september 27, 2021

Adidas Stockholmi maraton

Stockholmi maraton on Põhja-Euroopa suurim jooksuüritus, mis toimus esmakordselt juba 1979. aastal. Maratoni raames saad hea ülevaate Stockholmi linnast ja põhilistest vaatamisväärsustest. Finišis rõõmustab Sind unikaalne medal: igal aastal on see uue kujundusega, esindades mõnda linna sümbolit. 

Maratoni start ja finiš on Stockholmi südalinnas, 15-minutilise jalutuskäigu kaugusel sadamast. 

Adidas Stockholmi maratonist

Stockholmi maraton toimub otse linna südames, tuhandete pealtvaatajate ja ergutajate kaasaelamisel. Rada möödub paljudest kuulsatest ja kuninglikest vaatamisväärsustest, läbib mitmeid parke ja keskaegset vanalinna, ületab sildasid, kust avanevad kaunid vaated linnale. Seda võib lausa nimetada justkui linnatuuriks jooksusammul.  

Tegemist on Põhjamaade ühe populaarseima jooksusündmusega, kuhu koguneb igal aastal jooksusõpru pea sajast eri riigist. 

Stardime 31. mai pärastlõunal laevaga Helsingi suunas, et sealt edasi sõita õhtuse laevaga Stockholmi. Maratoni strardimaterjalid jagame kätte sadamas, nii et saad sealt juba rahulikult stardi poole suunduda. Laupäev, 1. juuni ongi see põnevusega oodatud maratonipäev, mil start antakse kahes laines kell 12:00 ja kell 12:10.

Tagasisõitu Helsingi suunas alustab laev kell 19:00, tagasi Tallinnas oleme pühapäeva pärastlõunal. 

Ekstra mõnusaks elamuseks on tagasisõidul võimalus kasutada laeval saunakeskust, kus saad rahulikult lõõgastuda ja taastumise juba hoogsalt tööle!

Maratoniraja kirjeldus

Maratonirada läbib kõiki suuremaid Stockholmi linnaosasid (seitset linnaosa 14st), tutvustades pealinna isikupära ja suuremaid vaatamisväärsusi. Stardi- ja finišipaik asuvad Östermalmis, kus väidetavalt asuvad riigi kõige kallimad ja eksklusiivsemad hooned. Liigume läbi Vasastani, kus asub lugematu arv hubaseid väikseid restorane ja kohvikuid, jõudes Kungsholmeni ranna ja pargialadeni. 

Meil ei jää avastamata ka Stockholmi ajalooline linnaosa, kus on palju 13ndast sajandist pärinevaid hooneid ja ka suursugune kuningapalee. Kisub nii põnevaks, et tahaks lausa rajale, eksole! 

See polegi veel kõik! Jõuame nautleval jooksusammul ära käia ka Djurgårdenis laadaplatsi lähistel, avastada veidi boheemlaslikku Södermalmi ja mitmete suurte kaubanduskeskustega Norrmalmi. 

Finišeerujaid võtavad vastu tuhanded ergutajad Stockholmi olümpiastaadionil, kus on peetud palju maailmatasemel spordivõistlusi. Muide, sellel kuulsal olümpiastaadionil on registreeritud 83 maailmarekordit erinevatelt spordialadelt. Finišis saavad kõik lõpetajad unikaalse medali ja finišeerija T-särgi. 

Üks kõigi, kõik ühe eest

See edasiviiv ja toetav tiimitunne on just see, mida üheskoos luua soovime! Nagu Signe eelmisel aastal ühel jooksureisil jagas: “Kohe esimest hetkest tekkis selline õlg-õla kõrval tunne!” 

Kokku tulevad erineva tausta ja eesmärkidega inimesed, aga meid ühendab see üks meeldejääv elamus – uhke tunne Stockholmi olümpiastaadionilt ja jagatud kogemused jooksurajalt!

Oodatud on kõik jooksusõbrad, kes soovivad end maratoni läbimisega proovile panna. Arvestada tuleb sellega, et distantsi läbimise ajalimiit on 6,5 tundi.

 
Miks olla kohal?

Aktiivne kruiisireis

Mõnusalt sportlik nädalavahetus lähedal asuvas suurlinnas. Saad avastada Stockholmi jooksusammul!

Terviklik korraldus

Sul pole vaja millelegi pärast muretseda, saad keskenduda iseendale ja oma heale enesetundele!

Äge tiimitunne

Üheskoos on lõbusam! Inspireeritud ja hoitud tunne enne starti, ühised muljetamised pärast võidukat finišit.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 455 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. märts 2024 (sh) on paketi hind 435 eurot.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (150 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni Stockholmis!