December 4, 2021

Aastavahetuse suusalaager 2022

 • Kuupäevad: 26. dets 2022 - 2. jaan 2023
 • Asukoht: Sjusjøen, Norra
 • Grupi suurus: kuni 20 täiskasvanut, 12 last 
 • ERILINE: täiesti uutmoodi aastavahetuse kogemus! 
 • REGISTREERU >>>

Sjusjøen on valitud mitu aastat järjest üheks Norra parimaks suusakeskuseks ja on üks esimesi kohti, kus lumi on nii murdmaaradadel kui kohalikul mäel garanteeritud. Kunstlumerada avatakse igal aastal juba oktoobri lõpus. 

1994. aasta olümpialinn Lillehammer jääb vaid 30 min autosõidu ja suuskadel 20 km  trenni kaugusele.  Lähimast Oslo lennujaamast on keskusesse ca 2 h bussisõitu.

Suusalaagri kirjeldus

Aktiivne aastavahetus Norra mägedes kõlab ägedalt!

Sa saad ise valida, kas avastad murdmaaradu, liugled kohalikel mäesuusanõlvadel, matkad või hoopis kelgutad. Saad teha täpselt seda, mis Sind inspireerib ja rõõmustab!

Sjusjøeni suusameka on Norras justkui meie jaoks Eestis Otepää. Neid talvepealinnasid on Norras kindlasti rohkem, aga Sjusjøen on üks varasemaid kohti, kus saab igal aastal juba oktoobris kunstlumeradadel sõita. See on hinnatud treeningpaik ja seal korraldatakse riiklikke meistrivõistlusi nii murdmaa- kui laskesuusatamises. 

Meie suusalaager on vabakava laager: saad iga päev valida, milline aktiivne liikumine Sind kutsub. Tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi, toetame teostuses ja elame igapäevaselt kaasa. Aastavahetuse õhtuks on meie poolt korraldatud üllatusmatk looduses koos ühise piknikuga. See on jõukohane kõigile ja reguleeritav ka pikkuse osas.

Ilusal talvel on hooldatud suusaradasid ligi 350 km ulatuses. Saad sõita ühest külast järgmisesse, käia suuskadel olümpialinnas Lillehammeris ja avastada Norra suurima suusamaratoni Birkebeinerrenneti rada. Üks huvitav kogemus on kindlasti ka 156 km pikkune Trollide rada, mis kulgeb mägede vahel hütist hütini. 

Meie maja ukse ees asub kohalik mäesuusakeskus Sjusjøen Skisenter, kus on 8 nõlva. Seal on kaks eraldi mäge lastele, mis sobivad ideaalselt harjutamiseks ka neile, kes mäesuusatamisega alles tutvust teevad, lisaks on meie kodukeskuses ka trikiala.

Soovi korral on võimalus külastada läheduses ka suuremaid mäekeskusi. Üks eritabane kogemus ja selles kandis populaarne on ka Husky kelgukoerte tuur, mida tasub ka aastavahetuse tähistamiseks kaaluda.

Ühel laagripäeval korraldame ka bussiga ühiskülastuse Lillehammerisse ja suuremasse Hafjelli suusakeskusesse, kus on kokku 64 erinevat laskumisnõlva. Kes naudib mäesuusatamisest, kes põnevaid tegevusi Lillehammeri ümbruses ja selle väikelinna võluvaid kohvikuid, poetänavaid. 

Kellele?

Kõigile, kes armastavad liikumist suuskadel ja tervislikku eluviisi. 

Saad iga päev ise valida, mida Sa teha tahad, ja tegutseda endale sobivas rütmis/tempos. Oled oodatud nii pere, sõprade kui uhkes rõõmus iseendaga. Küsimuste korral kirjuta meile aadressil info@sporttravel.ee.

Majutused

Majutus on korraldatud suuremas ühismajas ja 4-5 kohalistes privaatmajades. Oma majutuse valiku saad märkida registreerimisel. Mõlemad majad paiknevad kohaliku mäekeskuse ja laskesuusastaadioni vahetus läheduses ning asuvad üksteisest mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel.  

Toitlustus

Ühismajas valmistab hommiku- ja õhtusöögid Eestist kaasatud kogemustega kokk. Nii et kodused maitsed tulevad kaasa! Privaatmajades on olemas täisvarustuses köök kõige vajalikuga iseseisvalt toidu valmistamiseks. 

Lähim toidupood asub 4,5 km kaugusel ja soovitud isiklikud toidusnäkid saad kaasa pakkida juba Eestist väikebussi transpordiga. Lõunasöögid on võimalik valmistada köögis iseseisvalt või külastada kohalikke kohvikud, millest kaks tükki asuvad suusamäel ja ka murdmaaradade äärde jääb omajagu valikuid. 

Lähimad mäesuusatamise keskused

Kõige lähem on koduukse ees olev kohalik mäesuusakeskus, kus on 8 nõlva, eraldi laste- ja trikiala. Rohkem infot leiad siit

Ca 40 min kaugusel asub suurem keskus Hafjell, kus kuni 64 nõlva. Sjusjøenist on sinna võimalik liikuda liinibussi või kohaliku taksoga.

Lumi garanteeritud

Ilusal talvel on hooldatud radu 350 km ulatuses. Kunstlumi on tagatud igal aastal juba oktoobri lõpust.

Sportlik aastavahetus

Mõtle kui äge on tervitada uut aastat sportlikus meeleolus ja Norra looduse keskel. Meeldejääv ja äge Uue algus!

Väga hea asukoht

1994. aasta olümpialinn Lillehammer asub 30 min kaugusel, keskust läbi Norra kuulsaima suusamaratoni Birke rada.

PAKETT 1. Majutus ühismajas.

Ühismaja on 2014. aastal ehitatud mäenõlval paiknev luksusliku sisustusega talvemaja, mida võib pidada justkui SportTraveli hubaseks hotelliks. Majja mahub kuni 26 inimest ja valikus on narivooditega toad, kus on kohti 2-4 inimesele. Maja peale on kokku 7 vannituba ja saun asub eraldi väikses majas meie hoovis. Eraldi hoones on õuealas ka suusaruum. 

Suusarajad ja kohalik mäesuusakeskus asuvad kohe maja kõrval, 30 m kaugusel. Paned maja ees suusad alla ja astud otse nõlvale. Tubade rõdult on ka otsene vaade mäenõlvale. Vaata rohkem pilte SIIT.

 • Korraldusteenus kogu reisi vältel
 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer
 • Suusavarustuse transport
 • Majutus 7 ööd narivooditega toas
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Voodipesu ja rätikud
 • Lillehammeri/Hafjelli päeva transport
 • Aastavahetuse matka korraldus

Paketi hind 1365 eurot.

 

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. augustit 2022 (sh) on paketi hind 1285 eurot. Reisipaketi hind LAPSELE vanuses 2-16 aastat (sh) on 865 eurot

Lisakulud: lõunasöögid, mäepiletid, isiklikud ostusoovid.

PAKETT 2. Majutus privaatmajas.

Privaatmajad asuvad ühismajast mõneminutilise jalutuskäigu kaugusel. Majades on kaks magamistuba, kuhu mahub 4-5 inimest. Samuti saun ja köök kõige vajalikuga söögi valmistamiseks. Samale tänavale, vahetusse lähedusse jääb ka suusahoolde ruum. 

Suusarajad ja kohalik mäesuusakeskus asuvad ca 100-200 m kaugusel. Majade sisustus on veidi erinev, aga kõik majad on värske ja hubase kujundusega. Vaata rohkem pilte näidismajast SIIT. 

 • Korraldusteenus kogu reisi vältel
 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer
 • Suusavarustuse transport
 • Majutus 7 ööd privaatmajas
 • Voodipesu ja rätikud
 • Lillehammeri/Hafjelli päeva transport
 • Aastavahetuse matka korraldus

Paketi hind 1365 eurot.

 

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. augustit 2022 (sh) on paketi hind 1285 eurot. Reisipaketi hind LAPSELE vanuses 2-16 aastat (sh) on 865 eurot

Lisakulud: söögikorrad, mäepiletid, isiklikud ostusoovid.

 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused 

Reisijuhid

Kohal on kõik SportTraveli tulihingelised eestvedajad Kädi, Kristel ja Jüri. Tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi, pakume spordiradadel seltsi ja tunnustust ning mõistagi oleme olemas, kui vajad kohapeal korralduslikult meie abi. 

Kohtumiseni Norra suusaradadel!