november 9, 2023

Lissaboni jooksureis

Taguse jõe kaldal asuv Portugali pealinn Lissabon on mõnusa lõunamaise meeleoluga suurlinn, kus elab üle poole miljoni inimese. 

Tule saa osa vägevast sportlikust peost lõunamaises suvesoojas! Jooksumenüüs jagub distantse kõigile, maratoni ja poolmaratoni kõrval saad osaleda 8,5 km pikkusel rajalõigul. Ise valid, kas kõnnid või jooksed, oled igaljuhul osa Lissaboni spordipeost. 

Reisi kirjeldus

Lissaboni maraton kuulub TOP 10 asjade hulka, mida Lissabonis kogeda! Tuntud väljaanded nagu Forbes Magazine ja American Express on kuulutanud Lissaboni maratoni maailma ilusaimaks jooksuks. Tõsi, Moonika, kes eelmisel aastal Lissaboni maratonil osales ütles, et päikesetõus, mis algas ühes maratoni stardipauguga, oli nii ilus, et kõik muu läks meelest. Kuna maratonirada kulgeb pea täies ulatuses mööda ookeanikallast, siis on mida vaadata.   

Sügisene Lissaboni jooksupidu toob igal aastal Portugali pealinna kokku pea 10 000 jooksusõpra. Eriti tore on see, et ka need, kes ei ole aktiivsed jooksjad, saavad tunda suurlinna maratonimelu, kuna Lissaboni jooksuürituse menüüs on ka lühemad distantsid: 8,5 km ja 21,1 km. Teretulnud muidugi ka kaasaelajad!

Lisaks jooksupäevale jääb piisavalt aega ka linnas ringi uudistamiseks, ikka selleks, et nautida kohalikku melu ja hilissuvist Portugali päikest. Lissabonis on, mida uudistada, alates kuninglikest vaatamisväärsustest kuni kohaliku hipikultuurini. See linn on täis päikest ja värve, kohalikku muusikat, mõnusaid mosaiikidega ääristatud vanalinna tänavaid ja imearmsaid kohvikuid.

Lissaboni maraton toimub pühapäeval, 6. oktoobril. Rada kulgeb täies ulatuses mööda ookeani ja jõe kallast tänavatel, mis on liiklusele selleks ajaks suletud. 

Täismaratoni start antakse Cascai linnaosast, ühest ilusaimast Lissaboni rannast. See linnajagu on tuntud oma supelrandade ja pikkade rannaäärsete promenaadide poolest. Täispikk maratonirada on keskmisest veidi raskema profiiliga, rajal on mitmeid tõuse, samas ka languseid.

Poolmaratoni ja 8,5 km pikkuse jooksu osalejatele antakse start Euroopa pikimalt sillalt, mis on oma nime saanud Portugali maadeavastaja Vasco da Gama järgi. Finišijoone saavad maratoni ja poolmaratoni osalejad uhke tundega ületada punasel vaibal Praco de Comercio väljakul, mida peetakse linna südameks. 

Kellele?

Kui Sulle meeldib aktiivselt liikudes ägedaid kohti avastada, siis see on päikeseline reis Sulle! Ja ära unusta, et Lissabonis on oktoobris suur soe suvi! 

Vastavalt enda püstitatud eesmärgile, peab Sul olema tahtmine ja võimekus läbida joostes enda poolt valitav distants, kas 8.5 km, 21.1 km või 42.2 km. Lühem neist 8,5 km on tehtav igaühele, ka ilma igasuguse ettevalmistuseta, kas sörgid või kõnnid, Sinu valik! Ja kaasaelajad on meie reisidele alati teretulnud. 

Täispika maratoni läbimise ajalimiit on 6 tundi ja kui soovid medalit kaela poolmaratonilt, siis selleks on aega antud 3 tundi. 8,5 km jooks on ilma ajavõtuta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Empire Lisbon Hotel*** asub Lissaboni südalinnas, kus kõik on käe-jala juures. Maratoni finišist on hotelli jalutada ca 30-min. Hotell on värskelt renoveeritud ja kiidetud eelkõige oma puhtuse, stiilsuse ja asukoha poolest. Majutus on korraldatud kahestes tubades. 

Hommikusöök on hotellis, teised toidukorrad tuleb endal ise korraldada. Kuna hotell asub linna keskel, siis on seal läheduses palju mõnusaid kohvikuid.

Ookeanivaatega rada

Piki ookeanikallast palmipuude all kulgev maratonirada!

Portugali suvi keset sügist

Kes ei tahaks kogeda pimedal sügisel veel mõnusat päikesepaitust?

Imeline värviline Lissabon

... mida peab lausa joostes nautima! Isegi randa saab!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1275 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. märtsi 2024 (sh) on paketi hind 1190 eurot. 

Lisakulud: söögikorrad, isiklikud ostusoovid ja vaatamisväärsuste piletid

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (400 eur), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisi korraldab Kädi-Liis Sepp

Selle reisi korraldab Sinule Kädi-Liis, kes on ise juba mitmel korral Lissabonis käinud ning tunneb selle linna ja maratoni hingeelu. Sa ei pea ise millegipärast muretsema, kõik vajalik on korraldatud ja juhised-soovitused kaasa jagatud. Sul pole muud kui kott pakkida ja põnevusega oma jooksureisi ootama jääda!

Värvilisi elamusi Portugalis!