november 25, 2022

Rattamatk Baierimaa Alpides

Saksamaaga oleme me kõik rohkem või vähem tuttavad, kuid vähesed meist on seda avastanud rattasadulast.

Liigume linnast linna, ühest looduskaunist kohast teise nii, et saaksid näha ja kogeda palju rohkem kui jalgsi matkates või autoaknast vaadates. Pole vahet, kas oled aktiivne harrastusrattur või lihtsalt ratta seljas kulgeja, see matk sobib kõigile, kes tahavad avastada Baierimaa Alpide ilu ja võlu. Ole valmis, et põikame ka Austriasse!

Reisi kirjeldus

Korraldame rattamatka Lõuna-Baierimaale, mida peetakse riigi kõige looduskaunimaks piirkonnaks. Meie teele jäävad muinasjutulised lossid, kristallselge veega järved, ajaloolised Saksamaa väikelinnad koos aknalaualilledesse uppuvate majadega ja kordumatu loodus Alpides. Me ei püüdle kiiremini-kõrgemale-kaugemale, meie fookuses on ümbritseva ilu kogemine ja uute kohtade avastamine. Tehes seda meile kõigile nii meeldival viisil – ratta seljas! 

Meie matkateekond viib ühest väikelinnast teise, läbides olulisi vaatamisväärusi nii Baierimaa Alpides kui jõudes ka otsaga Austriasse. Päevane keskmine läbisõit on planeeritud umbes 50 km ja liikumistempo valime sellise, et kõigil on hea. Asjade transport on korraldatud hotellist hotelli kohaliku koostööpartneri abiga nii, et saad täielikult keskenduda matkapäeva nautimisele. 

Enamus meie teekonnast on kergliiklusteedel ning kruusa- ja metsateedel, mõnes kohas tuleb vahelduseks kasutada ka sõiduteid.  Alustame oma matka Garmich-Partenkirchenist ja jõuame ringiga Murnauer Moosi looduskaitsealani välja. Meie rattateekonna kogupikkus on ligi 400 km. 

Külastame Garmich-Partenkircheni keskust, kus toimusid 1936. aastal taliolümpimängud. Vaatame üle ka sealse suusahüppe mäe, kus tänaseni peetakse erinevaid tiitlivõistluseid. Sõidame ümber maalilise Eibsee järve, mille lähedal on Saksamaa kõrgeim mäetipp Zugspitze (2962 m).

Edasi liigume Ettali, mägede vahelisse linna, mille nimi tähendab tõlkes lubaduste ja tõotuste orgu (“Valley of pledge and promise”). Kindlasti möödume ka Ettali mungakloostrist, kus toodetakse juba üle 400 aasta kohalikku Ettali kloostri õlut ja valmistatakse ka juuste. Hooned on ajaloolised, aga tehnoloogiad uuenduslikud.

Meie teekond viib välja muinasjutulisse Oberammergausse, kus majadel on palju erinevaid joonistusi, nt Hansust ja Gretest, kurjast hundist ja pöialpoistest. Sealt edasi sõidame tutvuma Linderhofi lossiga, mis on Baierimaa kuninga Ludwig II ehitatud kolmest lossist väikseim ja ainus, mille valmimiseni ta ise elas. 

Õhtul ületame Austria piiri ja naudime silmailu Plansee järve ümbruses. Saksamaale naastes võtame suuna Neuschwansteini lossi, mida peetakse üheks ilusaimaks lossiks kogu riigis. Avastame ümberkaudset piirkonda ja viimasel matkapäeval jõuame oma teekonnaga Murnauer Moosi looduskaitsealale.

Oh ja muidugi need lilleõites rõdudega armsad majakesed, mida võikski imetlema jääda.

Kellele?

Rattamatk on kergema raskusastmega ja sobib ka kõigile neile, kes ei käi regulaarselt rattatrennides. Soovi korral on võimalus rentida lisatasu eest elektriratas, mis muudab liikumise veel eriti lihtsaks ja mugavaks. 

Maastikurattad rendime kohapealt ja oma reisiasju Sa ise kaasas kandma ei pea, need toimetatakse kohaliku koostööpartneri abiga hotellist hotelli. Rattaga sõites jõuame kohtadesse, kuhu autoga sõites ei pääse või pole lubatud minna. Näeme rohkem, kui kõndides jaksaksime päevas liikuda. 

Majutus

Peatume teele jäävates väikelinnades erinevates hotellides, mis on Alpides üsna tavapäraselt sooja tundega perehotellid. Näiteks muinasjutulinnas Oberammergaus ööbime Landhaus Feldmeier hotellis, majutuspaigad teistes linnades on sarnased. 

Hommikusöögid on korraldatud hotellides, lõunasöögid võtame rattamatkale kaasa. Õhtuti jääb meile aega ka väikelinnades ringi uudistada ja valime õhtusöögiks kõigile meelepärase koha.  

Rikkalik radade valik

Meie rattateekond on väga vaheldusrikas, kus saad kogeda erinevaid maastikke ja nii palju looduskauneid kohti.

Väikelinnade võlu

Lisaks lossidele ja Alpi mägede postkaardivaadetele saad avastada mitmeid väikelinnu, kus peatume. Igal ühel oma nägu ja lugu.

Üheskoos on lõbusam!

Grupijuht Jüri tunneb kohalikke olusid väga hästi nii suvistes kui talvistes tingimustes. Tule ja avastame üheskoos!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1785 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh) on paketi hind 1735 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: õhtusöögid, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Ühiste seiklemisteni!