märts 5, 2023

Talvine matkaseiklus

Kui oled otsinud talvetingimustes mõnusat kulgevat liikumisviisi, mida nautida Gruusia eheduse ja imeliste mägede keskel, siis talvine matkaseiklus on just Sulle! 

Mõnuleme praksuva kaminatule ees, aknast paistmas postkaardi vaade, mis peatab hetke. Mägede suursugusus, kohalike siirus ja ehedus, talvised matkaelamused, uutmoodi kogemused – just nii meeldejääv see olema saabki!

Matkaseikluse kirjeldus

Pane vaim valmis, muudame üheskoos talvise liikumise niivõrd põnevaks ja kaasakiskuvaks! 

Veedame mägedes matkates tervelt 4 päeva, igas päevas ca 5-6 tundi liikumist. Esimesel päeval liigume oma krapsakatel jalgadel, teisest päevast alates kasutame lumes mugavamaks liikumiseks räätsasid, millega oled ehk ka juba Eestimaa metsades või soodes tutvust teinud. Kogu vajalik varustus on kohapeal olemas ja viime Sind kõige olulisega eelnevalt kurssi. 

Meie seiklus saab stardipaugu Stephantsminda mägikülast, mis asub ca 1700 m kõrgusel merepinnast. Esimesed kaks päeva seikleme küla ümbruses, mida saadavad Kaukaasia mäestiku ilusad tipud. Lausa meie hotelli aknast paistab mäetipul kohalik kultuuriaare, Gergeti Trinity kirik. Kindlasti käime ka seda uudistamas! 

Kohalike ehedus ja siirus on see, mis eriti sügavalt puudutab. Nii meisterdame ka ühel õhtutest koos pererahvaga endale ühe maitsva õhtusöögi Gruusia parimatest paladest. 

Seejärel liigume mägedesse, veedame kaks magusa unega ööd Altihut mägihütis ja matkame vahepealsed päevad sealses ümbruses. Neid piiritu tundega vaateid jagub sinna oh kui palju! 

Õhtused hubased olemised saad veeta kamina ees ja valida endale meelepärase lugemise hüti raamatukogust, mis on väidetavalt Euroopa kõige kõrgemal asuv raamatukogu. Kindlasti jõuame üheskoos mängida ka mõne vahva lauamängu. 

Mõtled küll, et enam ägedamaks minna ei saa … aga muidugi saab! 

Viimast reisipäeva saad võtta kui puhkepäeva, mida saad kasutada Gudauri mäesuusanõlvadel sõitmiseks, lihtsalt mäetipus vaateid nautides ja kohvitades või hoopiski saunakeskuses mõnulemiseks. Kindlasti jõuad kogeda ka seda kõike korraga! 

Eriti põnev on see, et matkaseikluste juurde kuuluvad loomuliku osana ka sisemised avastusretked. Nii ehedas ja ausas keskkonnas tahame seigelda rohkem tervisliku eneseväärikuse ja eheduse teemadel. Kui julgelt Sa lubad endale elada iseendana? Kust läheb Sinu jaoks tervisliku ja üleoleva uhkuse piir? Kuidas kogeda rohkem ehedaid ja päris kogemusi? 

Oh, millised põnevad avastused nii siserindel kui Gruusia suursugustes mägedes!

Kellele?

Sul pole vaja midagi muud kui head vastupidavust ja seda sisemist põnevustunnet, mis kohe kuidagi ei luba seda kogemust kõrvale tõsta. Varasem kogemus mägedes, talvetingimustes või räätsadega ei ole vajalik, viime Sind kõige vajalikuga kurssi ja teeme üheskoos selle ägeda kogemuse teoks! 

Küll aga tuleks Sul arvestada, et ca 10 kg seljakotiga lumes matkamine on füüsiliselt nõudlikum kui suvine metsaradadel liikumine. Liikumistempo saad valida täpselt sellise, et Sul on hea, kuna lisaks Rainile on kaasatud ka kohalikud matkajuhid ja saame vajadusel jaguneda mitmesse gruppi. 

Sul on vaja kaasa võtta vaid matka- ja vabaajariided ning seljakott, vajaliku varustuse (räätsad ja kepid) saad kohapealt. Võid isegi kaasa võtta ka käsipagasi või muu kohvri, sest Altihut päevadeks saad üleliigsed asjad jätta hotelli. Registreerunutele saadame ka enne reisi soovistusliku nimekirja asjadest, mida kaasa võtta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus

Esimesed päevad peatume Stephantsminda keskuses mägede vahel asuvas hubases perehotellis Northgate Kazbegi, kus majutus on korraldatud kahekohalistes tubades. Kaks ööd veedame AltiHut majakeses 3014 m kõrgusel, kus on magamiseks suured ühisruumid narivooditega.

Gudauri suusakeskuses on meie peatuspaik Quadrum Ski & Yoga Resort, kus on olemas saunakeskus koos basseiniga, jooga ja jõusaali ruum ning võimalus tellida endale ka lõõgastumiseks massaaž. Sinu toa rõdult avaneb imeilus vaade mägedele ja ka suusaliftid on hotelli vahetus läheduses.

Hommikusöögid on majutuspaikades, lõuna- ja õhtusöögi paigad leiame vastavalt vajadusele üheskoos.  

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1875 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. november 2023 (sealhulgas) on paketi hind 1795 eurot. 

Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid hotellipäevadel, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Rain Seepõld

Rain on heatujuline ja innustav reisikaaslane, keda köidavad tihti just need asjad, mis esialgu võimatuna näivad. Talle meeldib proovida uusi asju ja avastada uusi paiku. Uudishimu ja põnevus on just need omadused, mis ta aitab ka Sinus taas ellu äratada! Rain on aktiivselt tegelenud ka ultraspordiga, aga eelkõige meeldib talle lihsalt liikuda ja inspireerida läbi oma tegude ka teisi inimesi!

Ühiste avastamisteni!