April 24, 2021

Vasaloppet 2022

 • Kuupäevad: 3.-8. märtsil 2022
 • Asukoht: Sälen-Mora, Rootsi
 • Distants: 90 km klassika
 • NB! Vasaloppeti 100. sünnipäev

Meie peatuspaigaks on Leksand Strand Resort, mis asub imekauni Siljani järve kaldal ja on finišipaigast Morast ca 60 km kaugusel. Maratonieelsel päeval külastame võistluskeskust  ja Sul jääb piisavalt aega, et rahulikult suuski testida ja rada uudistada.

Stockholm on ca 265 km, mis tähendab umbes 3,5 bussisõitu. Võimalus tulla nii laeva kui lennukiga.

Vasaloppeti kirjeldus

Vasaloppet on maailma vanim ja kõige suurema osavõtjaskonnaga suusamaraton, mis toimus esimest korda 1922. aastal. Seekordne maraton on tõeline suusapidu, sest Vasaloppet tähistab 2022. aastal oma 100ndat sünnipäeva.   

Vasaloppeti põhisõidule, 90 km klassikamaratonile koguneb igal aastal umbes 15 000 suusasõpra. Kindlasti tähistame seda ka oma seltskonnas ühe vägeva mälumänguga, et Sinagi saaksid rohkem teada Vasaloppeti ajaloost ja põnevatest sündmustest sel 100 aasta teekonnal. 

Vasaloppeti suusapidu kestab tegelikult terve nädala – võimalik on osaleda ka lühematel distantsidel (45 km ja 30 km) ja läbida maraton õhtupimeduses pealambiga või võtta ette täispikkuses distants koos 5-liikmelise meeskonnaga. Näiteks 2018. aastal oli kogu selle nädala üritustele kokku registreerunud 99 848 suusatajat. Kujuta ette … selle 7 päeva sees juuakse ära 38 000 liitrit imemaitsvat mustikasuppi ja süüakse umbes 180 000 kaneelikuklit. Tõepoolest suurejooneline suusapidu!

Kusjuures alates eelmisest aastast saavad medali kõik lõpetajad. Enne seda said Vasaloppeti medali kaela vaid need vaprad osalejad, kelle aeg jäi võitja 1,5-kordse aja sisse. 

Meiega koos on Sul lihtne ja mugav tulla: korraldame ära kõik vajalikud detailid, et Sina saaksid selle rahvarohke ürituse keskel keskenduda iseenda parimale vormile ja suusanaudingule! 

Kuninglik ajalugu, põhjamaiselt mitmekesine loodus ja maitsev mustikasupp, mida joogipunktides nii lahkelt jagatakse, muudavad Vasaloppeti eritabaseks suusasündmuseks

Iga lõpetanud osaleja saab finišijoonel kaela uhke medali ja hiljem ka diplomi. Oma suusasõiduga panustad Sinagi traditsioonide jätkumisse ja kannad edasi ajalugu – nii nagu seisab juba 1986. aastast finišikaarel Vasaloppeti moto: “Tulevikuvõitude nimel meie esiisade jälgedes” (In our fathers’ tracks for future victories). 

Teatesuusatamine koos sõpradega

Kui tunned, et põhidistants iseseisvalt ette võtta on Sinu jaoks liiga palju, siis miks mitte teha sellest üks lõbus ja innustav ühisüritus koos sõprade või kolleegidega? Mõtle kui äge! 

Saad läbida 90 km suusamaratoni viieliikmelise meeskonnaga, kus kõige lühem distants on 9 km ja pikim 24 km.

Teatevõistkondade arv on piiratud. Teatesõidul osalemiseks palume registreerida ennast meeskonna esindajal ja seejärel võtame teiega täpsemaks reisipakkumiseks otse ühendust.

Vasaloppeti kolmiküritus

Vasaloppeti suusamaraton on osa kolmiküritusest nimega Vasaloppstrippeln, kus ühe aasta jooksul tuleb läbida Vasaloppeti rada kolmel erineval viisil: joostes, rattaga ja suuskadel. Saad ise valida, kas võtad ette iga ürituse 30, 45 või 90 km distantsid. Maastikurattamaratonil on pikim distants lausa 94 km. 

Kõigi kolme ürituse läbimine ühe aasta jooksul on omaette suur saavutus, sest ajaloo jooksul on kõige aktiivsema osalusega aastal selle teoks teinud vaid 297 inimest maailmas. 

VAATA varasemate suusamaratonide hetki:

Majutus Leksand Strand Resortis

Majutuspaik asub imekauni Siljani järve kalda ja on Vasaloppeti stardipaigast 140 km kaugusel, finišist Morast 60 km (ca 1 h bussisõitu). Lähima Leksandi linnakeskuseni on ca 15 min jalutuskäiku. 

Meie majutus on korraldatud skandinaavialikes kahekorruselistes majades, kuhu mahub kuni 6 inimest. Majas on 3 kahekohalist tuba, saun ja mõlemal korrusel eraldi vannituba. Valgusküllased ja hubased ruumid koos kõigi vajalike mugavustega – rohkem infot majutuse kohta leiad siit

Toidukordadeks tutvustame Sulle lähedal asuvaid söögikohti, kust saad endale meelepärase valida. Majades on ka olemas täisvarustuses köök, et saaksid iseseisvalt või koos oma majarahvaga endale maitsva söögi valmistada.

Kuninglik rada

Vasaloppeti sünnilugu on inspireeritud Rootsi kuningas Gustav Vasast. Tähenduslik lugu kogu Rootsi rahvale.

100. sünnipäev

Vasaloppet toimus esmakordselt 1922. aastal, mil stardijoonel oli 119 suusatajat. Võitja aeg: 7 tundi 32 minutit.

Tõeline suusapidu

Vasaloppeti põhisõidule, 90 km klassikamaratonile koguneb igal aastal umbes 15 000 suusasõpra.

PAKETT sisaldab:

 • Laevapiletid edasi-tagasi
 • Koht B4 neljakohalises kajutis
 • Minnes hommikusöök laeva buffet-restoranis
 • Tulles õhtusöök laeva buffet-restoranis
 • Maratoni stardikoht
 • Majutus 3 ööd Leksand Strand Resortis
 • Kohapealne transport
 • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 675 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 5. jaanuar 2022 (sh), on paketi hind 620 eurot.

Registreerimine avatud kuni 1. märts 2022.

Kui Sa soovid tulla lennukiga, siis palun anna oma soovist meile märku aadressil info@sporttravel.ee

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi. 

Hetkeseisuga on 2022. aasta kohad täitunud! 

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni Vasaloppeti sünnipäeval!