October 15, 2021

Kevadine matkaseiklus

 • Kuupäevad: 1.-7. mai 2023
 • Asukoht: Loire lossirada / Pariis, Prantsusmaa
 • Grupi suurus: kuni 12 inimest
 • Lossid, väikelinnad, kevadõied, kulgemine
 • REGISTREERU >>>

Kevadiselt värskendav matkaseiklus, kus on ühendatud liikumisrõõm ja prantsuse väikelinnade elegants! Terve reis on kui põnev teekond, igas päevas uus linnake ja omamoodi rada avastada.

Meie matkateekond on väga vaheldusrikas: põllu- ja metsarajad, viinamarja istanduste vahelised teed, õites lossipargid, prantsusepärased väikelinnad ja elegantne ning elav Pariis koos oma parimate paladega. Saab olema põnev!

Matkaseikluse kirjeldus

Tihti on nii, et pärast pimedat sügist ja külma talveperioodi on tunne nagu tühjaks pigistatud sidrunil. Pane vaim valmis, kevadisel matkaseiklusel äratame Sinus taas mängutuju ja värske energia! 

Esimesed neli päeva matkame mööda Prantsusmaa pikima jõe (1012 km) Loire kallast, millest 280 km pikkune oruosa on ümbritsetud ajalooliste lossidega ja kuulub UNESCO maailmapärandi nimistusse. Meie teekond on ca 85 km pikkune linnast-linna looklev rada, kus on kõige tihedamalt muinasjutulisi losse ja kevadõites lossiaedu.

Suuremas osas liigume mööda Prantsusmaa vanimat matkarada GR3, mille esimene etapp avati juba 1947. aastal. Rada kulgeb linnast linna mööda põlde, viinamarja istandusi, kruusa- ja pargiteid. Ühtlasi tuleb sisse ka väikelinna tänavaid ja kõnniteid, et saaksime imetleda võimalikult paljusid losse. Nii on terve reis kui teekond, iga päev uus põnev linnake ja rada avastada!

 

Sellel matkaseiklusel saad mängida täpselt oma enesetunde järgi. Kui tunned mõnel päeval, et tahad teha lühemalt või kõndida kasvõi ainult 5 km, siis Sul on see võimalus. Sõltuvalt päevast on matkadistants lihtsal maastikul 15-20 km. Tempo on mõnus kulgemine, kus matkajuht arvestab kõigi osaliste soovidega. 

Nii nagu Gaila eelmise aasta kogemusest jagas: “Matk sobis mittesportlikule inimesele. Hea, et polnud ülisportlikke ja ultraentusiastlikke grupiliikmeid, kellega ei jõua sammu pidada. Oli inimlik kulgemine ja üksteisega arvestamine. Hea looduse ja tsivilisatsiooni segu.”

Losside juures teeme peatuse, imetleme keskaegset arhitektuuri ja jalutame ringi lossiaias, mis on mai alguses juba rikkalikult õites. Matkapäevade õhtutel jääb Sul piisavalt aega, et külastada mõne lossi siseruume, avastada idüllilisi linnatänavaid ja kohvikuid. Meie peatuspaigaks on ajaloolised väikelinnad Tours, Amboise, Blois ja Orleans.

Iga nähtud lossi kohta jagame ka mõnda huvitavat detaili ja seost inimestega, kes on olnud osa selle sajandite pikkusest ajaloost. Huvitav-huvitav, millises lossis elas maailmakuulus kunstnik Leonardo da Vinci oma elu viimased aastad? Milline on suurim Loire oru loss? Millise lossi omanik on Rolling Stonesi esilaulja Mick Jagger tänaseni?

Eriti põnev on see, et valisime Orleansi külastamiseks aja, kui seal toimub iga-aastane Jean d’Arci festival. Kõigest 17-aastasena vabastas noor vägede juht Orleansi linna Saja-aastase sõja lahingutest. Nii rännatakse ajas tagasi ja tähistatakse julget kangelannat kostümeeritud paraadi, kontsertide ja keskaegse laadaga. 

 

Pärast ajaloo radadel seiklemist liigume 2024. aasta olümpialinna, romantilisse Pariisi. Meie avastused jätkuvad eriti ägedalt: 6. mail teeme matka, kus käime läbi pealinna suuremad vaatamisväärsused, mis on ühtlasi ka tulevaste olümpiamängude võistlusareenideks. Meie matk lõpeb uhkelt Eiffeli tornis, mille tipust avaneb kaugeleulatuv vaade linnale. 

Meie reisi viimasel päeval jääb Sul enne õhtust lendu piisavalt aega külastada veel Pariisi soovitud kohti või mõnuleda mõnes tänavakohvikus. 

Kellele?

Kui Sa pole varem matkamas käinud, aga tahaksid tasapisi algust teha, siis on see suurepärane võimalus! Liikumine on mõnus kulgemine ja kombinatsiooni loodusest, ajaloost, kultuurielust. Matkaseiklus on eeskätt suunatud täiskasvanutele, aga oodatud on ka neiud ja noormehed, kes tahavad liikuda ja mängida!

Kevadine matkaseiklus kuulub meie kõige lihtsamate ja justkui kõigile suunatud seikluste hulka, mis sisaldavad 50% liikumist, 50% kultuurielamusi. Tempo on mõnus kulgemine ja nautlemine. Samasse seeriasse kuulub ka veel “Matkaseiklus Kreeka väikesaartel“. 

Kõik reisi jaoks vajalikud asjad (sportlikud riided ja vabaajariided) peavad mahtuma Sinu seljakotti, mida Sa matka ajal kaasas kannad. Õhk on juba kevadiselt soe, seega on ka kott selle arvelt kergem. Saadame enne reisi soovitusliku nimekirja asjadest, mida kaasa võtta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus

Esimesed neli ööd majutume Loire jõe äärsetes linnades, võimalikult mugava asukohaga hotellides nii, et oleks lihtne iseseisvalt veel õhtul linna peal ringi uudistada ja järgmisel päeval matka alustada. Näiteks meie esimese majutusega Toursi linnas saad tutvuda SIIN, teised majutused on sarnased. Kõige omapärasem on Orleansi butiikhotell Hôtel de l’abeille, kus rändame justkui ajas tagasi ja elame filmilikus prantsuse hotellis. 

Pariisi hotell asub Notre Dame katedraali ja Panthéoni templi vahetus läheduses. Hotell nimega Hotel Jardin des Plantes vastas on samanimeline park, nii et saame ka suurlinnas roheluse keskel jätkata. Lähim metroojaam on vaid 250 meetri kaugusel, sealt on lihtne ja mugav liikuda kusiganes Sa Pariisis minna soovid. Kõik majutused on korraldatud kahekohalistes eraldi vooditega tubades koos hommikusöögiga. 

PAKETT sisaldab:

 • Igapäevane inspireeriv fookusteema mängutuju äratuseks
 • Lennukipiletid Tallinnast Pariisi ja tagasi
 • Kohalikud sõidud matkapäevadel
 • Majutus 5 ööd Loire oru hotellides
 • Majutus 2 ööd Pariisi hotellis
 • Hommikusöögid majutuspaikades
 • Pariisi piiramatu ühistranspordi pilet
 • Eiffeli torni külastus
 • 30-päevane FitAdventure jõuharjutuste programm
 • Reisi korraldusteenus ja innustav matkajuht

Paketi hind on 1475 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2023 (sh) on paketi hind 1385 eurot. 

Lisakulud: lõunasnäkid ja õhtueined, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi summa tasumine 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kadrin Kahu

Kadrin on ettevõtliku ja positiivse ellusuhtumisega seikluskaaslane. Varasemalt on ta matkanud Portugalist Hispaaniasse Camino de Santiago radadel, Austria Alpides, Asooridel ja tihti kohtab teda ka Pärnumaal kodukandi matkateid avastamas. Kadrin on pikalt töötanud ajakirjanduses, kuid nüüd keskendub ta rohkem turundamisele ja aitab inimestel oma mõtteid nii kirjasõnas kui raadiosaate või podcasti vormis avalikkuse ette tuua. Ühtlasi osaleb ta ka aktiivselt Ettevõtlike Naiste Assotsiatsiooni tegemistes. Tal on omapärane anne muuta keerulised kontseptsioonid lihtsaks ja arusaadavaks. 

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Mõnusate kulgemisteni!