June 3, 2021

Lissaboni jooksureis

 • Kuupäevad: 6.-10. oktoober 2022
 • Asukoht: Lissabon, Portugal
 • Distantsid: 42.2 / 21.1 / 8.5 km
 • Grupi suurus: kuni 16 inimest
 • REGISTREERU >>>

Taguse jõe kaldal asuv Portugali pealinn Lissabon on mõnusa lõunamaise meeleoluga suurlinn, kus elab üle poole miljoni inimese. 

Seal olles on lõunamaine tunne nagu viibiksid mõnusas kuurortlinnas, kerges saginas ja meretuules. See paik on ülejäänud Euroopa suurlinnadest väga erinev oma chilli meeleolu poolest.

Reisi kirjeldus

Lissaboni maraton kuulub TOP 10 asjade hulka, mida teha Lissabonis! Tuntud väljaanded nagu Forbes Magazine ja American Express on Lissaboi maratoni kuulutanud maailma ilusaimaks jooskuks. 

Sügisene suurüritus toob igal aastal Portugali pealinna kokku pea 10 000 jooksusõpra. Eriti tore on see, et ka need, kes ei ole aktiivsed jooksjad, saavad tunda suurlinna maratonimelu, kuna Lissaboni jooksuürituse menüüs on valikus ka lühemad distantsid: 8,5 km ja 21,1 km. 

Kaks päeva võtame endale jooksueelselt aklimatiseerumiseks ja Lissaboniga tutvumiseks. Naudime kohalikku melu ja hilissuvist Portugali päikest. Lissabonis on, mida vaadata ja kogeda, alates kuninglikest vaatamisväärsustest kuni kohaliku hipikultuurini. See linn on täis päikest ja värve, kohalikku muusikat, mõnusaid kitsaid mosaiikidega ääristatud tänavaid ja jõeäärseid kohvikuid. 

Lissaboni maraton toimub pühapäeva, 9. oktoobril. Rada kulgeb täies ulatuses mööda ookeani ja jõe kallast tänavatel , mis on liiklusele selleks ajaks suletud. 

Täismaratoni  start antakse Cascai linnaosast, mis on tuntud oma liivarandade ja ägeda promenaadi poolest. Maratonil on keskmisest veidi raskema proofilga, rajal on mitmeid tõuse, samas ka languseid.  

Poolmaratoni osalejatele antakse start Euroopa pikimalt sillalt, mis on oma nime saanud Portugali maadeavastaja Vasco da Gama järgi. Finišijoone saavad kõikidel distantsidel osalejad uhke tundega ületada punasel vaibal Praco de Comercio väljakul, mida peetakse linna südameks. Selle väljaku ümber on palju vaatamisväärsusi ja ägedaid kohvikuid, kus õhtuti päikeseloojangut nautida. 

Kellele?

Kui Sa oled aktiivne ja Sulle meeldib liikudes ägedaid kohti avastada, siis see on Sulle! Vastavalt enda püstitatud eesmärgile, peab Sul olema tahtmine ja võimekus läbida joostes enda poolt valitav distants kas 8.5 km, 21.1 km või 42.2 km. 

Täispika maratoni läbimise ajalimiit on 6 tundi ja kui soovid medalit kaela poolmaratonilt, siis selleks on aega antud 3 tundi. 8,5 km jooks on ilma ajavõtuta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Mera Prime Cold Design Hotel*** asub maratoni finišist 3 minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotell on kiidetud eelkõige oma puhtuse, stiilsuse ja asukoha poolest. Hotell on värskelt renoveeritud. Majutus on korraldatud kahestes tubades. Rohkem hotelli kohta leiad siit.

Hotellis pakutakse väga head hommikusööki, teised toidukorrad vaatame üheskoos kohapeal. Kuna hotell asub linna keskel, siis on seal läheduses palju mõnusaid kohvikuid. 

Ookeanivaatega jooksukogemus

Piki ookeanikallast kulgev jooksurada!

Portugali suvi keset sügist

Kes ei tahaks joosta suvesoojas?

Imeline värviline Lissabon

... mida peab lausa joostes nautima!

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Transfeer lennujaamast hotelli ja tagasitulles hotellist lennujaama
 • Majutus neli ööd kahekohalises toas 3* hotellis
 • Hommikusöögid hotellis
 • Maratoni logoga T-särk ja medal, neile kes osalevad 21 ja 42 km jooksudel
 • Stardikoht Lissaboni jooksul Sinu valitud distantsil
 • Reisijuhi teenus

Paketi hind 995 eurot.

Varajase liituja hind: registreerudes enne 5. juunit 2022 (sh) on paketi hind 860 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid ja õhtusöögid, kohalik transport.   

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (100 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 45 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 15 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kädi-Liis

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid mitu aastat, nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel on ta ka ise kaasa löönud. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.”

Kohtume päikeselises Portugalis!