november 25, 2022

Pariisi jooksumaraton

Erakordne võimalus läbida 2024. aasta suveolümpia radu ja hiljem telekast vaadates mõelda: “Oh päris äge, ma olin ju ka seal!”

Väidetavalt on Pariisi maraton osalejate arvukuse poolest maailmas New Yorgi maratoni järel teisel kohal, igal aastal osaleb üritusel ligi 45 000-47 000 jooksusõpra.  Aprillikuus on Pariis ka juba mõnusalt soe, lilled parkides on õites varem kui meil ja saad lühikesed jooksuriided selga panna!

Pariisi jooksumaratonist

Schneider Electric Marathon de Paris on jooks Pariisi südames, kus saad imetleda rajal olles kõiki populaarsemaid linna vaatamisväärsusi. Ja mõtle vaid, seda 2024. aasta suveolümpia radadel!

Maraton toimus esmakordselt 1976. aastal, mil stardis oli 191 jooksjat. Distants oli tol hetkel 40 km ja medaleid jagati kõigile, kes jooksid alla 4 tunni. Sellel ajaloolisel jooksul ületas finišijoone esimesena inglane Len Hurst.

Maratonipäev on pühapäev, 2. aprill 2023. Enne seda jääb Sul piisavalt aega külastada maratoni messi ehk EXPO’d, uudistada ringi linna peal ja käia ära Eiffeli tornis. Saabume Pariisi reede õhtul ja tagasi kodu poole stardime esmaspäeval. 

Pariisi 2024. aasta suveolümpia saab olema eriti suurejooneline, kus kogu linnast saab võistlusareen. Staadionid ja võistluspaigad ehitatakse populaarsemate vaatamisväärsuste ümber, nt Eiffeli torni alla tassitakse tonnide kaupa liiva ja seal selgitatakse välja maailma parimad rannavõrkpallis. Seine jõel toimub erakordne avatseremoonia, kus iga riik saabub oma laeval ja osa saavad ka möödakõndijad, kes jõe ääres jalutavad.

Seine jõele ehitatakse ka ainulaadne sprindirada, kus maailma kiiremad saavad omavahel mõõtu võtta. Sellised kastist väljas julgeid võistlusareene jagub Pariisi südamesse veel omajagu. Saad nendega tutvuda siin. 

Maratoniraja kirjeldus

Maraton saab stardipaugu Triumfikaare juurest, mis püstitati Napoleoni sõdades hukkunute auks. Triumfikaare juurest jookseme mööda kuulsat Champs-Elysees´d Concordi väljaku suunas. Seal toimuvad suveolümpia ajal sellised võistlusalad nagu breiktants, BMX freestyle, 3×3 korvpall ja rulatamine. Jooksurada kattub mitme alguskilomeetri osas Tour de France’i iga-aastase etapi lõpukilomeetritega. 

Pärast vaateid Notre Dame katerdaalile liigutakse mööda Seine jõe kallast tagasi Eiffeli torni poole. Finišijoone saad uhke tundega ületada taas Triumfikaare juures.

Maratonirajast ligi 10 km kulgeb samu teid mööda nagu maratonidistants 2024. aasta suveolümpial. Maratoniraja läbimise ajalimiit on 6 tundi 40 minutit.  

Oma profiililt on maratonirada tasane, rajakaardiga saad täpsemalt tutvuda SIIN.  

** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal. 

Majutus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades Ibis Paris La Défense Courbevoie hotellis, mis asub stardi- ja finišipaigast ligi 5 km kaugusel. Lähima metroopeatuseni on vaid 300 m ja sealt on lihtne liigelda ka populaarsemate vaatamisväärsuste juurde. Hotell paikneb Seine jõe kaldal ja vaikses elamusrajoonis äärelinnas.

Rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis, soovi korral on Sul võimalus süüa seal ka lõuna- ja õhtusööki. Rohkem infot hotelli kohta leiad SIIT.

Miks olla kohal?

Erakordne võimalus

Mõtle kui äge on külastada olümpiaradu ja pärast telekast vaadates meenutada: "Oh ma olin ka seal!"

Mugav korraldus

Kõik vajalik on korraldatud, Sina pead olema vaid õigel ajal õiges kohas ja saad täielikult keskenduda oma jooksuelamuse nautimisele!

Koos on lõbusam!

Innustav seltskond ja ühised muljetamised! Spordireisidel oleme kohanud vaid elurõõmsaid, elavaid inimesi.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 945 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. jaanuar 2023 (sh) on paketi hind 885 eurot.

 

Kaasaelaja reisipaketi hind 775 eurot. Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi eest tasumine 40 päeva enne reisi algust.

 

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi.

Kohtumiseni olümpiaradadel!