oktoober 12, 2021

Suusalaager Austrias

Obertilliach asub 1450 meetri kõrgusel merepinnast, Lesachtali orus keset imelisi Tirooli Alpe. Oru kõige kõrgemal asuva alpiküla ajalugu ulatub tagasi rohkem kui 750 aastat. 

Tänapäeval on alpiküla hinnatud suusakeskus, kus korraldatakse mitmeid suurvõistlusi nii laske- kui murdmaasuusatamises. Mäesuusahuvilisi rõõmustab Golzentipp suusakeskus (2317 m), mille tipus on 2015. aastal filmitud ka talvised kaadrid James Bondi filmist.

Reisi kirjeldus

See on suurepärane võimalus koguda väga heal tasemel radadel suusakilomeetreid ja lüüa soovi korral kaasa ka laagri lõpus toimuval Dolomitenlaufi suusamaratonil! 

Suusatada saab mööda Lesachtali orgu kulgevaid suusaradasid, kus on tagatud nii klassika kui vabatehnika võimalused. Meie majutuspaiga vahetus läheduses, kõigest 500 m kaugusel asub ka Golzentippi mäesuusakeskus: 16 km ulatuses erineval tasemel laskumisi ja imelisi vaateid 2300 m kõrguselt. Kui plaanid tulla koos lastega, siis sel aastal avatakse esmakordselt ka talvine laste seikluspark, kus saab arendada oma suuskade juhtimise oskust erinevatel hüpetel ja trikiradadel. 

Iga laagripäeva saad kujundada täpselt nii, kuidas Sina soovid. See on Sinu valik, kas avastad murdmaaradu või lähed täna hoopis mäesuusanõlvu nautima, treenid korra päevas või mõnuled lausa terve päeva värskes õhus liikudes. Tutvustame Sulle kohapeal kõiki talviseid võimalusi ja näitame kätte, kus asuvad parimad suusarajad ja milline mäesuusanõlv viib kuulsa “James Bondi” majani. 

Laagri viimastel päevadel on Sul võimalus osaleda piirkonna suurimal suusapeol, Dolomitenlaufi suusamaratonil. Laupäeval, 22. jaanuaril toimuvad  20 km ja 42 km vabatehnikasõidud ning pühapäeval, 23. jaanuaril klassikadistantsid 30 km ja 45 km. 

Väga heal talvel kulgevad klassikasõidud Heinfelsi linnast Lienzi, vabatehnika maraton toimub Obertilliachi alpiküla ümber tiirutades, kus läbida tuleb sõltuvalt distantsi valikust 1-2 ringi. Kui talv peaks olema lumevaesem, siis korraldatakse mõlemad maratonid stardi ja finišiga Obertilliachi kurikuulsal laskesuusastaadionil. 

Dolomitenlaufi klassikamaraton on Worldloppeti suusamaratonidest kõige lihtsama profiiliga – sujuvalt langevas joones, lausa liugled selle läbi! Uisumaratoni rada kuulub samuti lihtsamate hulka, maailmas kergema rajaga uisumaraton on vaid Engadin Šveitsis. Seega on mõlemad rajad sobilikud ka neile, kes ei ole varem pikki distantse ja suusamaratone läbinud.  

Obertilliachis pööratakse väga teadlikult tähelepanu loodushoiule ja jätkusuutlikule turismile, hoides endiselt au sees loomade kasvatamist, puhast toitu ja alpiküla pikka ajalugu. Euroopa ajakirjanikud on seda piirkonda, Lesachtali orgu nimetanud lausa tiitliga “Enviromentally friendliest valley in Europe.” 

Selles idüllilises paigas jalutades tunnetad isegi seda kohalikku rahu, vaikust ja romantikat. Obertilliachisse reisivad peamiselt spordiarmastajad ja tippsportlased, kuivõrd sealsed võimalused on treenimiseks ideaalsed aastaringselt. 

Lisavõimalused

Juhul kui Sul ei ole ajaliselt võimalik osaleda laagris, aga tahaksid kindlasti kaasa lüüa Dolomitenlaufi suusamaratonil, siis vaata 21.-24. jaanuaril toimuva maratonreisi kirjeldust SIIT

Kui aga tahad Alpide talvistest oludest maksimumi võtta, siis on võimalik Obertilliachist ka sõita otse ca 150 km kaugusel asuvasse Itaalia alpikülla Vigo di Fassase ja ühineda sealse suusalaagriga. Nädalapikkune laager toimub koos endise tippsuusataja ja tänase Sparta treeneri Raul Ollega, kes aitab lihvida Sinu suusatehnikat ja saavutada suuskadel uutmoodi minek! 

Mõnus suusanädal lõpeb 30. jaanuaril toimuva Marcialonga klassikatehnikas suusamaratoniga. Rohkem infot Itaalia suusalaagri kohta leiad SIIT

Majutus hotellis Oswalderhof

Mõnus hubane perehotell, mis on pärjatud kolme tärniga. Hotelli veab eest Obererlacheri pere, kes on ka ise aktiivsed looduses liikujad ja soovivad luua igale külastajale koduse tunde, tutvustades ja kandes edasi ka kohalikke traditsioone.  

Hotell on värskelt renoveeritud ja väga hea asukohaga keset küla. Murdmaarajad ja mäesuusakeskus asuvad vahetus läheduses, justkui võtad suusad kätte ja astud rajale!  Majutus on korraldatud kahestes tubades ja hotellis on tagatud ka hommiku-ja õhtusöögid. Suusavarustuse hoiustamiseks on olemas eraldi ruum. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT

Vägev suusanädal Alpides

Ideaalne nädalane puhkus Alpide lummavate vaadete keskel. Sportimisvõimalusi ja talviseid tegemisi jagub igaühele!

Lihtne ja mugav

Sul on vabadus teha igas päevas seda, mis hing ihkab! Tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi ja muudame otsustamise lihtsaks.

Imetabane alpiküla

Obertilliach on oma pika ajalooga tõeline Alpide pärl! Vaikne, idülliline ja traditsioone hindav. Isegi James Bond on seal ära käinud!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1240 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. november 2021 (sh) on paketi hind 1140 eurot.

Paketi hinnale lisandub soovi korral maratoni või maratonide osalustasu (65-85 eur vastavalt distantsile) ja suuskade transport, mis maksab mööda maad väikebussiga 25 eur/suund ja lennukiga 50 eur/suund. Maratonil osalemise soovi saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Dolomitenlaufi suusamaratoni sõitnud juba kolmel korral – nii et jagab lahkelt kasulikke soovitusi!

Kohtumiseni Dolomiteni radadel!