oktoober 15, 2021

Kevadine matkaseiklus

Kevadiselt värskendav matkaseiklus, kus on ühendatud liikumisrõõm ja prantsuse väikelinnade elegants! Terve reis on kui põnev teekond, igas päevas uus linnake ja omamoodi rada avastada.

Meie matkateekond on väga vaheldusrikas: põllu- ja metsarajad, viinamarja istanduste vahelised teed, õites lossipargid, prantsusepärased väikelinnad ja elegantne ning elav Pariis koos oma parimate paladega. Saab olema põnev!

Matkaseikluse kirjeldus

Tihti on nii, et pärast pimedat sügist ja külma talveperioodi on tunne nagu tühjaks pigistatud sidrunil. Pane vaim valmis, kevadisel matkaseiklusel äratame Sinus taas mängutuju ja värske energia! 

Esimesed neli päeva matkame mööda Prantsusmaa pikima jõe (1012 km) Loire kallast, millest 280 km pikkune oruosa on ümbritsetud ajalooliste lossidega ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Meie teekond on ca 85 km pikkune linnast-linna looklev rada, kus on kõige tihedamalt muinasjutulisi losse ja kevadõites lossiaedu.

Suuremas osas liigume mööda Prantsusmaa vanimat matkarada GR3, mille esimene etapp avati juba 1947. aastal. Rada kulgeb linnast linna mööda põlde, viinamarja istandusi, kruusa- ja pargiteid. Ühtlasi tuleb sisse ka väikelinna tänavaid ja kõnniteid, et saaksime imetleda võimalikult paljusid losse. Nii on terve reis kui teekond, iga päev uus põnev linnake ja rada avastada!

 

Sellel matkaseiklusel saad mängida täpselt oma enesetunde järgi. Kui tunned mõnel päeval, et tahad teha lühemalt või kõndida kasvõi ainult 5 km, siis Sul on see võimalus. Sõltuvalt päevast on matkadistants lihtsal maastikul 15-20 km. Tempo on mõnus kulgemine, kus matkajuht arvestab kõigi osaliste soovidega. 

Nii nagu Gaila eelmise aasta kogemusest jagas: “Matk sobis mittesportlikule inimesele. Hea, et polnud ülisportlikke ja ultraentusiastlikke grupiliikmeid, kellega ei jõua sammu pidada. Oli inimlik kulgemine ja üksteisega arvestamine. Hea looduse ja tsivilisatsiooni segu.”

Losside juures teeme peatuse, imetleme keskaegset arhitektuuri ja jalutame ringi lossiaias, mis on mai alguses juba rikkalikult õites. Matkapäevade õhtutel jääb Sul piisavalt aega, et külastada mõne lossi siseruume, avastada idüllilisi linnatänavaid ja kohvikuid. Meie peatuspaigaks on ajaloolised väikelinnad Tours, Amboise, Blois ja Orleans.

Iga nähtud lossi kohta jagame ka mõnda huvitavat detaili ja seost inimestega, kes on olnud osa selle sajandite pikkusest ajaloost. Huvitav-huvitav, millises lossis elas maailmakuulus kunstnik Leonardo da Vinci oma elu viimased aastad? Milline on suurim Loire oru loss? Millise lossi omanik on Rolling Stonesi esilaulja Mick Jagger tänaseni?

Eriti põnev on see, et valisime Orleansi külastamiseks aja, kui seal toimub iga-aastane Jean d’Arci festival. Kõigest 17-aastasena vabastas noor vägede juht Orleansi linna Saja-aastase sõja lahingutest. Nii rännatakse ajas tagasi ja tähistatakse julget kangelannat kostümeeritud paraadi, kontsertide ja keskaegse laadaga. 

 

Pärast ajaloo radadel seiklemist liigume 2024. aasta olümpialinna, romantilisse Pariisi. Meie avastused jätkuvad eriti ägedalt: 5. mail teeme matka, kus käime läbi pealinna suuremad vaatamisväärsused, mis on ühtlasi ka tulevaste olümpiamängude võistlusareenideks. Meie matk lõpeb uhkelt Eiffeli tornis, mille tipust avaneb kaugeleulatuv vaade linnale. 

Meie reisi viimasel päeval jääb Sul enne õhtust lendu piisavalt aega külastada veel Pariisi soovitud kohti või mõnuleda mõnes tänavakohvikus. 

Kellele?

Kui Sa pole varem matkamas käinud, aga tahaksid tasapisi algust teha, siis on see suurepärane võimalus! Liikumine on mõnus kulgemine ja kombinatsiooni loodusest, ajaloost, kultuurielust. Matkaseiklus on eeskätt suunatud täiskasvanutele, aga oodatud on ka neiud ja noormehed, kes tahavad liikuda ja mängida!

Kevadine matkaseiklus kuulub meie kõige lihtsamate ja justkui kõigile suunatud seikluste hulka, mis sisaldavad 50% liikumist, 50% kultuurielamusi. Tempo on mõnus kulgemine ja nautlemine. Samasse seeriasse kuulub ka veel “Matkaseiklus Kreeka väikesaartel”

Kõik reisi jaoks vajalikud asjad (sportlikud riided ja vabaajariided) peavad mahtuma Sinu seljakotti, mida Sa matka ajal kaasas kannad. Õhk on juba kevadiselt soe, seega on ka kott selle arvelt kergem. Saadame enne reisi soovitusliku nimekirja asjadest, mida kaasa võtta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus

Esimesed neli ööd majutume Loire jõe äärsetes linnades, võimalikult mugava asukohaga hotellides nii, et oleks lihtne iseseisvalt veel õhtul linna peal ringi uudistada ja järgmisel päeval matka alustada. Näiteks meie esimese majutusega Toursi linnas saad tutvuda SIIN, teised majutused on sarnased. Kõige omapärasem on Orleansi butiikhotell Hôtel de l’abeille, kus rändame justkui ajas tagasi ja elame filmilikus prantsuse hotellis. 

Pariisi hotell asub rahulikus linnaosas, kust on mugav liikuda 10 minuti metroosõiduga nii Eiffeli torni kui muude pealinna keskuse vaatamisväärsuste juurdeLe Belleune Paris on värske ja moodsa sisustusega 4* hotell, kus majutumine on korraldatud kahekohalistes tubades. Hotellis on tagatud ka hommikusöök ja võimalus kasutada hotelli spaa-keskust koos sauna ja sisebasseiniga. Mõnus lõõgastus ka reisi lõpetuseks!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1625 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 1550 eurot. 

Lisakulud: lõunasnäkid ja õhtueined, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Kadrin Kahu

Kadrin on ettevõtliku ja positiivse ellusuhtumisega seikluskaaslane. Varasemalt on ta matkanud Portugalist Hispaaniasse Camino de Santiago radadel, Austria Alpides, Asooridel ja tihti kohtab teda ka Pärnumaal kodukandi matkateid avastamas. Kadrin on pikalt töötanud ajakirjanduses, kuid nüüd keskendub ta rohkem turundamisele ja aitab inimestel oma mõtteid nii kirjasõnas kui raadiosaate või podcasti vormis avalikkuse ette tuua. Ühtlasi osaleb ta ka aktiivselt Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni tegemistes. Tal on omapärane anne muuta keerulised kontseptsioonid lihtsaks ja arusaadavaks. 

Grupp on selleks korraks täitunud!

Soovi korral saad ennast registreerida järjekorda või valida mõne teise põneva reisi. 

Järjekorras olijatele anname esimesel võimalusel teada, kui mõni koht vabaneb. 

Mõnusate kulgemisteni!