August 6, 2021

Pereseiklus Dolomiidi Alpides

 • Kuupäevad: 11. - 17. juuli 2022
 • Asukoht: Val di Fassa, Itaalia
 • Grupi suurus: kuni 10 last (alates 5a), 12 täiskasvanut
 • REGISTREERU >>>

Meie ühiseks mänguplatsiks on Val di Fassa org ja seda ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega. 

Talvisel ajal on see piirkond üks populaarsemaid Itaalia suusakeskusi, suvel aga tõeline matkajate paradiis, kus jagub matkaradasid ja avastamist igale maitsele.

Pereseikluse kirjeldus

Tavaliselt kui Sa lähedki perega koos puhkama, siis teed ju ikka kõik selleks, et Sinu lastel oleks äge? Aga mõtle kui ÄGE oleks see, kui keegi ei peagi millestki loobuma – kõik pereliikmed saavad teha seda, mis neid rõõmsaks teeb! 

Tegevused on planeeritud nii koos kui eraldi, sest lastel on oma tegevusjuht ja vanematel matkadeks oma mängukaaslane. Oleme reisi üles ehitanud nii, et iga päev on omamoodi eriline. Nii nagu ka Sind ümbritsev keskkond: Dolomiitide maastik oma suursugususes ja rohkem kui 290 miljoni aasta vanuse ajalooga. Need erakordsed “suured kivid” kuuluvad ka UNESCO maailmapärandi nimekirja. Nende kõige ehedam ilu avaldub õhtupimeduses, kui päikeseloojanguga tekivad kivimägedele roosakas-punased varjude mängud. 

Igas päevas veedame maksimaalse aja värskes õhus ja pühendame aktiivsele liikumisele ca 4-5 tundi. Eraldiseisvad lapsevanemate matkapäevad võivad kujuneda ka ajaliselt pikemaks. 

Aktiivsed tegevused on loodud eesmärgiga, et nii Sina kui Sinu pereliikmed märkaksid üha rohkem selles unikaalses paigas iseenda erakordsust ja peresisene tiimitunne saaks juurde uut hoogu! 

Reisipäevad on kombineeritud nii eraldi gruppides matkamise kui ühistegevustega Val di Fassa matkaradadel. Näiteks toimub ühistegevustena veepargi päev, kogupere seiklusmäng ja mägironimise koolitus. Ülejäänud päevadel tegutseme eraldi: alustame matka üheskoos, aga mingil hetkel viivad laste ja vanemate rajad eri suundadesse.

Reisi täpne programm selgub kohapeal – tegutseme vastavalt ilmale ja reisipere liikmete soovidele. Ja kõige tipuks on see ju seiklus, veidi salapära ja avastamisrõõmu hoiame Sulle igasse päeva!  

Rohkem infot Val di Fassa kohta leiad siit.

Kellele?

Peredele, kes on aktiivse eluviisiga või otsivad ühiselt seda innustavat tõuget. Reisile on oodatud lapsed alates 5ndast eluaastast. Hea füüsiline vorm on soovituslik, innustunud soov liikuda aga kohustuslik. Varasem perega matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee või Kädi-Liisile: kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud peresõbralikus 4* hotellis, mis asub mägitõstukite Pozza di Vassa linnakese külje all, 500 m kaugusel mägitõstukist ja poodidest, kohvikutest. Toad on värskelt renoveeritud ja alpipärase puitsisustusega. Õhtuti on meil võimalusel kasutada ka alumisel korrusel asuvat saunakeskust, kus on olemas nii Soome saun kui tervendav infrapunasaun. 

Hommiku- ja õhtusöögid on terve reisi vältel tagatud hotelli restoranis. Lõunasöögid võtame kas üheskoos poest matkateele kaasa või einestame mõnes matkateele jäävas mägikohvikus. 

Liikumisrõõm kogu perele

Tänu mägitõstukitele saame üheskoos alustada matku ligi 2000 m kõrguselt ja valida igaühele sobiva pikkusega raja.

Midagi igaühele

Aeg nii endale kui perele. Koos tegevusjuhtidega saavad kõik peretiimi liikmed teha seda, mis nende hinge rõõmsaks teeb!

Haruldane Sina

Inspireeriv UNESCO maailmapärandiga mäestik, kus tuletame Sulle igapäevaselt meelde Sinu erakordsusest.

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Majutus 4* hotellis
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Hotelli saunakeskuse kasutus
 • Mägitõstukite pilet reisiperioodiks
 • Mägironimise päevane koolitus
 • Veekeskuse külastuspilet
 • Väärtuspõhise aktiivsusprogrammi ettevalmistus
 • Reisijuhi ja laste tegevusjuhi teenus

Paketi hind 1350 eurot.

Sama sisuga reisipaketi hind LAPSELE on 1025 eurot. 

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse uus aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Vanemate mängukaaslane Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne reisijuht, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Loe rohkem siit.

Laste tegevusjuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on särasilmne kaaslane lastele. Tal on ka endal kolm last, kellega koos on ta kasvanud ja maailma avastanud. Lastega koos on käidud erinevatel spordi- ja aktiivsusreisidel, kus ka pere kõige pisemad on saanud medalid kaela. Liikumise ja tervislike eluviiside pisik on viinud Kädi-Liisi ka Tallinna Ülikooli, kus ta on omandanud tervisejuhtimise eriala. 

Hetkeseisuga on 2022. aasta kohad täitunud! 

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni suurte kivide keskel!