detsember 16, 2023

Rikkalikult kogemusi võistlusrindelt​

Sellel hooajal oleme käinud Rootsis mitmel korral võistlemas ja nüüdki sai kolmas võistlus tehtud! Õigemini neljas, sest esimesel korral Rootsis käies olid võistlused kahel päeval. 

Rain on hästi teadlikult igasse kogemusse suhtunud ja tõesti maksimaalselt detaile kaasa võtnud. Uudishimu ja avastusrõõm on alati tagataskus kaasas olnud!

Eks see ole ka alustamise asi, et uusi kogemusi on alguses rohkem, aga tõesti absoluutselt iga kogemus on pakkunud meile erinevaid tingimusi, erinevaid võistlusformaate, uusi teadmisi. Usume, et siin salavõtmeks ongi iseenda teadlikkus ja kohalolu, et kõik need õppetunnid, uued teadmised ja kogemused, mis meile pakutakse, kaasa võtta. 

Erinevatest võistlusformaatidest oleme saanud seni kogeda:

1) ainult tõusuvõistlust ehk vertikaali.

2)  kahel korral 2 tunni sõitu, kus on vaja teha mitu ringi. Antud juhul 9. veebruari võistlusel Stockholmis 21 ringi ehk 21 tõusu ja 21 laskumist. Sama palju kordi skinnide äravõtmisi ja pealepanekuid.

3) sprinti, mis nõuab palju tehnilisi oskusi ja füüsiliselt plahvatuslikkust. Rada on kiire ja lühike ning sinna on pandud mitmeid takistusi, kus on vaja taas skinne mitmel korral suuskade alt ära võtta ja peale panna. 

Kogemusi oleme saanud rikkalikult ja kindlasti teeme hooaja lõpus põhjalikuma ülevaate. Rain teab nüüd täpselt, kuidas erinevates oludes skinnid toimivad, kuidas hoiduda nende jäätumisest, kuidas leida skinnide vahetamisel tasakaal maksimaalse kiiruse ja kontrollitud liigutuste vahel, kuidas jaotada oma keha maksimaalset võimekust võimalikult ökonoomselt 21 ringi peale jne. 

Ahjaaa … osavus on seni saavutatud ka selles, et kuidas saada igalt võistluselt loosiauhind! 🙂 

Igatahes on paari Rootsi võistluse tulemusel kohalikud võistluste peakorraldajad ja koondise liikmed juba tuttavad näod. Põhjanaabrid on lahked ja meie teekonnale igati kaasa aidanud, aitäh neile selle eest!

Järgmine ja suure tõenäosusega selle hooaja viimane võistlus: 12. aprill Põhja-Norras. 

TAGASI videopäevikusse.