aprill 24, 2023

Skitouring adventure in Norway

Põhjamaised merevaated, lumised mäed ja kevadine päike – mis siin veel mõelda, hakkame juba minema!

Igas päevas ootab meid uus seiklus: mõni uus mäetipp, mida avastada, või hoopis uus saareosa, mis teistmoodi vaateid pakub.

Meie seiklused viivad meid 500 km polaarjoonest põhjapoole, Tromso sadamalinna. Loodus on seal imeline ja kuuldavasti võivad siin veel aprillikuus ka virmalised üllatada!

Seiklusreisi kirjeldus

Põhja-Norra saarestikke peetakse skitouringu paradiisiks – täiesti erakordsed vaated mäetippudelt, mida lihtsalt pole võimalik mujal kogeda. Elame Tromso linna külje all looduse keskel ja valime igasse päeva uutmoodi seikluse! 

Esimesel reisipäeval kohaneme suuskadega ja saame hea tunnetuse kätte Tromso mäesuusakeskuse nõlvadel. Teeme sissejuhatuse meie vägevasse programmi ja mängime läbi mõned tehnilised harjutused koos turvalisuse koolitusega. Nii et saaksid kohe esimesel päeval hea hoo sisse ja meie selgema ülevaate, millised on Sinu ootused ja kogemused. 

Järgnevatel päevadel valime iga päev uue saareosa või mägede piirkonna, mida me üheskoos avastama läheme. Meiega on kaasatud ka kohalik mägede ekspert, kes oskab valida just sellised rajad, mis on igaühele jõukohased, põnevust tekitavad ja aina isu kasvatavad. 

Igas päevas on värskes õhus seiklemist ca 5-6 tundi – koos pildistamiste, vaadete nautimiste ja lihtsalt puhkehetkedega veedame enamuse päevast värskes õhus. Ühe päevadest teeme ka kergema puhkepäeva ja uudistame ringi Tromso linnas, kus asuvad maailma põhjapoolseim ülikool, toomkirik, botaanikaaed ja planetaarium.

Tromso piirkond kuulub ka Lyngeni Alpide mäestikku, mille kõrgeim tipp on 1834 m üle merepinna (Jiehkkevárri). Lyngeni Alpid on nimetatud ka üheks ilusaimaks paigaks, kus skitouringu retki ette võtta. No mõtle vaid … meri tekitab enamasti sellise piiritu ja avara tunde. Liida sinna juurde veel mägede suursugusus ja see on lihtsalt täiuslik kombinatsioon õnnetundest. Selline rahu ja piiritu tunne!

Võiks ju arvata, et nii kaugel põhjas on meid saatmas päris krõbe ilm, aga tegelikkuses on aprillis seal juba mõnusalt soe ja kevadpäike sillerdamas nii, et kerge jume saab näkku! 

Päevased temperatuurid jäävad aprillikuus -5 kuni +5 kraadi vahele. Tromso on ka tuntud paik, kus virmalised on üsna tavapärane nähtus. Kuuldavasti peaks neid vaatemänge näha olema septembrist kuni aprillini, nii et ole valmis, et võime isegi selle üllatuse osaliseks saada!

Kellele?

Osalemise eelduseks on hea üldfüüsiline vorm ja vastupidavus pikalt õues viibida ja nii üles- kui allamäge liikuda. Laskumiste osas on oluline varasem mäesuusatamise kogemus. Kindlasti tuleb kasuks kui oled külastanud mäesuusakeskusi väljaspool Eestit või läbinud meie “Skitouring ABC” Itaalias Dolomiidi Alpides.

Radade valikut, tõusude pikkuseid ja tempot reguleerime vastavalt osalistele soovidele ja oskustele. Teeme nii, et kõigil on hea, tore ja põnev! 

See reis on kindlasti sobilik ka kõigile neile, kes tegelevad erinevate vastupidavusaladega. Kõrgus merepinnast ning rohked tõusumeetrid on alati tagatud! Eks selles seisneb ka oma võlu –  laskumine tundub tänu pikale tõusule veelgi magusam ja nauditavam!  

Reisil osalemisega annad oma panuse ja saad olla kaasas meie teekonnal olümpiale. Nimelt on skitouring 2026. aastal esmakordselt ajaloos esindatud olümpiamängudel. Oleme koos Sinu grupijuhi Rainiga avastamas, kui kaugele on võimalik sel alal jõuda Munamäe riigis kasvanud sportlastel. Tule ja saa sellest osa!

Kui Sul tekib seiklusreisi osas täpsustavaid küsimusi, siis anna meile teada kristel@sporttravel.ee ja kohtume juba peatselt Norra fjordide keskel!

Majutus

Meie reisikoduks on Tromso Lodge and Camping hubased palkmajad, kus igasse majja mahub 4-5 inimest. Majutus on mägede taustal ja looduse keskel, Tromso keskusest ca 3,5 km kaugusel. 

Majutus on kahekohalistes tubades ja kõik toidukorrad valmistame ühiselt tiimitööna. Tervislik ja täisväärtuslik menüü on loodud koostöös toitumisnõustaja ja ühe meie eestvedaja Kädi-Liis Sepaga.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1885 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1775 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Rain Seepõld

Rain on heatujuline ja innustav reisikaaslane, keda köidavad tihti just need asjad, mis esialgu võimatuna näivad. Nii oleme koos Rainiga ette võtnud teekonna nimega “Võimatu võimalikuks.” Nimelt on skitouring esmakordselt spordialana 2026. aasta taliolümpiamängudel esindatud – lähme avastame koos Rainiga, kui kaugele on võimalik jõuda! Ela kaasa videopäeviku vahendusel ja kohtume päriselt reisil!

Seiklemisteni Norra fjordides!