January 27, 2022

Medoci jooksumaraton

 • Kuupäevad: 9.-12. september 2022
 • Asukoht: Medoc-Bordeaux, Prantsusmaa 
 • Maratoni distants: 42.2 km
 • Kohtade arv on piiratud!
 • REGISTREERU >>>

Täiesti uutmoodi ja värskendav vaheldus linnamaratonidele! Jooksu raames on võimalus avastada rohkem kui 20 erinevat veinimõisat.

Meie reisikoduks on maailma veinipealinna tiitlit kandev Bordeuax linn. Maratoni võistluskeskus asub meist ca 50 km kaugusel, veiniistandustest ümbritsetud Médocis. Nii näed ja koged nende päevade jooksul võimalikult palju selle piirkonna võlusid!

Médoci jooksumaratonist

Tõeline elamus julgetele ja põnevust otsivatele jooksusõpradele! 

Korraldajad on nimetanud ise seda maailma absurdsemaks maratoniks, sest tervisesport ja veini nautimine ei käi omavahel kohe üldse kokku. Kujuta ette kui Kreeka jumalad oleks nautinud seda viinamarjajooki põllul tööd rassides ja higi valades. Pole just päris see pilt, mis veini joomisega silmade ette tekib! 😉

Just see julgus eristuda ja võimalus näha nii palju erinevaid veinimõisaid on muutnud selle maratoni ülipopulaarseks, sest igal aastal lubatakse starti ca 8500 osalejat ja kohti jagub vaid kõige kiirematele reageerijatele! Hapukurgi ja spordijoogi asemel pakutakse punktides veini, austreid ja juustuampse. Maratonirajal on kokku 23 punkti, mis läbivad kohalike veinimõisaid – nii et maitseelamusi ja silmailu jagub rajale küllaga!

Vaatamata maratoni omapärale on raja läbimiseks aega maksimaalselt 6 tundi ja 30 minutit. Tuleb kiiremini joosta, et jääks rohkem aega punkte nautida!  

Sellele kõigele lisab veel vürtsi eriline temaatika, millele vastavalt kostümeeritult rajal ollakse! Sel aastal on teemaks KINO. Kui Sul värviliste karnevalikostüümide isu pole, siis saad maskeeruda jooksuriietesse, nt mõne kuulsa spordifilmi näitel. Kindlasti mõjub inspireerivalt jooksulegendi Usain Boldi Jamaica riietus (“I am Bolt” film 2016 a). 

Nagu Sa juba aru saad, siis saab see 42,2 km olema suurejooneline ja heatujuline jooksufestival! Koos hariva võimalusega tutvuda piirkonna parimate veinimeistritega.

Maratoni start ja finiš on mereäärses Pauillaci nimelises linnakeses, mida peetakse ka Médoci piirkonna südameks. Rada on väga vaheldusrikas ja ohtralt silmailu pakkuv, kulgedes mööda veinimõisaid, lossiparke ja merevaatega linnatänavaid. Maratoni kohta saad täpsemalt lugeda SIIT.

Korraldajad toimetavad stardimaterjalid mugavalt hotelli, nii et Sul ei ole vaja minna võistluskeskusesse rahva sisse trügima. Saad selle asemel avastada Bordeaux linna või selle ümbruses asuvad veinimõisaid. Septembris on seal ka veel mõnusalt suvine, päeval umbes 20 kraadi sooja, ja viinamarjad oma parimas küpsusastmes. 

Reisiprogrammi kirjeldus

Lendame mugavalt Pariisi, kust saame otse lennujaamast rongiga Bordeaux’sse. Meie hotell asub rongijaama kõrval ja linnakeskuse vahetus läheduses. 

Reedene päev jääb Sul kohaliku piirkonnaga tutvumiseks, olgu siis selleks mõne veinimõisa külastus, mõnus jalutuskäik linnas, kohvikutuurid või täpselt see, mis Sina teha soovid. Bordeaux linn kuulub alates 1998. aastast ka UNESCO maailmapärandi nimistusse oma rikkaliku arhitektuuri poolest. Seal jagub losse, kirikuid ja ajaloolisi ehitisi, mida avastada. Ühtlasi linna keskväljak ja kuulus veinimuuseum La Ciudad del Vino. 

Laupäev, 10. september suurejooneline maratoni ja jooksupidu! Hotelli starti ja pärast maratoni tagasi hotelli sõidame bussitransfeeriga. Õhtu on otseloomulikult tähistamiseks ja ühiseks muljetamiseks!

Esmaspäeva hommikul hakkame tagasi liikuma Eesti suunas: rongiga Pariisi ja sealt juba kiire kojulend.

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades Ibis Bordeaux Centre Gare Saint-Jean hotellis, mis asub linna keskuses ja vaid mõnesaja meetri kaugusel raudteejaamast. Nii on Sul ka lihtne reedel soovi korral Bordeaux linnast väljapoole sõita ja sealseid kohti avastada.

Rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis, soovi korral on Sul võimalus süüa seal ka lõuna- ja õhtusööki. Maratoni stardi- ja finišipaik asub hotellist 50 km kaugusel, kuhu on maratonipäeval korraldatud transport nii starti kui finišist tagasi hotelli. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT.

Miks olla kohal?

Erakordne võimalus

Avasta ühe päeva jooksul rohkem kui 20 veinimõisat, millest mõnda pole isegi võimalik tavaoludes külastada.

Mugav korraldus

Kõik vajalik on korraldatud, Sina pead olema vaid õigel ajal õiges kohas ja saad täielikult keskenduda oma jooksuelamuse nautimisele!

Koos on lõbusam!

Innustav seltskond ja ühised muljetamised! Spordireisidel oleme kohanud vaid elurõõmsaid, elavaid inimesi.

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid Pariisi ja tagasi Tallinnasse
 • Rongipiletid Pariis-Bordeaux-Pariis
 • Maratoni stardikoht
 • Majutus kolm ööd kahekohalises toas
 • Hommikusöögid hotellis
 • Transfeer hotellist maratoni starti ja finišist tagasi hotelli
 • Reisi eelbriifing ja korraldustugi

Paketi hind 1165 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. juuni 2022 (sh) on paketi hind 1090 eurot.

 

Kaasaelaja reisipaketi hind 985 eurot. Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 45 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on lõbus ja abivalmis reisikaaslane. Ta on korraldanud aktiivseid reise mitu aastat ja löönud ka ise kaasa mitmetel jooksu,- suusa ja ujumisvõistlustel. Nii entusiastliku osalejana kui nautinud ka täiel rinnal võistlusmelu omadele raja ääres kaasa elades.

Kädi-Liis on kirjutanud ka oma kolmest lapsest inspireerituna raamatu “Tervislikud vahepalad lastele” ja omandanud Tallinna Ülikoolis tervisejuhtimise eriala. 

Lõbutsemisteni veinimekas!