September 28, 2021

Finlandia-hiihto suusamaraton

Lahti suusastaadion on teada-tuntud talialade spordikeskus üle maailma. Seal on korduvalt korraldatud maailmakarika etappe ja mitmel korral on suusaalade MM toimunud just nimelt Lahtis. 

Lisaks sporditaustale on Lahti ka Soome kõige keskkonnasõbralikum linn, kandes uhkusega tiitlit European Green Capital 2021. Lahti asub Helsingist kõigest 110 km kaugusel.

About the ski marathon

Finlandia-hiihto on Soome suurim rahvaspordiüritus, nii nagu meie jaoks on Tartu Maraton. Suusamaraton toimus esimest korda 1974. aastal, mil sündmuse patrooniks oli Soome president Urho Kekkonen. Tema suusalembelisus on jõudnud ka meieni, sest just tema järgi on nime saanud Kääriku spordikeskusest algav Kekkose suusaring. 

Maraton pakub laialdaselt võimalusi nii aktiivsetele maratonihuntidele kui ka alles esimest korda avastajatele. Laupäeval, 24. veebruaril sõidetakse klassikalises tehnikas 20 km, 32 km ja 62 km. Pühapäeval toimuvad samadel distantsidel ja samal ringil suusasõidud vabatehnikas. Saad vastavalt oma soovidele osaleda ühel või lausa mõlemal päeval. 

Suusaradadele on väga oodatud ka pere nooremad, sest lastele on 20 km distantsil ka eraldi vanuse järgi arvestus. Pikematel sõitudel (32 km/62 km) saavad alla 16-aastased osaleda vaid koos täiskasvanud esindajaga.  

Lahti suusamaratonil on osalenud ka 2017. aastal endine Eesti president Kersti Kaljulaid. Tema muljeid saad kuulata Delfi intervjuust, mille ta võtab kokku sõnadega: “Ma ei tee sporti, ma liigun.” 

Rohkem infot suusamaratoni kohta leiad HERE

Maratonirajast

Nii klassika kui uisusõidud toimuvad samal ringil. Maraton saab stardipaugu kuulsalt Lahti suusastaadionilt, kus on finišeerinud ja võidutsenud paljud maailma tippsuusatajad. Rada on oma olemuselt väikeste küngastega üles-alla looklev, vaheldudes metsade vaheliste sirgete lõikudega. Loodus ja vaheldusrikas maastik tekitavad väga sarnase tunde Kõrvemaa suusaradadega.  

Viimased ca 20 aastat on Finlandia-hiihto põhidistants olnud 50 km, kuid 2023. aastal oli raja pikkus esimest korda 62 km. Koroonaaja virtuaalmaratonil testiti uut lisanduvat rajalõiku, millele leidus omajagu häid sõnu, et see ka järgnevatel aastatel käiku lasta. 

Kõik suusafestivali sõidud (nii lühikesed kui pikad distantsid) lähevad Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need oma Worldloppeti ski pass. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi!

Accommodation and catering

Tajutus on korraldatud kahekohalistes tubades 3* hotellis GreenStar Hotel, mis asub täpselt Lahti kesklinnas ja on suusastaadionist 1,7 km kaugusel. Hotelli keskmes on keskkonnasõbralikkus ja igas detailis võimalikult looduslähedane tegutsemisviis. Toad on hubased ja valgusküllased, hotell on 2019. aastal täies ulatuses renoveeritud. 

Hommikusööki pakutakse hotelli restoranis Rootsi laua stiilis. Lõuna- ja õhtusöögid saad vastavalt oma soovidele tellida hotelli restoranist või lähedal asuvates söögikohtadest.

Uhke finišitunne!

Maratoni start ja finiš on kuulsal Lahti suusastaadionil, kus toimuvad mitmete talialade maailmatasemel võistlused.

Kaks sõidupäeva

Laupäev on klassika- ja pühapäev vabatehnika päev. Saad soovi korral erinevatel või samadel distantsidel kaasa lüüa lausa mõlemal päeval!

Kogupereüritus

Tänu lühematele distantsidele (20 km, 32 km) saad luua innustava ja sportliku nädalavahetuse kogu oma perele. Milline elamus!

The package includes:

Paketi hind 625 eurot.

EARLY BIRD price: if you register before October 10. november 2023 (sh) on paketi hind 545 eurot. Kaasaelaja paketi hind on 450 eurot. 

Sama sisuga paketihind LAPSELE kuni 12-aastat on 345 eurot ööbimisega lisavoodis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (150 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 30 päeva enne reisi algust. 

Kui Sa soovid osaleda ka teisel maratonipäeval, siis saad oma soovi märkida registreerimisvormis. 

 

Travel guide Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120+ välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Nii võid olla kindel, et igalt Worldloppeti maratonilt on tal oma nippe ja kasulikke soovitusi jagada!

Kohtumiseni Lahti suusapeol!