October 8, 2021

Mäesuusareis Itaalia Alpides

  • Kuupäevad: 24.-31. jaanuar 2022
  • Asukoht: Pozza di Fassa, Itaalia
  • Grupi suurus: kuni 20 inimest
  • REGISTREERU >>>

Suusanädal toimub Põhja-Itaalias, Pozza di Fassa külas, mis asub 1200 m kõrgusel merepinnast. Val di Fassa orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega.

Val di Fassa orus asub 7 erinevat mäesuusapiirkonda, mis on omavahel ühendatud. Nii on võimalus teha päris pikki suusaringe, maksimaalselt 210 km.  

Reisi kirjeldus

Saad juba varakult suusanõlvad ja murdmaarajad üle vaadata, sest just selles samas piirkonnas toimub ka 2026. aastal taliolümpia – nii on hiljem telekast jälgides ja kaasa elades juba tuttav tunne! 

Sind ootavad Alpide lummavad vaated, itaallaste soojus ja avatus … ja muidu rohkete võimalustega suusapiirkond Val di Fassa orus, Itaalia suurimas mäestikus. Seitse erinevat mäesuusakeskust on omavahel ühendatud nii mäetõstukite kui suusabussi transpordiga. Sinu käsutuses on 150 erinevat mäesuusanõlva, 8 lumeparki ja laskumisrõõmu 210 km ulatuses. Piirkonna kõrgeim punkt, kuhu tõstukiga pääseb on 2950 m Passo Pordoi koos piiritute vaadete ja mäetipu kohvikuga.

Tänu nii laialdasele võrgustikule on seal tähistatud ka pikemad mäesuusaringid, mida saad ühest keskusest teise ette võtta. Neist tuntuim Sella Ronda, kus tõstukite sõidule kulub ca 2 tundi ja suuskadel saad liuelda ligi 26 km. Selliseid põnevaid ringikesi annab seal leiutada veelgi! 

Mäesuusareis on suures plaanis Sinu enda vabakava, tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi ja saad iga päev ise valida, mis Sa kõige rohkem teha tahaksid. Õhtusöögid planeerime võimalusel üheskoos, et oleks põnev üksteisega päeva muljeid jagada! 

Juhul, kui Sa tunned, et tahaksid ka kohapeal mäesuusatreeneri kiiret nõu ja esimesel päeval näpunäiteid, et kindel tunne kohe sisse saada, siis saame selle võimaluse luua. Saad oma soovi märkida registreerimisvormis.

Rohkem infot keskuse kaartide ja võimaluste kohta leiad SIIT

Murdmaarajad ja suusamaraton

Kui tahad avastada ka murdmaaradasid, siis Marcialonga 70 km pikkune maratonirada jääb 650 m kaugusele. Samaaegselt mäesuusareisiga toimub meil suusalaager koos endise Eesti tippsuusataja ja tänase Sparta treeneri Raul Ollega. See on suurepärane võimalus soovi korral õppida-arendada koos kogenud treeneriga oma murdmaasuusa oskusi ja tehnikat. Rohkem infot leiad SIIT

30. jaanuaril toimub ka kohalik suursündmus Marcialonga suusamaraton, mis on ka kõrvaltvaatajale äge elamus! Itaallased juba oma temperamendi ja kirglikkusega raja ääres tagasi ei hoia! Maratonirada kulgeb ühest alpikülakesest teise, läbides Pozza di Fassa keskust lausa kahel korral. Rohkem infot leiad SIIT

Kindlasti jääb Sul mäesuusaringide vahel aega ka niisama olemiseks ja kohaliku piirkonnaga tutvumiseks. Näiteks plaanime koos huvilistega külastada looduslähedast spaa-keskust QC Terme Dolomiti, kus basseinidesse voolab vesi otse mägedest, mineraalide rikkast Alloch allikast. Mõelda vaid, et seda sama allikavett kasutasid kohalikud juba 15. sajandil tervise tugevdamiseks ja enda tervendamiseks. Saad lõõgastuda auravates väli-  ja sisebasseinides, nautida erinevaid saunasid ja lõõgastusruume. 

Lisaks selle on võimalus proovida ka üha enam populaarsust koguvat ski-touring matkasid ja värske lumekihiga off-road laskumisi. Viimased on seal eraldi tähistatud ja nende avastamine eeldab piisavat kogemust. Tulenevalt lisavõimalustest oleme reisipaketi loonud nii, et Sul jääb endal võimalus valida, kui mitmeks päevaks Sa mäesuusapiletit soovid. 

Majutus

Hotel Garni San Nicolo perehotell asub Pozza di Fassa keskuse külje all, kohvikute ja poekeste vahetus läheduses. Lähim Buffaure suusatõstuk jääb vähem kui 50 m kaugusele, toidupood 100 m ja Pozza di Fassa keskusesse on 5 minuti jalutuskäik. Majutus on korraldatud kahestes Junior Suite tüüpi tubades, kus on olemas kahekohaline voodi ja soovi korral veel lahtikäiv diivanvoodi. 

Hotellis pakutakse nii itaaliapärast hommiku- kui õhtusööki. Pärast mäetiire saad õhtuti lõõgastuda ja nautida hotelli alumisel korrusel saunamõnusid. 

PAKETT sisaldab:

  • Lennukipiletid edasi-tagasi
  • Lennujaama transfeer
  • Majutus 7 ööd kahekohalises toas
  • Hommiku- ja õhtusöögid
  • Saunakeskuse kasutus
  • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind on 1250 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. detsember 2021 (sh) on paketi hind 1195 eurot.

Lisakulud: mäepiletid, lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. Mäesuusapiletite hind sõltub sõidupäevade arvust, 6-päevane pilet maksab täiskasvanule kuni 266 eurot. Täpsemaid hindu saad vaadata siit

Kohapeal on soovi korral võimalus rentida ka mäesuusavarustust. Palun märgi oma soov kindlasti registreerimisvormis, saame hinna välja uurida ja varustuse varakult Sulle ära broneerida. Varustuse transport Eestist maksab mööda maad väikebussiga 25 eur/suund ja lennukiga 50 eur/suund. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 30 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud oma lastest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.”

Ühiste elamusteni Alpides!