April 2, 2021

Vansbrosimningen ujumine

  • EDASI lükatud juuli 2022!
  • Asukoht: Vansbro, Rootsi
  • Grupi suurus: kuni 10 inimest
  • Distantsid: 1000, 1500 ja 3000 m

2021. aasta üritus on korraldajate poolt tühistatud. Kohtumiseni 2022. aasta suvel!

Meie peatuspaigaks ja ujumisvõistluse toimumiskohaks on Vansbro väikelinn, kus on sündinud ka endine Rootsi murdmaasuusataja ja neljakordne olümpiavõitja Gunde Svan.  

Vansbro läheduses asub palju jõgesid ja järvesid, mistõttu on ka mõistetav, et veesport ja kalastamine on sealkandis populaarsed spordialad. Väikelinn asub Stockholmist 300 km kaugusel, mis tähendab Rootsi pealinnast ca 3,5 tundi autosõitu.

Vansbrosimningeni kirjeldus

Vansbrosimningeni avavee ujumisvõistlus on osalejate arvu poolest suurim ujumisvõistlus Euroopas ja maailmas teisel kohal. Kui esimesel Vansbrosimningenil 1950. aastal osales 10 ujujat, siis tänapäeval osaleb sellel võistlusel ligi 15 000 ujumisfänni.

Sellel suvel toimub võistlus erandkorras personaalsemas formaadis ehk ühisstarte ei toimu. Korraldaja varustab meid stardimaterjalidega ja saame ujumisvõistluse sooritada üheskoos kõigile sobival ajal. 

Kõige populaarsem distants Vansbrol on 3000 m, kus rada läheb mööda kahte jõge, mis on omavahel ühenduses (Vanan ja Västerdalälven). Esimesed kaks kilomeetrit on ujumine allavoolu ja kolmas kilomeeter on vool vastu. Vastuvool on nõrk, seda peaaegu et ei tunnegi. Ujumisrada kroonivad seitse silda, mille alt osalejad läbi ujuvad. Valikus on ka 1500 m ja 1000 m pikkused distantsid. 

Ujumisrada on kaunis, vesi on puhas ja kohati võib jõe laius ulatuda isegi 100 meetrini.

Kellele?

Sobib kõikidele, kes armastavad ujumist. Ujumise stiili saad valida endale ise. Arvestada tuleb vaid valmisolekuga läbida enda poolt valitud distants (1000, 1500 või 3000 m) ujudes. 

Majutus

Majutus on korraldatud Flottareni hubases hotellis. Hotell on väga hea asukohaga linna keskel, jõe kaldal ja jalutuskäigu kaugusel ujumisvõistluse stardist-finišist. Hotellis on ka spaa ja restoran. 

Rohkem infot hotelli kohta leiad siit.

Ujumine Rootsi avavees

Äge kogemus avavees toimuvast ujumisvõistlusest!

Ehe Rootsi väikelinna feeling

Mõnus väike Pipi linn värviliste majadega, millest sel ajal saab ujujate pidu.

Uued innustavad sõbrad

Kokku saavad aktiivsed ja elurõõmsad inimesed, keda kõiki ühendab armastus liikumise ja reisimise vastu! Põnev!

PAKETT sisaldab:

  • Majutus Flottaren 3* hotellis kahekohalises toas (kaks ööd)
  • Hommikusöögid hotellis
  • Lennukipiletid Tallinn-Stockholm-Tallinn
  • Kohapealne transport
  • Stardikoht Vansbrosimningeni ujumisvõistlusel
  • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 675 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 5. juuni 2021 (sh), on paketi hind 640 eurot. 

Kui Sa soovid majutuda kahekohalises toas üksinda, siis lisandub paketihinnale 35 eurot. 

Registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse tingimused) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120  välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, kuid Alpid ja Põhjamaadest Rootsi on jäänud tema vaieldamatuteks lemmikuteks. 

2021. aasta üritus on korraldajate poolt tühistatud. Kohtumiseni 2022. aasta suvel!

Kui Sa tahad endale juba varakult uueks aastaks koha broneerida, siis kirjuta info@sporttravel.ee.