June 3, 2021

Lissaboni jooksureis

 • Kuupäevad: 14.-18. oktoober 2021
 • Asukoht: Lissabon, Portugal
 • Distantsid: 42.2 / 21.1 / 8.5 km
 • Grupi suurus: kuni 10 inimest

Taguse jõe kaldal asuv Portugali pealinn Lissabon on mõnusa lõunamaise meeleoluga suurlinn, kus elab üle poole miljoni inimese. 

Seal olles on lõunamaine tunne nagu viibiksid mõnusas kuurortlinnas, kerges saginas ja meretuules. See paik on ülejäänud Euroopa suurlinnadest väga erinev oma chilli meeleolu poolest.

Reisi kirjeldus

Lissaboni maraton kuulub TOP 10 asjade hulka, mida teha Lissabonis! 

Sügisene suurüritus toob igal aastal Portugali pealinna kokku pea 10 000 jooksusõpra. Eriti tore on see, et ka need, kes ei ole aktiivsed jooksjad, saavad tunda suurlinna maratonimelu, kuna Lissaboni jooksuürituse menüüs on valikus ka lühemad distantsid: 8,5 km ja 21,1 km. 

Kaks päeva võtame endale jooksueelselt aklimatiseerumiseks ja Lissaboniga tutvumiseks. Naudime kohalikku melu ja hilissuvist Portugali päikest. Lissabonis on, mida vaadata ja kogeda, alates kuninglikest vaatamisväärsustest kuni kohaliku hipikultuurini. See linn on täis päikest ja värve, kohalikku muusikat, mõnusaid kitsaid mosaiikidega ääristatud tänavaid ja jõeäärseid kohvikuid. 

Lissaboni maraton toimub pühapäeva, 17. oktoobri hommikul kell 8.00. Linnajooksule kohaselt kulgeb rada mööda tänavaid ja sõiduteid, mis on liiklusele selleks ajaks suletud. 

Jooksule antakse start Cascai linnaosast, mis on tuntud oma liivarandade poolest. Rada on valdavalt lauge ja kulgeb suures osas mööda ookeani äärt, kus teele jäävad ka mitmed vaatamisväärsused. 

Poolmaratoni osalejatele antakse start Euroopa pikimalt sillalt, mis on oma nime saanud Portugali maadeavastaja Vasco da Gama järgi. Finišijoone saavad kõikidel distantsidel osalejad uhke tundega ületada Praco de Comercio väljakul, mida peetakse linna südameks. Selle väljaku ümber on palju vaatamisväärsusi ja ägedaid kohvikuid, kus õhtuti päikeseloojangut nautida. 

Kellele?

Kui Sa oled aktiivne ja Sulle meeldib liikudes ägedaid kohti avastada, siis see on Sulle! Vastavalt enda püstitatud eesmärgile, peab Sul olema tahtmine ja võimekus läbida joostes enda poolt valitav distants kas 8.5 km, 21.1 km või 42.2 km. Tempo valid endale muidugi Sina ise!

Täispika maratoni läbimise ajalimiit on 6 tundi. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Mera Prime Cold Design Hotel*** asub maratoni finišist 5 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotell on kiidetud eelkõige oma puhtuse, stiilsuse ja asukoha poolest. Majutus on korraldatud kahestes tubades. Rohkem hotelli kohta leiad siit.

Hotellis pakutakse hommikusööki, teised toidukorrad vaatame üheskoos kohapeal. Kuna hotell asub linna keskel, siis on seal läheduses palju mõnusaid kohvikuid. 

Ookeanivaatega jooksukogemus

Piki ookeanikallast kulgev jooksurada!

Portugali suvi keset sügist

Kes ei tahaks joosta suvesoojas?

Imeline värviline Lissabon

... mida peab lausa joostes nautima!

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasitulles hotellist lennujaama
 • Majutus neli ööd kahekohalises toas 3* hotellis
 • Hommikusöögid hotellis
 • Transport maratonipäeval starti
 • Stardikoht Lissaboni jooksul Sinu valitud distantsil
 • Reisijuhi teenus

Paketi hind 895 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 5. augustit 2021 (sh) on paketi hind 850 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja õhtusöögid, kohalik transport.   

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 45 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 15 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi lähikuudel toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused

Reisijuht Kädi-Liis

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid mitu aastat, nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel on ta ka ise kaasa löönud. 

Kohtume päikeselises Portugalis!