April 23, 2021

Red Bull Nordenskiöldsloppet

  • Kuupäevad: 24.-28. märts 2022
  • Asukoht: Jokkmokk, Rootsi
  • Maraton: 220 km klassika
  • Grupi suurus: kuni 8 inimest

Maailma pikimal Nordeskiöldsloppeti suusamaratonil osalemine ei ole lihtsalt 220 km läbimine, vaid kutse põhjamaisele polaarekspeditsioonile.  

Saad osa Põhja-Euroopa arvukaima põlisrahva saamide eluolust ja koged reaalsuses avastusretkel olemise tunnet. Sõbralikud saamid tervitavad Sind küll joogipunktides, aga vahepeal võid lausa 50-60 km olla täielikus üksinduses ja põhjamaa karguses. Põnev!

Suusamaratonist

Maailma pikima suusamaratoni läbimine on enese proovilepanek igale treenitud suusasõbrale. Põhja-Rootsi tundras aset leidva 220 km pikkuse klassikamaratoni läbib igal aastal ligi paarsada vaprat osalejat. 

Võistluse sünnilugu pärineb 1883. aastast, mil Soome polaaruurija Adolf Erik Nordenskiöld käis meeskonnaga Gröönimaal ekspeditsioonil. Kaks Saami meest uurisid jäiseid alasid Gröönimaa mägedes ja läbisid suuskadel peaaegu peatumatult 57 tunniga 460 kilomeetrit. 

Kui kuulus polaarteadlane seda saavutust jagas, siis ei suutnud keegi seda uskuda. Seda peeti lausa valetamiseks. Selleks, et oma au kaitsta, korraldas Nordenskiöld 1884. aasta aprillis 220 km pikkuse suusavõistluse, kust saigi alguse Põhja-Rootsis toimuva ultramaratoni traditsioon.

Maratonirajast

Kogu maratonirada kulgeb teisel pool põhjapolaarjoont. Stardipauk antakse Jokkmokkis, kust sõidetakse kuni Kvikkjokkini ja seal tehakse tagasipööre stardipaiga suunas. 

Rada kulgeb mööda omapärast Lapimaa maastikku üles-alla looklevalt. Vähemalt pool raja kogupikkusest on tasasel maal paaristõuke lõigud mööda jõgesid, järvesid ja tasandikke. Rajal on kokku 19 toidupunkti, mis on hästi varustatud ja kust on alati hea meel läbi sõita, sest kohalikud saamid on sõbralikult tervitamas. Start antakse varahommikul kell 5.00 ja Sul on 220 km läbimiseks aega kuni 30 tundi. 

Kohati tekib rajal tunne nagu oledki ise polaarekspeditsioonil uusi piirkondi avastamas. Võid suusatada 50-60 km ilma ühtki tsivilisatsiooni märki kuulmata ja nägemata. Nii ei ole see lihtsalt enese proovilepanek pikamaasuusatamises, vaid saad selle hulgas ehedalt tunda ja kogeda ka saamide eluolu. Justkui oleksid Lapimaa ekskursioonil ja päriselt osa kunagisest maratoni sünniloost Gröönimaal. 

Rohkem infot suusamaratoni kohta leiad SIIT 

KUULA varasemate osalejate soovitusi:

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Artic Camp Jokkmokk kämpingu tüüpi väikemajades, kuhu mahub 4-6 inimest. Majades on olemas köök, wc ja vannituba. Maja vahetus läheduses on ka saun, mida saab kasutada endale sobival ajal. Majutus asub stardi- ja finišipaigast 2-3 km kaugusel. Lähima poe ja asulani on ca 5 min jalutuskäiku. 

Kõik maratonivälised söögikorrad on tagatud majutuskeskuse restoranis. Rohkem infot Artic Camp Jokkmokk kohta leiad siit.  

Julge väljakutse

Maailma pikima suusamaratoni läbib igal aastal ligi paarsada suusatajat. Kas valid olla üks neist vapratest?

Lapimaa loodus

Karge põhjamaa loodus ja saamide eluolu ehedus. Tasub ka valmis olla, et rajal võid kohata põhjapõtru kappamas!

Ekspeditsioon

Võid suusatada 50-60 km ilma ühtki tsivilisatsiooni märki kuulmata ja nägemata. Nagu elaksid taas läbi maratoni sünnilugu!

PAKETT sisaldab:

  • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn
  • Maratoni osalustasu
  • Majutus 3 ööd Rootsis
  • Kogu reisi toitlustus
  • Kohapealne transport
  • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 820 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve, mis sisaldab endas maratoni osalustasu 310 eur/inimene. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 50 päeva enne reisi algust. 

Kui Sa soovid tulla lennukiga, siis palun anna oma soovist teada aadressil juri@sporttravel.ee.

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Nordenskiöldsloppeti suusamaratonil on Jüri osalenud juba 3 korda – nii, et isiklikke kogemusi on tal Sinu toetuseks jagada omajagu!

Hetkeseisuga on 2022. aasta kohad täitunud! 

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni polaarekspeditsioonil!