January 22, 2021

Vasaloppet 10.-15. veebruar 2021 ERISTART

 • Kuupäevad: 10.-15. veebruar 2021
 • Asukoht: Sälen, Rootsi
 • Distants: 90 km
 • Grupi suurus: 8 inimest
 • Hind: täispakett alates 610 EUR (lennukiga 810 EUR)

Sälen asub kesk Rootsis, 400 km kaugusel Stockholmist. See on rootslaste armastatuim ja ühtlasi ka suurim talvepuhkuse keskus. Lisaks üliheadele murdmaasuusaradadele asuvad Sälenis ka Rootsi parimad mäesuusakeskused: Kläppen, Lindvallen, Högfjället, Tandådalen, Hundfjället ja Stöten.

 

Vasaloppeti maratonist ja reisist

Tegemist on maailma kõige suurema, vanema ning pikima suusamaratoniga! Esimest korda leidis Vasaloppet Rootsis aset 1922. aastal.

Sel aastal on ainulaadne võimalus sõita Vasaloppetit uhkes privaatsuses. Kui tavaliselt stardib korraga vara hommikul 15 000 suusasõpra, siis sel aastal ühisstarti ei toimu. Paari nädala vätel lubatakse igal päeval rajale 500 inimest. Väikesed grupid stardivad eelnevalt kokkulepitud aegadel. Meie Vasaloppeti suusapäev on 13. veebruaril, start leib aset kella 7-9 vahel. Korraldadatud on asjade transport stradist finišisse ja samuti on avatud kõik rajaäärsed teeninduspunktid (sh söögid ja joogid). Ja muidugi saab iga osaleja finišis kaela Vasaloppeti medali.

Tavaliselt kestab Vasaloppeti suusapidu Rootsis terve nädala. Võimalik on osaleda mitmetel erinevatel distantsidel (nt 45 ja 30 km ja teatesõitudel). 2018. a oli Vasaloppeti sõitudele registreerunud 99 848 suusafänni. Huvitav on ka teada, et Vasaloppeti nädalal juuakse ära 38 000 liitrit mustikasuppi ja süüakse u 180 000 kaneelikuklit! 

Reisil on aega ka suuskade ja radade testimiseks! Kes tahab, saab ka suusamäel käija. Meie hotell asub mäesuusakeskuse jalamil. 

Kellele?

Vasaloppeti põhisõit 90 km eeldab vastavat ettevalmistust. Rada on pikk ja seal esineb erinevaid maastikke. 

Kui Sa ei ole  90 km-i suusatamiseks valmis, siis on Sul võimalik sõita ka 45 km  distantsil. Kui oled lühemast sõitudest huvitatud, saad märkida selle registreerimisvormis. 

Majutus

Majutume skandinaavialikes apartmentides. Apartmendid asuvad mäejamalil, kust on võimalus astuda suuskadega kohe rajale. Apartmentides on kõik mugavused, sh hästi varustatud köögid, kus on olemas kõik vajalik söögitegemiseks, samuti on majakestes kuivatuskapid ja pesumasinad

Miks olla kohal?

Paras väljakutse igale suusahundile! Piisavalt pingutust, mustikasuppi, kukleid ja hulgaliselt emotsioone! 

Ainulaadne võimalus täiesti privaatselt osa saada maailma suurimast suusapeost! 

Täispakett hinnaga alates 610 EUR sisaldab:

 • Laevapiletid koos B-klassi kajutikohaga Tallinn-Helsinki-Turu-Tallinn liinil
 • Stardikoht Vasaloppetil (90 km või 45 km)
 • Majutus Rootsis hotellis 3 ööd
 • Transport Rootsis
 • Varustuse transport Tallinnast - Rootsi Sälenisse ja kohapeal
 • Reisijuhi teenus

Kui Sa soovid Rootsi tulla lennukiga, siis on paketi hind 810 EUR. Lennujaamas ootab Sind transport, et sõita Sälenisse. Lennukiga reisijate reisiaeg on 11-14. veebruar, see on neljapäevast pühapäevani.  

Pikaagse reisijuhi kogemusega Jüri oseb Vasaloppetil juba mitmendat korda. Ta võib täpselt  öelda, mis rajal olles Sind järgmise kurvi taga ees ootab!

Ühtlasi saab ta selle maratoni eest 70 templi oma Worldloppeti maratonipassi!

Ainulaadne kogemus privaatselt Vasaloppetilt!