October 15, 2021

Kevadine matkaseiklus

 • Kuupäevad: 20.-27. aprill 2022
 • Asukoht: Loire lossirada-Pariis, Prantsusmaa
 • Grupi suurus: kuni 12 inimest
 • REGISTREERU >>>

Erakordselt äge ja värskelt loodud matkaseiklus, mille eesmärk on äratada Sinus taas mängimise julgus ja oskus. Et teaksid täpselt, kuidas kohati rutiinsesse halli argipäeva iseenda jaoks rohkem värve ja värskust luua!

Matkaseiklus on väga vaheldusrikas: põllu- ja metsarajad, õites lossipargid, prantsusepärased väikelinnad ja elegantne ning elav Pariis koos oma parimate paladega. Saab olema põnev!

Matkaseikluse kirjeldus

Elus on tihti nii, et kipume eelistama seda, mis on mugav ja tuttav. Valima justkui loomuomaselt selle sissekäidud traditsioonilise raja. Pane vaim valmis, kevadisel matkaseiklusel äratame Sinus julguse olla ebatraditsiooniline – mängida täpselt nende reeglite järgi, kuidas Sulle õige tundub!

Esimesed neli päeva matkame mööda Prantsusmaa pikima jõe (1012 km) Loire kallast, millest ca 280 km pikkune oruosa on ümbritsetud ajalooliste lossidega ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Meie teekond on ca 85 km pikkune linnast-linna looklev rada, kus on kõige tihedamalt muinasjutulisi losse ja kevadõites lossiaedu.

Suuremas osas liigume mööda Prantsusmaa vanimat matkarada GR3, mille esimene etapp avati juba 1947. aastal. Rada kulgeb linnast linna mööda põlde, viinamarja istandusi, kruusa- ja pargiteid. Ühtlasi tuleb sisse ka väikelinna tänavaid ja kõnniteid, et saaksime imetleda võimalikult paljusid losse.

Selleks, et võtta igalt matkaseikluselt enda jaoks maksimum kaasa, jagab matkajuht reisi jooksul ka just sellesse keskkonda sobivaid inspireerivaid kogemuslugusid ja näiteid, mis toetavad Sinu mängujulguse avastamist!

 

Ühe matkapäeva pikkus on ca 6-7 tundi ja selle jooksul jääb meie teele vähemalt kolm suuremat lossi. Rajaprofiil on lihtne ja tasane, küll aga tuleb arvestada, et kogu reisikraam on Sul seljakotiga kaasas. 

Losside juures teeme peatuse, imetleme keskaegset arhitektuuri ja jalutame ringi lossiaias, mis on aprilli lõpus juba rikkalikult kevadõites. Ühiselt külastame ka Amboise’i ja Bloisi lossi siseruume, matkapäevade õhtutel saad soovi korral ka iseseisvalt linnakesi ja seal paiknevaid losse avastada. Meie peatuspaigaks on ajaloolised väikelinnad Tours, Ambloise, Blois ja Orleans. Päevased distantsid on reguleeritavad, kuna kasutame liikmlemiseks ka rongi. 

Iga nähtud lossi kohta jagame ka mõnda huvitavat detaili ja seost inimestega, kes on olnud osa selle sajandite pikkusest ajaloost. Huvitav-huvitav, millises lossis elas maailmakuulus kunstnik Leonardo da Vinci oma elu viimased aastad? Milline on suurim Loire oru loss? Millise lossi omanik on Rolling Stonesi esilaulja Mick Jagger tänaseni?

Pärast ajaloo radadel seiklemist liigume 2024. aasta olümpialinna, romantilisse Pariisi. Meie avastused jätkuvad ebatraditsiooniliselt huvitaval moel: 25. aprillil teeme matka, kus käime läbi pealinna suuremad vaatamisväärsused ja satume ka kindlasti saabuva olümpia jooksumaratoni radadele. Meie ühine olümpiamatk saab uhke lõpu Eiffeli tornis, mille tipust avaneb kaugeleulatuv vaade linnale. 

Järgmisel päeval ootab meid lõbustuspark Disneyland, kus laseme end täielikult vabaks ja lubame endal mängida! Seda võib füüsiliselt võtta ka rohkem puhkepäevana, sest sel päeval saab Sinu vaim erinevatel atraktsioonidel palju aktiivsemat tööd kui Sinu keha. Meie reisi viimasel päeval jääb Sul enne õhtust lendu piisavalt aega veel külastada Pariisi soovitud kohti või mõnuleda mõnes kohalikus tänavakohvikus.  

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne ja tahad veeta enamuse päevast värskes õhus liikudes, siis see on Sulle. Rada on lihtne ja tasane, küll aga liikumistempo aktiivne. Matkaseiklus on eeskätt suunatud täiskasvanutele, aga oodatud on ka noored neiud ja noormehed, kes tahavad samuti oma isikupärasele elumängu julgusele hoogu juurde anda!

Kõik reisiks vajalikud asjad peaksid mahtuma seljakotti (sportlikud riided ja vabaajariietus). Saadame enne reisi soovitusliku listi asjadest, mida kaasa võtta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus

Esimesed neli ööd majutume Loire jõe äärsetes linnades, võimalikult mugava asukohaga hotellides nii, et oleks lihtne iseseisvalt veel õhtul linna peal ringi uudistada ja järgmisel päeval matka alustada. Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades. Näiteks meie esimese majutusega Toursi linnas saad tutvuda SIIN, teised majutused on sarnased.

Pariisis majutume korterhotellis, kus on kahekohalised avaramad toad koos väikse kööginurgaga. Hotell paikneb vaikses ja rahulikus elamurajoonis, kust on lihtne ühistranspordiga kesklinna liigelda. Peatus on 600 m kaugusel ja metroo sõidab Eiffeli torni juurde max 20 minutit. 

Samas hoones on võimalus külastada ka soovi korral jõusaali ja lisatasu eest sauna koos basseiniga (15 eur/tund). Absoluutselt kõigis majutusasutustes on reisi jooksul tagatud rikkalik hommikusöök kohalike parimate paladega. Vaata rohkem infot Pariisi hotelli kohta SIIN.

PAKETT sisaldab:

 • Lennukipiletid Tallinnast Pariisi ja tagasi
 • Kohalikud ühissõidud matkapäevadel
 • Majutus 4 ööd Loire oru hotellides
 • Majutus 3 ööd Pariisis kahekohalises korteris
 • Hommikusöögid majutuspaikades
 • Amboise ja Bloisi lossi sissepääsupilet
 • Pariisi piiramatu ühistranspordi pilet
 • Disneyland Paris päevapilet
 • Eiffeli torni külastus
 • 30-päevane FitAdventure jõuharjutuste programm
 • Reisi korraldusteenus ja inspireeriv matkajuht

Paketi hind on 1395 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. veebruar 2022 (sh) on paketi hind 1325 eurot. 

Lisakulud: lõunasnäkid ja õhtueined, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

** Kõigi toimuvate reiside läbiviimisel lähtume tervishoiuasutuste soovitustest ja tegutseme üheskoos kõigi parimat tervist silmas pidades. Kui meist sõltumatutel asjaoludel (koroonaviiruse aktiveerumine või lendude tühistamine) oleme sunnitud reisi ära jätma, siis tagastame reisi eest tasutud summa täies ulatuses. Muudel juhtudel kehtivad tavapärased pakettreisi tingimused.

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad avastused ka siseseikluste tasandil – Sinu spontaansus ja julgus saavad uutmoodi tähenduse! Loe rohkem siit

Mänguliste elamusteni!