juuni 3, 2021

Lissaboni jooksureis

Taguse jõe kaldal asuv Portugali pealinn Lissabon on mõnusa lõunamaise meeleoluga suurlinn, kus elab üle poole miljoni inimese. 

Seal värvilises linnas on tunne nagu viibiksid mõnusas kuurortlinnas, kerges saginas ja meretuules. See paik on ülejäänud Euroopa suurlinnadest väga erinev oma chilli meeleolu ja elavate inimeste poolest.

Reisi kirjeldus

Lissaboni maraton kuulub TOP 10 asjade hulka, mida Lissabonis kogeda! Tuntud väljaanded nagu Forbes Magazine ja American Express on Lissaboni maratoni kuulutanud maailma ilusaimaks jooksuks. 

Sügisene suurüritus toob igal aastal Portugali pealinna kokku pea 10 000 jooksusõpra. Eriti tore on see, et ka need, kes ei ole aktiivsed jooksjad, saavad tunda suurlinna maratonimelu, kuna Lissaboni jooksuürituse menüüs on ka lühemad distantsid: 8,5 km ja 21,1 km. 

Kaks päeva võtame endale jooksueelselt aklimatiseerumiseks ja Lissaboniga tutvumiseks. Naudime kohalikku melu ja hilissuvist Portugali päikest. Lissabonis on, mida vaadata ja kogeda, alates kuninglikest vaatamisväärsustest kuni kohaliku hipikultuurini. See linn on täis päikest ja värve, kohalikku muusikat, mõnusaid kitsaid mosaiikidega ääristatud tänavaid ja jõeäärseid kohvikuid. 

Lissaboni maraton toimub pühapäeval, 8. oktoobril. Rada kulgeb täies ulatuses mööda ookeani ja jõe kallast tänavatel, mis on liiklusele selleks ajaks suletud. 

Täismaratoni start antakse Cascai linnaosast, praktiliselt rannast. See linnajagu on tuntud oma supelrandade ja pikkade rannaäärsete promenaadi poolest. Täispikk maratonirada on keskmisest veidi raskema profiiliga, rajal on mitmeid tõuse, samas ka languseid. Osalejad räägivad, et vaated rajal on nii võimsad, et Sa ei pane tähelegi, kuidas kilomeetrid lendavad.  

Poolmaratoni ja 8,5 km pikkuse jooksu osalejatele antakse start Euroopa pikimalt sillalt, mis on oma nime saanud Portugali maadeavastaja Vasco da Gama järgi. Finišijoone saavad kõikidel distantsidel osalejad uhke tundega ületada punasel vaibal Praco de Comercio väljakul, mida peetakse linna südameks. Selle väljaku ümber on palju vaatamisväärsusi ja ägedaid kohvikuid, kus õhtuti päikeseloojangut nautida. 

Kellele?

Kui Sa oled aktiivne ja Sulle meeldib liikudes ägedaid kohti avastada, siis see on Sulle! Vastavalt enda püstitatud eesmärgile, peab Sul olema tahtmine ja võimekus läbida joostes enda poolt valitav distants kas 8.5 km, 21.1 km või 42.2 km. 

Täispika maratoni läbimise ajalimiit on 6 tundi ja kui soovid medalit kaela poolmaratonilt, siis selleks on aega antud 3 tundi. 8,5 km jooks on ilma ajavõtuta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Mera Prime Cold Design Hotel*** asub südalinnas, maratoni finišist 3-minutilise jalutuskäigu kaugusel. Hotell on värskelt renoveeritud ja kiidetud eelkõige oma puhtuse, stiilsuse ja asukoha poolest. Majutus on korraldatud kahestes tubades. Rohkem infot hotelli kohta leiad siit.

Hotellis pakutakse väga head hommikusööki, teised toidukorrad vaatame üheskoos kohapeal. Kuna hotell asub linna keskel, siis on seal läheduses palju mõnusaid kohvikuid.

Ookeanivaatega rada

Piki ookeanikallast kulgev jooksurada!

Portugali suvi keset sügist

Kes ei tahaks kogeda pimedal sügisel veel mõnusat päikesepaitust?

Imeline värviline Lissabon

... mida peab lausa joostes nautima!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1295 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõuna- ja õhtusöögid, kohalik transport.   

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisi maksumus tuleks tasuda hiljemalt 45 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on rõõmsameelne ja abivalmis reisikaaslane, kes on reiskorraldamisega tegelenud juba aastaid. Ta on ka ise kaasa löönud paljudel spordiüritustel, sh jooksu,- suusa- ja ujumisvõistlustel. Värviline Lissabon on jäänud talle eriliselt meelde oma mõnusa chilli vaibi ja eripärase jooksuraja poolest, millele antakse stardipauk suursuguselt sillalt. 

Kohtume värvilises Portugalis!