oktoober 4, 2023

Vietnami jooksureis

Troopilise kliimaga Vietnam asub Kagu-Aasias Indo-Hiina poolsaare idaosas. Kui seda riiki mainida, siis paljudele meist meenub esimese asjana riis – jah, riik on tõesti maailmas suuruselt teine riisi eksportöör. Kuid Vietnam on ka maailma suurim india pähkli ja musta pipra tootja.  

Omaette elamus on ka Vietnami loodus: troopiliselt niiske kliima lisab lopsakust ja mäed-orud vägevaid vaatepilte. Avastamist jagub kuhjaga!

Can Tho jooksumaratonist

Can Tho maraton pakub võimalust kogeda Vietnami kultuuririkkust, avastades Can Tho linna vaatamisväärsusi ja värvikaid tänavaid. Võid kindel olla, et kohalike rõõmsameelsus ja lahkus annab raja kõrvalt veel jooksusammule hoogu juurde!   

Jooksumaraton toimus esmakordselt 2019. aastal, mil see kutsuti ellu eesmärgiga tutvustada kohalikku eluolu ja arendada jooksuturismi. Maratonil osalemisega saame anda omamoodi panuse, et spordiüritusel oleks pikka iga ja aina rohkem jooksusõpru rajal! 

Distantsi valikut jagub kõigile alates 5 km jooksust kuni proovile panekuni 42 km maratonil. Maratoni põhidistansil on osalema oodatud jooksjad alates 18ndast eluaastast, poolmaratonil 16ndast ja 10 km jooksul 14ndast eluaastast. Kõige lühemal 5 km distantsil vanusepiiranguid ei ole, starti saavad tulla kõik liikumishuvilised! 

Maratoniraja kirjeldus

Kõik distantsid läbitakse ühe täispika ringiga. Maratonirada on tasane, möödudes ajaloolise linna kuulsatest vaatamisväärsustest, nagu Ninh Kieu kai, Love jalakäijate sild, Chau Van Liemi kool, Cai Rangi ujuv turg, Binh Thuy iidne maja ja palju muud põnevat.

Maraton on ajaliselt valitud headeks ilmastikutingimusteks kuiva hooaja alguses, kohe pärast tulvavete taandumist. Sooja on sel ajal tavapäraselt 25-35 kraadi. Rohkem infot maratoni kohta leiad SIIT.

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Vietnamist

Meie reis algab ja lõpeb Vietnami suurimas linnas Ho Chi Minh´is, mis asub Saigoni jõe suudmes.

Vahepeal sõidame paariks päevaks Mekongi jõe deltas asuvasse linna Can Tho, kus toimub jooksumaraton. Reisi jooksul jääb piisavalt aega ringi avastada ja Vietnami võludest osa saada!

Rohkem kui poole riigi aladest hõlmab tiheda metsaga kaetud Annami mäestik, tasane maa moodustab riigi maismaast kõigest 20%. Kusjuures Vietnam on bioloogilise mitmekesisuse poolest maailmas 16. kohal, seal elab umbes 16% kõigist maailmas eksisteerivatest taime- ja loomariigi liikidest. Vietnami rahvusloom on vesipühvel, rahvuslill on Lootos.

Kindlasti jõuame ka maitsta parimaid palasid Vietnami köögist, mida peetakse üheks tervislikumaks köögiks kogu maailmas. Liha (nt sealiha, veiseliha ja kanaliha) kättesaadavus oli minevikus suhteliselt piiratud, seetõttu hakati laialdaselt kasutama mageveekalu, koorikloomi ja limuseid. Peamised kasutatavad maitseained on kalakaste, sojakaste, krevetikaste ja laimid. Ühtlasi on riigis ka tugev tänavatoidukultuur, tasub maitsta näiteks gỏi cuốn (salatirull), bánh cuốn (riisinuudlirull) ja phở-nuudleid. Väga populaarne jook Vietnamis on ja trà sen (Vietnami lootosetee) ehk tee Vietnami rahvuslillest.

 

Registreeri huvi!

Täpsema reisikava koos paketihinnaga avalikustame hiljemalt 31. jaanuaril 2024. 

Kui Sa tead juba täna, et tahad kindlasti sel reisil osaleda, siis registreeri enda huvi ja saadame Sulle e-posti teel teate, kui oleme reisilehte värskendanud ja registreerimise avanud. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Värvikate elamusteni Vietnamis!

etET