juuli 20, 2022

Rännak Santiago de Compostelasse

Oled kuulnud kuulsast palverändurite teest Camino de Santiago ja unistanud seal matkamisest? Või tunned lihtsalt, et vajad seda erilist aega iseendale, et sügiskuudel heas hoos püsida?

Nüüd on see tore hetk kätte jõudnud! Sa ei pea ise millegi pärast muretsema – seljakott selga ja ole valmis nautima tõelist kvaliteetaega iseendaga.

 Avastame põnevaid paiku nii rajal kui iseenda sees. Meie teele jääb palju looduskauneid kohti Tui linnast kuni Santiago de Compostelani. Varasem matkakogemus ei ole vajalik, tule nii kuidas oled!

Rännaku kirjeldus

Me matkame või õigem oleks isegi öelda kõnnime tuntud palverändurite teel Camino de Santiago, kus on rännatud sadu aastaid, peamiselt eneseleidmise ja usu eesmärgil. 

Nii on ka meie rännaku pealkiri Vaikuse hääl”

See saab olema eelkõige rännak iseendaga, iseendasse vaatamise retk. Võtame igas päevas teadlikult vähemalt 3 tundi vaikuses liikumiseks, et saaksid sügis-talvele vastu minna selguse, rahu ja uue energiaga. Annad endale taas võimaluse märgata, kes Sa oled ja mis Sind tegelikult rõõmsaks teeb. Kõiki neid põnevaid avastusi saatmas looduskaunid paigad ning kataloonia väikelinnad ja külad. 

Lendame Portugali linna Portosse, kust sõidame edasi Portugali piiril asuvasse väikelinna Tui. Sealsest väikelinnast saab alguse meie rännutee. Ühtlasi saab see olema mõnusaks üleminekuajaks, kus kodused argitegemised jäävad selja taha ja teeme esimese sammu üle lävepakku päris enda sisse. 

Tuist saab alguse meie alguse meie jalgsirännak. Järgneva kuue reisipäevaga on meil plaan läbida oma jalgadel u 120 km. Igal päeval ootab meid ca 16-25 km pikkune rännak. 

Meie teekonna sihtpunktiks on Hispaania pühapaik Santiago de Compostela, mis eesti keeles on teatud kui Püha Jaakobuse tee. Väidetavalt hoitakse selle Hispaania kaitsepühaku säilmeid just Santiago de Compostelas.

Reisi viimasel päeval sõidame tagasi Portosse, kus veedame ka viimase reisipäeva. See linn on lihtsalt nii omanäoline ja värviline, et seda ei saa vahele jätta.

Selle reisi eesmärk ei ole tõestada, kes kui palju kilomeetreid kogub või kui kiiresti ta liigub. Oluline on olla iseenda jaoks kohal ja nautida liikumist vaheldusrikastest paikades!

Kaheksa reisipäeva vältel läbime Portugai ja Hispaania väikelinnasid. Teele jäävad Tui, Porrino, Redondela, Pontevedra, Caldas de Reis´i ja Padroni. Meie jalgsirännak lõppeb pühalikus Santiago de Compostelas. Sealt  liigume veel viimaseks reisipäevaks tagasi Portosse, kus saame osa selle värvikireva linna olust ja melust.   

*Rännupäevade alguses lepime kokku kohtumispunktid, nii saab igaüks rajal liikuda endale mõnusas tempos. 

Santiago de Compostela palverännu kõige pikem tee on Prantsuse tee  – 830 km, mis algab Saint-Jean-Pied-de-Portist ja lõpeb Santiagos. Selle läbimiseks kulub ca 32 päeva. Meie avastame ühe osa Portugali teest, mis on  originaalis 210 km pikk ja saab alguse Portost.  

Lisaks põnevatele avastustele iseendas saad tunda rõõmu ja uhkust Santiago katedraali ees, kui Sulle antakse teekonna läbimise eest ränduri passi. Selle mälestuse saab iga rändaja, kes läbib teekonnast jalgsi vähemalt 100 km või jalgrattal 200 km. 

Kellele?

Kui Sa tahad veeta enamuse päevast värskes õhus kõndides (keskmiselt 20 km päevas), siis on see retk Sinule sobilik. Rada on profiililt suhteliselt lihtne ja lauge, liigume peamiselt kergliiklusteedel, metsa- ja põlluradadel. Spetsiaalne ettevalmistus ja erivarustus ei ole vajalik.

Arvestada tuleb asjaoluga, et kogu Sinu nädalane reisikraam (isiklikud asjad) peaks mahtuma seljakotti, mida ise rännakul kannad. Ilmad on suvised ja voodiriided/rätikud on majutuspaikades olemas, seega on ka kott pigem kerge. Kogu vajaliku info, mida kaasa võtta ja kuidas oma kott pakkida, saadame reisile registreerunutele.

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Kõik ööd reisil olles veedame erinevates hotellides, mõnel ööl kasutame ka apartmenete. Hotellid on keskmiselt 3 tärni tasemega, lihtsad ja puhtad, kus kõik vajalik on Sinu magusaks uneks olemas. Ühe öö veedame kindlasti Albergue´s, mis on Santiago rännuteel rändurite peatumispaik ja see on omaette elamust väärt. Toidukorrad valime üheskoos, need saavad olema hotelli restoranis ja teele jäävates kohvikutes. 

Lihtne maastik

Rada on valdavalt lauge ja saad täiel rinnal liikumisrõõmu kogeda!

Vaikuse hääl

Nii põnev-nii põnev, Sinu vaikuses ja rahus peitub palju selgust ja uut energiat!

Hispaania püha paigad

Kuna liigume külast külla ja linnast linna, siis jääb teele nii mõndagi põnevat.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1375 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: söögikorrad.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on lõbus ja toetav seikluskaaslane, kes on korraldanud aktiivseid reise sh matkasid Euroopa riikidesse mitmeid aastaid. Talle meeldivad paljud liikumise viisid, alates ujumisest ja suusatamist … kuid viimasel ajal on ta ise üha teadlikumalt avastanud, kui tähtis on aeg iseendale ja iseendaga. Ja kui see veel veeta uutes põnevates paikades ja inspireerivate kaaslastega, siis … millest me veel räägime? 🙂  

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Põnevate avastamisteni!