September 29, 2021

Suusalaager Raul Ollega

 • Kuupäevad: 23.-30. jaanuar 2023
 • Asukoht: Vigo di Fassa, Itaalia
 • Treener: Raul Olle, Sparta Spordiklubi
 • Grupi suurus: kuni 25 inimest
 • REGISTREERU >>>

Suusanädal toimub Põhja-Itaalias, Vigo di Fassa alpikülas, mis asub 1200 m kõrgusel merepinnast. Val di Fassa orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega.

Suusatada saab vahetus läheduses Marcialonga maratonirajal ja Val Di Fiemme suusaradadel, mis asuvad meie majutuspaigast ca 20 km kaugusel. 

Suusalaagrist

Meeleolukas ja arendav suusanädal koos tuntud Eesti pikamaasuusataja Raul Ollega imeliste Alpide keskel! See on suurepärane võimalus koguda suusakilomeetreid, lihvida tehnikat ja panna end soovi korral proovile ka Marcialonga ja Lavazzeloppeti suusamaratonidel. 

Suusatada saab nii Marcialonga 70 km pikkusel maratonirajal kui ka Val di Fiemme suusaradadel. Saad juba varakult rajad üle vaadata, sest just selles samas piirkonnas toimub ka 2026. aastal taliolümpia – nii on hiljem telekast jälgides ja kaasa elades juba tuttav tunne! 

Treeningud on üles ehitatud vastavalt osalejate tasemetele nii, et iga suusasõber leiaks suuskadel uutmoodi kindluse ja suurema naudingutunde. Seda nii laskumistel kui tõusudel, sirgetel ja kurvides. Kindlasti jagab Raul ka maratonihuvilistele soovitusi ja kogemusi oma edukast maratonikarjäärist. Täpsem laagriplaan selgub kohapeal vastavalt lumeoludele ja osaliste oskustele/soovidele.

Oleme reisipaketi koostanud nii, et Sul jääks lisaks suusatreeningutele aega ka niisama olemiseks ja kohaliku piirkonnaga tutvumiseks. Näiteks plaanime koos huvilistega külastada looduslähedast spaa-keskust QC Terme Dolomiti, kus basseinidesse voolab vesi otse mägedest, mineraalide rikkast Alloch allikast. Mõelda vaid, et seda sama allikavett kasutasid kohalikud juba 15. sajandil tervise tugevdamiseks ja enda tervendamiseks. Saad lõõgastuda auravates väli-  ja sisebasseinides, nautida erinevaid saunasid ja lõõgastusruume.  

Marcialonga ja Lavazeloppeti suusamaratonid

Kui mõnusalt liuglev suusatunnetus on käes, siis saad ennast proovile panna kahel erineval maratonil. Mõlemad on omaette elamused nii kohalike kirgliku kaasaelamise kui omapärase raja poolest, mis kulgeb ühest armsast Alpi külakesest teise.  

Maailmakuulusal Marcialonga maratonil on Sul võimalus valida kahe distantsi vahel, 45 km ja 70 km klassikalises tehnikas. Rada on väga vaheldusrikas, leidub nii tõuse, laskumisi kui pikki paaristõuke sirgeid. Maraton toimub 29. jaanuaril ja sel aastal on tegemist Marcialonga 50. juubelimaratoniga. Tasub olla kohal!

26. jaanuaril toimub samuti klassikalises tehnikas 22 km pikkune suusasõit Lavazeloppet. Rada erineb Marcialonga rajast, nii et kindla peale uus ja huvitav avastamine! Rohkem saad maratonide kohta lugeda SIIT

Kui Sa suusalaagris sel korral kaasa lüüa ei soovi, aga tahad kindlasti osaleda Marcialonga suusamaratonil, siis leiad maratonireisi kohta info SIIT

JUUBELIMÄNG: eri-stardikoha loosimine

Marcialonga suurejoonelise juubeli puhul stardib 2023. aasta maratonil 50 suusatajat, kes kõik on sel päeval ka 50-aastased, tund aega enne ametlikku starti. See on erakordne võimalus olla esimeste seas rajal ja kirjutada uhke tundega see juubelimaraton ajalukku! 

Loosime kaks juubeli stardikohta (üks naine, üks mees) välja kõigi 50-aastaste Marcialonga põhidistantsile registreerunute vahel, kes on ennast reisile kirja pannud enne 10. oktoobrit 2022.  

Mäesuusatamine

Fal di Vassa orus asub ka mitu hinnatud ja laialdaste võimalustega mäesuusakeskust, kus saab kokku suusatada kuni 210 km ulatuses erinevate tasemetega nõlvadel. 

Mäetõstukeid on lausa nii palju, et saad näiteks ühel päeval ette võtta Sella Ronda mäesuusaringi, kus tõstukite sõidule kulub ca 2 tundi ja suuskadel saad liuelda ligi 40 km. Selliseid ringikesi annab seal leiutada omajagu. Mäesuusahuvilistele pakume suusalaagriga samaaegselt eraldi reisipaketti, kus on võimalus majutuda ka suusatõstukite vahetus läheduses. Rohkem infot leiad SIIT

Majutus

Majutus on korraldatud 3* hotellis, mis asub Vigo di Fassa keskuses või selle vahetus läheduses. Hotell jääb mugavalt murdmaarajast jalutuskäigu kaugusele. Majutuse korraldame kahestes tubades, mis on mugava sisustusega ja mõnusalt hubase tundega. Võimalik on valida nii eraldi voodite kui suure kahekohalise voodiga tuba. 

Hommiku- ja õhtusöögid on korraldatud hotelli restoranis. Saame kindlasti maitsta itaaliapärase köögi parimaid palasid!  

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer
 • Val di Fiemme staadioni suusatreeningu transport
 • Suuskade transport (1 suusakott) edasi-tagasi Tallinnast
 • Majutus 7 ööd kahekohalises toas
 • Hommiku- ja õhtusöögid
 • Suusatreeningud treeneri juhendamisel üks kuni kaks korda päevas
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind on 1465 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. oktoober 2022 (sh) on paketi hind 1395 eurot. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 40 päeva enne reisi algust. 

Lisakulud: lõunasöögid ja soovi korral maratoni osalustasu. 

Treener Raul Olle

Raul on endine murdmaasuusataja, kelle säravamate saavutuste hulka kuulub kuningliku Vasaloppeti suusamaratoni võit 2000. aastal. Tema võitude list pikamaasõitudes on rikkalik, suusatreeningutega on ta tegelenud juba alates 1982. aastast. Igapäevaselt töötab Raul Sparta Spordiklubis kestvusalade juhina, inspireerides ja innustades harrastussportlasi. Tema treeningud mööduvad lustakalt, tunnustavate sõnade ja konkreetsuse tähe all. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Marcialonga suusamaratoni sõitnud juba mitmel korral ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Kohtumiseni Alpides!