October 8, 2021

Mäesuusareis Itaalia Alpides

Suusanädal toimub Põhja-Itaalias, Pozza di Fassa külas, mis asub 1200 m kõrgusel merepinnast. Val di Fassa orgu ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma kunstiliste kivimassiividega.

Val di Fassa orus asub 7 erinevat mäesuusapiirkonda, mis on omavahel ühendatud. Nii on võimalus teha päris pikki suusaringe, maksimaalselt 210 km.  

Reisi kirjeldus

Saad juba varakult suusanõlvad ja murdmaarajad üle vaadata, sest just selles samas piirkonnas toimub ka the Winter Olympics will be held in 2026 – nii on hiljem telekast jälgides ja kaasa elades juba tuttav tunne! 

Sind ootavad Alpide lummavad vaated, itaallaste soojus ja avatus … ja muidu rohkete võimalustega suusapiirkond Val di Fassa orus, Itaalia suurimas mäestikus. Seitse erinevat mäesuusakeskust on omavahel ühendatud nii mäetõstukite kui suusabussi transpordiga. Sinu käsutuses on 150 erinevat mäesuusanõlva, 8 lumeparki ja laskumisrõõmu 210 km ulatuses. Piirkonna kõrgeim punkt, kuhu tõstukiga pääseb on 2950 m Passo Pordoi koos piiritute vaadete ja mäetipu kohvikuga.

Tänu nii laialdasele võrgustikule on seal tähistatud ka pikemad mäesuusaringid, mida saad ühest keskusest teise ette võtta. Neist tuntuim Sella Ronda, kus tõstukite sõidule kulub ca 2 tundi ja suuskadel saad liuelda ligi 26 km. Selliseid põnevaid ringikesi annab seal leiutada veelgi! 

Mäesuusareis on suures plaanis Sinu enda vabakava, tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi ja saad iga päev ise valida, mis Sa kõige rohkem teha tahaksid. Õhtusöögid planeerime võimalusel üheskoos, et oleks põnev üksteisega päeva muljeid jagada! 

Juhul kui Sa tunned, et tahaksid ka esimesel päeval mäesuusatreeneri nõu ja näpunäiteid, et kindel tunne kohe sisse saada, siis saame selle võimaluse luua. Saad oma soovi märkida registreerimisvormis.

Rohkem infot keskuse kaartide ja võimaluste kohta leiad HERE

Lisavõimalused: skitouring ja murdmaalaager

Kui tahad mõnel päeval mäenõlvadele midagi muud vahelduseks, siis samaaegselt toimub ka “Skitouring ABC” seiklusreis ja murdmaasuusa laager koos Sparta treeneri ja endise tippsuusataja Raul Ollega. 

28. jaanuaril toimub ka kohalik suursündmus Marcialonga suusamaraton, mis on ka kõrvaltvaatajana äge elamus! Itaallased juba oma temperamendi ja kirglikkusega raja ääres ergutamisega tagasi ei hoia! Maratonirada kulgeb ühest alpikülakesest teise, läbides Pozza di Fassa keskust lausa kahel korral. 

Kindlasti jääb Sul mäesuusaringide vahel aega ka niisama olemiseks ja kohaliku piirkonnaga tutvumiseks. Näiteks asub hotelli läheduses vägev spaa-keskus QC Terme Dolomiti, kus basseinidesse voolab vesi otse mägedest, mineraalide rikkast Alloch allikast. Saad lõõgastuda auravates väli-  ja sisebasseinides, nautida erinevaid saunasid ja lõõgastusruume. 

Kuna lisavõimalusi oma reisi meeldejäävaks sisustamiseks on mitmeid, siis oleme jätnud ka mäesuusa pileti ostuvaliku Sulle. Saad nii vaadata, mitu päeva soovid olla mäel, mitu päeva midagi muud kogeda.

Accommodation and catering

Garni San Nicolo perehotell asub Pozza di Fassa keskuse külje all, kohvikute ja poekeste vahetus läheduses. Ja mis kõige olulisem – täpselt Buffaure suusatõstuki kõrval! 

Majutus on korraldatud kohekohalistes Junior Suite tüüpi tubades, kus on olemas kahekohaline voodi ja soovi korral veel lahtikäiv diivanvoodi. Hotellis pakutakse nii itaaliapärast hommiku- kui õhtusööki. Pärast mäetiire saad õhtuti lõõgastuda ja nautida hotellis saunamõnusid. 

“Hotelli asukoht on mäesuusatajate jaoks ideaalne! Suusatõstuk asub täpselt hotelli kõrval, järjekorrad on väikesed. Suuskadega on võimalik ilma bussi kasutamata jõuda välja Sella Ronda ringile. Eraldi huvitavat lisaväärtust pakkus võimalus jälgida ja kaasa elada pühapäeva hommikul Marcialonga suusamaratonile.”

 Margus 2023

PACKAGE contains:

Paketi hind on 1550 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1445 eurot.

Additional costs: mäepiletid, lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. Täpsemaid mäepiletite hindu vaata SIIT. 

Kohapeal on soovi korral võimalus rentida ka mäesuusavarustust. Palun märgi oma soov kindlasti registreerimisvormis, saame hinna välja uurida ja varustuse varakult Sulle ära broneerida. 

Flexible payment: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Travel guide Rain Seepõld

Rain on heatujuline ja innustav reisikaaslane, keda köidavad tihti just need asjad, mis esialgu võimatuna näivad. Talle meeldib proovida uusi asju ja avastada uusi paiku. Uudishimu ja põnevus on just need omadused, mis ta aitab ka Sinus taas ellu äratada! Rain on aktiivselt tegelenud ka ultraspordiga, aga eelkõige meeldib talle lihsalt liikuda ja inspireerida läbi oma tegude ka teisi inimesi!

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Ühiste elamusteni Alpides!