November 17, 2022

Matkaseiklus Jordaania kõrbes

 • Kuupäevad: 14.-23. oktoober 2023
 • Asukoht: Petra-Wadi Rum, Jordaania
 • Grupi suurus: kuni 12 inimest
 • Märksõnad: #silmapiir #loovus #kujutlusvõime
 • REGISTREERU >>>

Jordaanias asub üks seitsmest maailma imest, Petra ajalooline kaljulinn. Veel 312 eKr oli see imeline paik kõrbes Jordaania pealinn, täna on see kuulus nii oma arhitektuuri kui ka veejuhtmete süsteemi poolest. Kaljude värvi järgi on see saanud hüüdnime Roosa linn.

Suure osa Jordaaniast moodustab kõrb ja just see on koht, mida lähme üheskoos avastama. Kuus erakordset päeva inimtühjuses, omapärased telkmajutused keset metsikut loodust ja nii põnevad uued avastused iseenda kohta.

Matkaseikluse kirjeldus

Kas oled valmis jätma nädalaks tsivilisatsiooni ja kogema kõrbetühjuses matkates neid hetki, kus aeg lihtsalt peatub? Sinu ümber on justkui tühjus, aga samas Sinu sees nii piiritu kõiksus. Üks hetk on justkui tühi, aga samas nii täis elu, rahu ja seda ilu, mis Sind ümbritseb. 

Meie matkateekond saab alguse Petra kaljulinna juurest, mis on üks seitsmest maailmaimest. Sealt edasi veedame 5 päeva kõrbes seigeldes, igas päevas ca 15 km matkamist. Kaks päeva on ka pikemad 22 km ja 26 km, kus meil on mänguruumi vastavalt vajadusele reguleerida neid distantse ka lühemaks. 

Majutused on korraldatud keset kõrbet lihtsates beduiinide telkmajutustes ja tuleb arvestada, et oma reisikraami tuleb ise seljas kanda. Õnneks on oktoobrikuus ilmad ka meie jaoks suviselt soojad, päevasel ajal ca 20-25 soojakraadi ja selle arvelt on ka kott kergem. Meie matkateekond on kogupikkuses 100 km, mis on osa 675 km pikkusest Jordaania pikamaa matkarajast. 

Meie teele jääb suursuguseid kivikaljusid, piiritusse kaugusesse ulatuvaid kõrbesirgeid ja kohalikke väikseid külakesi. See sama trass oli aastatuhandeid tagasi Egiptuse ja Süüria vaheline kaubatee, mida kutsutakse veel tänagi nimega King’s Highway. Kogu matkaraja infrastruktuur on Jordaania riigi poolt 2017. aastal väga süsteemselt läbi mõeldud ja toetatud.

Matkaseikluste juurde kuuluvad ka alati põnevad siseseiklused, kus avastame just sellesse keskkonda sobivaid inspireerivaid teemasid. Kas Sa tead, mis saab siis, kui Su pea on päriselt tühi? Mitte ainult jooksvatest mõtetest ja igapäeva kohustustest, vaid ka nendest eeldustest ja ootustest, mida olen iseendale seadnud. Pane vaim valmis, äratame sellest kohast teistmoodi loovuse ja kujutlusvõime, kui Sa senimaani kogenud oled. 

Muidugi meeldib meile ka ennast premeerida, kui matkapäevad ja lihtne elu telkides on selja taga. Viimased reisipäevad veedame 4* tärni hotellis luksust nautides ja Punase mere rannal pikutades. Aqaba kuurortlinn on populaarne sukeldujate ja snorgeldajate seas, nii et kui tahad veel midagi põnevat teha, siis sealne veealune maailm on ka kindlasti avastamist väärt! 

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne ja Sul on innustunud soov veeta oma päevad värskes õhus liikudes, siis see on Sulle! Kindlasti tuleb arvestada, et liivas liikumine ja samaaegselt ka seljakoti kandmine on füüsiliselt suurem koormus kui lihtsalt metsaradadel jalutamine. 

Rajale jääb nii tugevama kattega kruusa- kui liivateid. Igas päevas on maastik mänglev 300-1000 m kõrgusel, esimestel päevadel rohkem allamäge ja viimase päeva kirsiks tordil pigem ülesmäge. Liikumistempo valime vastavalt sellele, et kõigil oleks hea. Lisaks vajalikele riietele tuleb kaasas kanda paaripäevast toidu- ja joogikogust.

Varasem matkakogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus ja toitlustus

Matkatee ööbimised on korraldatud telkmajutustes, mis on just selle matkaraja tarbeks sinna püsti pandud. Mõned telgid on lihtsamat tüüpi, mõned veidi rohkem väikse maja moodi. Telkides on olemas kas madrats või voodid, seega on endal vaja vaid kaasa võtta suvisem magamiskott. Kogu matka toitlustus on korraldatud, sellepärast Sina muretsema ei pea. 

Viimastel reisipäevadel majutume 4* tärni hotellis Luxotel Aqaba Beach Resort & Spa, mis asub täpselt Punase mere kaldal palmide all. Lähim linn on kuurortlinn Aqaba, kus on rikkalik turg ja põnev külastada väikeseid poekesi. Viimaseks õhtuks sõidame Jordaania pealinna Ammani hotelli, kust võtame juba järgmise päeva varahommikul suuna kodu poole. 

100 km kõrbes

Kuus päeva mööda Jordaania vana kaubandusteed keset kõrbe tühjust ja looduse ilu.

Põnevad avastused

Kivikaljude kunst ja üks seitsmest maailma imest. Üheks erakordsest hetkest teiseni.

Päikeseenergia

Meie reisi viimased päevad naudime tasakaaluks hotelliluksust ja laadime päikesepatareid täis!

PAKETT sisaldab:

 • Igapäevane inspireeriv siseseikluste teema
 • Lennukipiletid edasi-tagasi Tallinnast
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Viisad ja nende korraldus
 • Majutus 5 ööd matkateel telkmajutustes
 • Kõik toidukorrad matkateel
 • Majutus 3 ööd 4*tärni hotellis
 • Hommikusöögid hotellides
 • Petra kaljulinna külastus
 • 30-päevane FitAdventure liikuvusprogramm
 • Reisi korraldusteenus ja innustav matkajuht

Paketi hind 1975 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 5. märts 2023 (sh) on paketi hind 1885 eurot. 

Lisakulud, millega arvestada: lõuna- ja õhtusöögid hotellipäevadel ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 100 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad kogemused ka siseseikluste rindel. Loe rohkem siit. 

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni kõrbe kõiksuses!