March 26, 2023

Videopäevik

Eesti skitouring-tiim olümpiale!

Skitouring on esimest korda ajaloos 2026. aastal Itaalias toimuvatel taliolümpiamängudel spordialana esindatud. Otsustasime selle põneva teekonna ette võtta ja avastada, mis on võimalik Munamäe maal kasvanud sportlastele.

Sügaval meie tiimi olemuses elab uskumus, et “Sina otsustad, mis on võimalik.” Tahame mängida selle piirideta olekuga ja äratada ka Sinus ellu põnevustunde, et rohkem on võimalik. 

Ela meie teekonnale kaasa, tule koge seda energiat skitouring-reisidel ja ole valmis … rohkem ongi võimalik.

8. aprill 2023

Esimene võistlus: tühistatud

Mägedes valitsevad mäed. Öine tihe lumesadu oli teinud oma töö: autotee Kazbegi oli suletud ja võistlusrajale oli sadanud ligi 40 cm värsket lund. Sadu jätkub, rajal on laviiniohud ja nähtavus piiratud. 

“Olemine oli hommikul hea ja oleks tahtnud just proovida, et kas see oli selline tunnetuslik hea olemine või päriselt ka.”

31. märts 2023

Treeningud Gruusia mägedes

“Iga kord kui mul hakkab meelest ära minema, miks ma seda kõike teen, siis täielikus vaikuses tuleb kõik jälle meelde.”

OLULINE: suuremate sihtide-unistuste-eesmärkide ajend ei peitu kunagi kusagil mujal kui ainult Sinu sees. 

See on tunne. Konkreetne “koht”, mida Sina tead, tunned, koged ja elad.

21. veebruar 2023

Mäesuusa tehnikatrenn

Mäkketõusu kõrval on oskuslik laskumine sel spordialal samaväärselt oluline – see mitmekülgsus on ka üks selle ala võludest. Vastlapäeva liulaskmised möödusid Kuutsemäel koos mitmekordse Eesti meistri ja mäesuusatreeneri Kaarel Grünbergiga.

“Palju olulisi põhitõdesid ja tehnilisi detaile, millele ma ise kunagi mäesuusatades ei olnud varem mõelnud.”

23. jaanuar 2023

Esimene sõit Alpides

Põhitõed ja näpunäited Gian Luca Vanzettalt, kes on skitouringu MK-etappidel esikolmiku kohti võitnud ja Dolomiitide avastamata rajad on tema igapäevased kodurajad. 

“Meeleolu on jõhker! Täiesti äge!”

Palju uusi teadmisi tehnikast ja väga olulise osana ka turvalisusest. Praktikas sai kogeda nii puuderlume naudingut kui jäisemaid tehnilisi tingimusi. 

 

14. jaanuar 2023

Sõida tõstukiga üles!

Eesti mägedel tõusumeetreid kogudes on olnud üsnagi erinevaid kogemusi. Viimsi suusakeskuses ei peetud seda kuidagi õigeks, et ma tõstuki asemel mäest ise üles tahtsin minna. 

Aga see-eest Kütiorus oli ülesmäge lõikude valikut palju ja mitmed inimesed tulid imestunult ligi ja küsisid “Mis suusad need veel on?”

7. jaanuar 2023

Esimene skimo trenn

Esimesed muljed said kogutud Kõrvemaa radadelt. 

Superäge tunne, põnev põnevus! Eks ta libiseb kehvasti, sest nahad on all. Tõusust ülesse läheb väga mõnusalt ja saabas on täitsa nagu mäesuusasaabas. Pehme lumega väga super!

28. nov 2022

Töö käib: Levi suusalaager

“Hetkel keegi väga minu olümpiateekonnast veel ei tea. Mõned korrad olen seda teemaks või naljaks lauale visanud, et põrgatada ja vaadata, kuidas mina ise ennast selle ideega tunnen. 

Taustal on tõsine töö juba käima hakanud, tõusumeetrite kogumine nii joostes kui lumel. Kirsiks tordil 100 km suusatrenn Levi tundras.

15. nov 2022

Olümpia: esimene trenn

“Pea usub ja saab justkui aru, kuhu minek, aga keha veel ei tea. Aga hakkame pihta ja vaatame kaugele jõuame!“

Kasulik mõte: kui Sul on mingi suurem siht/eesmärk/unistus, siis ära jää ootama kui plaan on paigas ja kõik tingimused on sobivad. Hakka lihtsalt pihta!

8. nov 2022

Sünnilugu OSA 2: Kristeli vaade

Mul jääb vist elu lõpuni meelde Raini lause: “Seal mäe tipus on ju ilus oksendada!” Kes see ütleb nii … või isegi üldse mõtleb nii?

See stardipaugu telefonikõne sai sündida ainult tänu sellele, et Rain valis astuda nii julge ja teadliku sammu endale lähemale. See julguse ja aususe energia oli see, mis mind kõnetas.

4. nov 2022

Sünnilugu OSA 1: Raini vaade

Otseloomulikult olen oma unenägudes võitnud nii OM kui ka teiste spordialade medaleid, harjutanud tuhandeid kordi lõpusprinti kõigi maailmameistrite ja olümpiavõitjate vastu ja enamasti väljunud neist duellidest ka võitjana. 

Ühe vahega – see on olnud unenägudes. Aga mul ei olnud hetkekski Kristeli kõne ajal tunnet, et ma ei peaks proovima või poleks võimeline.

en_GBEN