895 eur, 13-14 aastasele 965 eur, 15-18 aastasele kehtib tavahind 1025 eur. NB! Pakkumine kehtib vaid lisavoodiga kohtadele. 

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda summa tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust või kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 45 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 15 päeva enne reisi algust. 

Koroonainfo: hetkeseisuga avab Austria turismivõimalused Saalbachis alates 19. maist 2021. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse uus aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Vanemate mängukaaslane Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne reisijuht, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Loe rohkem siit

Laste tegevusjuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on särasilmne kaaslane lastele. Tal on ka endal kolm last, kellega koos on ta kasvanud ja maailma avastanud. Lastega koos on käidud erinevatel spordi- ja aktiivsusreisidel, kus ka pere kõige pisemad on saanud medalid kaela. Liikumise ja tervislike eluviiside pisik on viinud Kädi-Liisi ka Tallinna Ülikooli, kus ta on omandanud tervisejuhtimise eriala. 

Selleks aastaks on kohad täitunud!

Kui Sa oled Alpide elamustest huvitatud, siis meil on tulemas ka matkaseiklus Itaalia Dolomiitides ja osavust arendav maastikuratta laager Austria Alpide imeliste vaadete keskel. 

Kohtumiseni mägede tipus!