oktoober 30, 2023

Skitouring reisid

Skitouring ABC

Skitouring seiklus Põhja-Norras

Mis on skitouring ehk skimo?

Otsetõlkes “suusamägironimine”, mis kõlab palju ekstreemsemalt kui see tegelikult on. Lihtsustatult seisneb liikumisviisi põnevus selles, et ühendatud on ülesmäge matkamine ja allamäge puuderlumes mäesuusatamine. 

Suuskade alla on kinnitatud spetsiaalsed nahad, mis ei lase suuskadel ülesmäge tagasi libiseda ja saad diagonaalselt või otse liikudes suuski libistades kasvõi tundide viisi lihtsalt mäkke minna. Omas mõnusas tempos, ikka selleks, et siis lõpuks laskumisrõõmu nautida! 

Suusamägironimise mõiste tuleneb sellest, et võistlusformaadis on skitouringu radadel sees ka mägiseid ilma lumeta lõike, kus suusad kinnitatakse justkui seljakotina õlgadele ja saad keppide toel mäkke ronida või joosta. Liigutuste poolest meenutab ülesmäge minek rohkem klassika tehnikas murdmaasuusatamist kui ronimist. 

Skitouring annab vabaduse minna just sinna, kuhu tahad ja kuhu suusatõstukiga ei saa. See on tõeliselt põnev ja sõltuvust tekitav liikumisviis. Kindlasti sobilik ka kõigile neile, kes tegelevad erinevate vastupidavusaladega. Kõrgus merepinnast ning rohked tõusumeetrid on alati tagatud!

Eesti skitouring-tiim olümpiale!

Skitouring on esimest korda ajaloos 2026. aastal Itaalias toimuvatel taliolümpiamängudel spordialana esindatud. Otsustasime selle põneva teekonna ette võtta ja avastada, mis on võimalik Munamäe maal kasvanud sportlastele.

Sügaval meie tiimi olemuses elab uskumus, et “Sina otsustad, mis on võimalik.” Tahame mängida selle piirideta olekuga ja äratada ka Sinus ellu põnevustunde, et rohkem ongi võimalik. 

Ela meie teekonnale kaasa, tule koge seda energiat skitouring-reisidel ja ole valmis … 

It's gonna be fun!

Kui Sul tekib mingeid täpsustavaid küsimusi ja koostöö soove, siis kirjuta meile aadressil kristel@sporttravel.ee.

Ühiste seiklemisteni!