jaanuar 27, 2022

Medoci jooksumaraton

Täiesti uutmoodi ja värskendav vaheldus linnamaratonidele! Jooksu raames on võimalus avastada rohkem kui 20 erinevat veinimõisat.

Meie reisikoduks on maailma veinipealinna tiitlit kandev Bordeuax linn. Maratoni võistluskeskus asub meist ca 50 km kaugusel, veiniistandustest ümbritsetud Médocis. Nii näed ja koged nende päevade jooksul võimalikult palju selle piirkonna võlusid!

Médoci jooksumaratonist

Tõeline elamus julgetele ja põnevust otsivatele jooksusõpradele! 

Korraldajad on nimetanud ise seda maailma absurdsemaks maratoniks, sest tervisesport ja veini nautimine ei käi omavahel kohe üldse kokku. Kujuta ette kui Kreeka jumalad oleks nautinud seda viinamarjajooki põllul tööd rassides ja higi valades. Pole just päris see pilt, mis veini joomisega silmade ette tekib! 

Just see julgus eristuda ja võimalus näha nii palju erinevaid veinimõisaid on muutnud selle maratoni ülipopulaarseks, sest igal aastal lubatakse starti ca 8500 osalejat ja kohti jagub vaid kõige kiirematele reageerijatele! Lisaks spordijoogile, veele ja banaanile pakutakse teeninduspunktides veini, juustu ja austreid. Maratonirajal on kokku 23 punkti, mis läbivad kohalikke veinimõisaid – nii et maitseelamusi ja silmailu jagub rajale küllaga!

Vaatamata maratoni omapärale on raja läbimiseks aega maksimaalselt 6 tundi ja 30 minutit. Tuleb kiiremini joosta, et jääks rohkem aega punkte nautida!  

Sellele kõigele lisab veel vürtsi eriline temaatika, millele vastavalt kostümeeritult rajal ollakse! Sel aastal on teemaks OLÜMPIA. Kui Sul värviliste karnevalikostüümide isu pole, siis võid vabalt maskeeruda oma tavapärastesse jooksuriietesse. 

Nagu Sa juba aru saad, siis saab see 42,2 km olema suurejooneline ja heatujuline jooksufestival! Koos hariva võimalusega tutvuda piirkonna parimate veinimeistritega.

Maratoni start ja finiš on Pauillaci nimelises linnakeses, mida peetakse ka Médoci piirkonna südameks. Rada on väga vaheldusrikas ja ohtralt silmailu pakkuv, kulgedes läbi viinamarja istanduste, mõisaparkide ja väikelinnade. Maratoni kohta saad täpsemalt lugeda SIIT.

Meie kohalik koostööpartner toob stardimaterjalid meile hotelli, nii et Sul ei ole vaja minna 50 km kaugusele võistluskeskusesse. Saad selle asemel avastada Bordeaux linna või selle ümbruses asuvad veinimõisaid. Septembris on seal ka veel mõnusalt suvine, päeval umbes 20-25 soojakraadi, ja viinamarjad oma parimas küpsusastmes. 

Reisiprogrammi kirjeldus

Reede pärastlõunal lendame Bordeaux´sse ja õhtupoolikul jääb Sul aega ka veel linnaga lühike tutvus teha.

Laupäev, 7. september on suurejooneline maratoni ja jooksupidu! Hotelli starti ja pärast maratoni tagasi hotelli sõidame bussitransfeeriga. Õhtu on otseloomulikult tähistamiseks ja ühiseks muljetamiseks!

Pühapäeval on hea võimalus külastada veinimuuseumit, käia kohalikul turul mereande degusteerimas või lihtsalt poodlemas. Kellel soovi, saab ka lisatasu eest osaleda pühapäevasel kõnnil veinimõisates. Distants on 8-9 km, mille käigus külastatakse erinevaid veinimõisaid koos veinide degusteerimisega ja kõnd lõpeb lõunasöögiga Medocis. Pühapäevase kõnni hind koos transfeeri ja lõunasöögiga on 93 EUR. Tagasilend koju on esmaspäeva õhtul.

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus

Majutume kahekohalistes tubades Campanile Bordeaux Centre – Gare Saint-Joan hotellis. Majutuse hinnas sisalduvad ka hommikusöögid. 

Miks olla kohal?

Erakordne võimalus

Avasta ühe päeva jooksul rohkem kui 20 veinimõisat, millest mõnda pole isegi võimalik tavaoludes külastada.

Mugav korraldus

Kõik vajalik on korraldatud, Sina pead olema vaid õigel ajal õiges kohas ja saad täielikult keskenduda oma jooksuelamuse nautimisele!

Koos on lõbusam!

Innustav seltskond ja ühised muljetamised! Spordireisidel oleme kohanud vaid elurõõmsaid, elavaid inimesi.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1240 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh) on paketi hind 1190 eurot.

 

Kaasaelaja reisipaketi hind 1190 eurot. Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid. Lisatasu eest on võimalik osaleda pühapäeval Relaxing Walk kõnnil koos lõunasöögi ja transfeeriga – hind 93 eurot. Oma osalussoovi saad märkida registreerimisvormis.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 45 päeva enne reisi algust.  

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Lõbutsemisteni veinimekas!