November 15, 2022

Talvine matkaseiklus räätsadel

 • Kuupäevad: 23. veeb - 2. märts 2023
 • Asukoht: Gudauri, Gruusia
 • Märksõnad: #ehedadkogemused #tervislikuhkus
 • REGISTREERU >>>

Sinu seiklusvaim ja uudishimu, soov astuda tavapärasest raamist välja ja proovida midagi uutmoodi – tule ja mängime Gruusia mägedes!

Kas päriselt magame isemeisterdatud lumekoopas tähistaeva all? Tantsime mägede tipus lõkke ümber? Mõnuleme praksuva kaminatule ees, kui ühtäkki meenub Sulle, et oleme ju mägedes. Aknast paistmas postkaardi vaade, mis peatab hetke. Jah, just selliste unustamatute kogemuste järgi me lähmegi!

Matkaseikluse kirjeldus

Pane vaim valmis, muudame üheskoos talvise liikumise niivõrd põnevaks ja kaasakiskuvaks! 

Kasutame matkaseiklusel lumes mugavamaks liikumiseks räätsasid, millega oled ehk ka juba Eestimaa metsades või soodes tutvust teinud. Veedame mägedes matkates 5 päeva, igas päevas ca 4-5 tundi liikumist. Sul ei pea olema varasemat kogemust räätsadel või talvel matkamisel – kogu vajalik varustus on kohapeal olemas ja viime Sind kõige olulisega eelnevalt kurssi. 

Meie seiklus saab stardipaugu Gruusia suuruselt teisest linnast Kutaisist, kust võtame pärast õhtust linnatuuri suuna juba looduse ja mägede poole. Esimesed kaks päeva seikleme Gudauri suusakeskuse ümbruses, mida saadavad Kaukaasia mäestiku ilusad tipud. Seejärel liigume mägedesse, veedame kaks magusa unega ööd luksusliku moega Altihut mägihütis ja matkame vahepealsed päevad sealses ümbruses. Neid piiritu tundega vaateid jagub sinna oh kui palju! 

Õhtused hubased olemised saad veeta kamina ees ja valida endale meelepärase lugemise hüti raamatukogust, mis on väidetavalt Euroopa kõige kõrgemal asuv raamatukogu. Kindlasti jõuame üheskoos mängida ka mõne vahva lauamängu. 

Mõtled küll, et enam ägedamaks minna ei saa … aga muidugi saab! 

Järgmise öö veedame lumeonnis tähistaeva all. Seal suursuguste mägede vahel, keset vaikust ja metsikut loodust, kuhu rajad ja külade tuled ei ulatu. Päikeseloojangu matk, ühine toiduvalmistamine lõkke ümber, pillimäng ja meie viisijupid helisemas üle mägede. Saame kuulda ka kohalike päriselu lugusid, ehitame ise endale lumest öise magamisaseme ja naudime elu lihtsust – mida veel hing tahta võib! 

Viimast reisipäeva saad võtta kui puhkepäeva, mida saad kasutada Gudauri mäesuusanõlvadel sõitmiseks või lihtsalt olemiseks ja puhkamiseks. Õhtu puändiks valmistame koos kohalikega endale ühe maitsva õhtusöögi Gruusia parimatest paladest. 

Kõigi nende elamuste keskel kuuluvad matkaseikluse juurde ka loomuliku osana sisemised avastusretked. Grusiine iseloomustatakse ülivõrdes kui sõbralikke ja külalislahkeid inimesi. Kindlasti saame seda ka omal nahal kogeda. Kas see ongi puhas soov jagada ja pakkuda teistele rõõmu? Või on seal taga tegelikult see väike uhkusetunne öelda naabrile: “Vaata, kes minul külas käis!”. Siseseikluste rindel avastame sel reisil põnevusega, mida tähendab tervislik uhkus ja eneseväärikus. 

Gruusia elanikel on väga palju, mille üle uhke olla: pika ajalooga kultuuripärandid, mitmekesine loodus ja uskumatult rikkalik rahvusköök. Mõtle vaid, erinevaid kliimatsoone asub nende territooriumil lausa 12, mille seas on esindatud troopiline niiskus, mäed ja isegi poolkõrb. See teeb neist ökoloogiliselt ühe maailma mitmekesiseima riigi, kus taimed ja loomad saavad elutseda. 

Kas mõtlesid, et unustasime meie armsa kodumaa sünnipäeva ära? Ära muretse, meil on Sulle ka 24. veebruariks paar üllatust varuks!

Kellele?

Sul pole vaja midagi muud kui head üldfüüsilist vormi ja seda sisemist põnevustunnet, mis kohe kuidagi ei luba seda kogemust kõrvale tõsta. Varasem kogemus mägedes, talvetingimustes või räätsadega ei ole vajalik, viime Sind kõige vajalikuga kurssis ja teeme üheskoos selle ägeda kogemuse teoks! 

Liikumistempo valisime täpselt sellise, et kõigil on mõnus ja tore! Ühtlasi on rohkem kui ühe matkajuhiga (kaasatud ka kohalik koostööpartner) ka mõnusalt mänguruumi vajadusel gruppide jaotamiseks ja radade valikuks. 

Vajalikud räätsad, kepid ja lumekoopas ööbimise magamisvarustuse saad endale kohapealt. Sul on vaja kaasa võtta vaid matka- ja vabaajariided ning seljakott. Võid isegi võtta ka käsipagasi või muu kohvri, sest mägedepäevadeks saad üleliigsed asjad jätta mugavalt hotelli. 

Registreerunutele saadame ka enne reisi soovistusliku nimekirja asjadest, mida kaasa võtta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus

Meie kõige omapärasema majutuse saad endale meisterdada ise – olgu selleks lumekoobas, iglu või mõni muu vahva lumest ehitis. Mägede matkade majutus on korraldatud Alti Hut majakeses 3014 m kõrgusel. Veedame seal kaks ööd ja saame seal maitsta kõike head ja paremat. Toad on suured ühisruumid narivooditega.

Ülejäänud majutused on korraldatud 3-4* hotellides kahekohalistes tubades. Saabumispäeval peatume Kutaisi kesklinnas Newport Hotel Kutaisi hotellis. Gudari suusakeskuses on meie peatuspaik Rosche Gudaur hotell, kust avaneb imeilus vaade mägedele ja ka suusaliftid on vahetus läheduses.

Kõik toidukorrad on kaetud räätsamatka päevadel, ülejäänud hotellipäevadel on olemas rikkalik hommikusöök ja lõuna- ning õhtusöögi valikud saad teha vastavalt oma maitsele lähedalasuvates toidukohtades.

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi
 • Lennujaama transfeer
 • Majutus 1x öö Kutaisi hotellis
 • Majutus 2x ööd Alti Hut mägimajas
 • Majutus 3x ööd Gudauri hotellis
 • Kõik toidukorrad matkapäevadel
 • Hommikusöögid hotellipäevadel
 • Džiibi transfeer matkapäevadel
 • Kohalik giid matkapäevadeks
 • Räätsade ja mägede varustuse rent
 • Kohalik kokandusõhtu
 • 30-päevane FitAdventure jõuharjutuste programm
 • Reisi korraldusteenus ja innustav grupijuht

Paketi hind on 1575 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. jaanuar 2023 (sealhulgas) on paketi hind 1495 eurot. 

Lisakulud: kolme päeva lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Rain Seepõld

Rain on heatujuline ja innustav seikluskaaslane, keda köidavad tihti just need asjad, mis esialgu võimatuna näivad. Talle meeldib proovida uusi asju ja avastada uusi paiku. Uudishimu ja põnevus on just need omadused, mis ta aitab ka Sinus taas ellu äratada! Rain on aktiivselt tegelenud ka ultraspordiga, aga eelkõige meeldib talle lihsalt liikuda ja inspireerida selles ka teisi inimesi!

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Ühiste avastamisteni!