oktoober 4, 2023

Rattamatk Madalmaades

Ilmselt enamus on kuulnud, et Holland on väga tuntud rattamaa, kuid vähesed meist on ise Hollandis rattaga sõitnud. Seal on rohkem kui 35 000 km ulatuses rattateid ja statistika põhjal rohkem rattaid kui elanikke riigis. 

Meie teekond linnast linna, külast külasse kulgeb mööda Maasi jõe kallast.  Avastame ka selliseid piirkondi, kuhu autoga ligi ei pääsegi. Pole vahet, kas oled aktiivne harrastusrattur või lihtsalt ratta seljas kulgeja, see matk sobib kõigile, kes tahavad avastada Hollandit ja teha ühe rattatiiru ka Belgias. 

Reisi kirjeldus

Korraldame rattamatka mööda ühte tuntumat Hollandi rattarada – Maasroute. Meie teekond algab aga hoopiski Belgiast, kus saame mõned tunnid nautida sealset ilu ja seejärel ratta seljas ületada riigipiiri Hollandiga. Seejärel sõidame linnast linna ja külast külasse mööda Maasi jõe äärseid teid, jättes piisavalt aega ka peatusteks ja ümbritseva nautimiseks. Meie rattaretk lõpeb Euroopa ühes suurimas sadamalinnas – Rotterdamis. 

Ole valmis, et rattamatkal saame näha ka selliseid üllatavaid vaateid, kus kanali veepind ja sellel sõitev laev asuvad kõrgemal kui meie sõiduteel. Meie teekond viib läbi väga omapärase nn. miniatuurse arhitektuuriga väikestest linnadest ja küladest. Eraldi vaatamist väärivad kindlasti Hollandi õiterohked aiad!

Päevane keskmine läbisõit on planeeritud umbes 70 km ja liikumistempo valime sellise, et kõigil on hea. Hollandi maastik on tuntud kui suhteliselt lauge, seega suuri tõuse ja laskumisi meie rajal ei ole.

Pagasi transport on korraldatud hotellist hotelli SportTraveli saatebussiga nii, et saad täielikult keskenduda matkapäeva nautimisele. Enamus meie teekonnast on asfaltkattega kergliiklusteedel, esineb ka lühikesi kruusalõike ja mõnes kohas tuleb vahelduseks kasutada ka väga väikese liiklusega sõiduteid või jõe praame. 

Meie rattateekonna kogupikkus on ligi 480 km. See on rohkem kui kolmandik rahvusvahelisest rattateest EuroVelo 19, mis algab Prantsusmaalt ja kulgeb mööda Maasi jõe kallast läbi Belgia Hollandisse. Meie teeme 1166 km pikkusest rajast viimase osa, liikudes Maasi jõe voolusuunas Rotterdami. 

Tuntumad linnad, mida oma matkateel külastame, on Venlo, Boxmeer, Dordrecht, Brielle ja Hoek van Holland. 

Matka viimase päeva veedame nn. Hollandi Veneetsias ehk Giethoornis. Selles külas puuduvad autoteed ja põhiliseks liikumisvahendiks on paat või väikelaev, sest tänavate asemel on kanalid. Giethoornis elab ligi 3000 inimest ja seal on registreeritud ca 2000 veesõidukit. 

Kellele?

Rattamatk on kergema raskusastmega ja sobib ka kõigile neile, kes ei käi regulaarselt rattatrennides.

Kasutame matkal maastikurattaid ja oma reisi asju Sa ise kaasas kandma ei pea, need toimetatakse  Sporttraveli bussiga hotellist hotelli.

Majutus

Peatume teele jäävates väikelinnades erinevates hotellides. Näiteks Maasbrachtis ööbime hotellis ‘t Smedenhuys Maasbracht, teistes linnades on sarnased majutuspaigad. 

Hommikusöögid on korraldatud hotellides. Lõunasöögid võtame rattamatkale kaasa ja soojendame priimustega tee peal looduskaunites kohtades.

Õhtuti jääb meile aega ka väikelinnades ringi uudistada ja avastada. Õhtusöögiks valime kõigile meelepärase koha.  

Palju avastamisrõõmu

Rattaga näed rohkem kui jalgsi kõndides ja külastad kohtasid, kuhu autoga ligi ei pääse. Vaheldusrikkust jagub!

Hollandi "Veneetsia"

Matkajärgseks boonuseks on omapärane Giethoorn küla. Tänavate asemel on kanalid ja sõiduvahendiks paadid.

Üheskoos on lõbusam!

Grupijuht Jüri tunneb kohalikke olusid väga hästi ja on välja valinud huvitavad peatuspaigad. Tule ja avastame üheskoos!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1875 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh) on paketi hind 1775 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: õhtusöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (375 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Ühiste avastamisteni!