november 17, 2022

Matkaseiklus Jordaania kõrbes

Jordaanias asub üks seitsmest maailma imest, Petra ajalooline kaljulinn. Veel 312 eKr oli see imeline paik kõrbes Jordaania pealinn, täna on see kuulus nii oma arhitektuuri kui ka veejuhtmete süsteemi poolest. Kaljude värvi järgi on see saanud hüüdnime Roosa linn.

Suure osa Jordaaniast moodustab kõrb ja just see on koht, mida lähme üheskoos avastama. Kuus erakordset päeva erinevatel kõrbemaastikel, omapärased telkmajutused keset metsikut loodust ja nii põnevad uued avastused iseenda kohta.

Matkaseikluse kirjeldus

Kas oled valmis jätma nädalaks tsivilisatsiooni ja kogema kõrbetühjuses matkates neid hetki, kus aeg lihtsalt peatub? Sinu ümber on justkui tühjus, aga samas Sinu sees nii piiritu kõiksus. Üks hetk on justkui tühi, aga samas nii täis elu, rahu ja seda ilu, mis Sind ümbritseb. 

Meie matkateekond saab alguse Jordaania suurimalt looduskaitsealalt Danast. Sealt edasi veedame 6 päeva kõrbes seigeldes, igas päevas ca 15-18 km matkamist. Üks päevadest on ka pikem 22 km, kus meil on mänguruumi vastavalt vajadusele reguleerida distantsi ka lühemaks. Iga päev on uus ja põnev avastamine, kus saad näha erinevaid kõrbevorme: kõrbemäed, musta ja punase liivaga maastikud, kanjon ja lopsamakama loodusega alad. Kõige lõpuks külastame klassikalist liivakõrbe Wadi Rumi. Meie teekonnale jääb ka üks seitsmest uue aja maailmaimest, Petra kaljulinn.

Majutused on korraldatud keset kõrbet lihtsates beduiinide telkmajutustes ja meie tiimi kuulub ka isiklik kokk, autojuhid ja kohalik giid, kes tervitab meid ka lõunasöögiga oma kõrbekodus. Ilmad on kevadel juba päris kuumad: päevasel ajal ca 30-35 soojakraadi, õhtud veidi jahedamad. Eriliselt äge on kevadel see, et näed ka kõrbes õitsemas orhideesid ja muid taimi, mida seal justkui oodata ei oskaks. 

Meie matkateekond on kogupikkuses 100 km, mis on osa 675 km pikkusest Jordaania pikamaa matkarajast. 

Meie teele jääb suursuguseid kivikaljusid, piiritusse kaugusesse ulatuvaid kõrbesirgeid ja kohalikke väikseid külakesi, kus saad kogeda kõrbeelanike ehk beduiinide päriselu. See sama trass oli aastatuhandeid tagasi Egiptuse ja Süüria vaheline kaubatee, mida kutsutakse veel tänagi nimega King’s Highway. Kogu matkaraja infrastruktuur on Jordaania riigi poolt 2017. aastal väga süsteemselt läbi mõeldud ja toetatud.

Matkaseikluste juurde kuuluvad ka alati põnevad siseseiklused, kus avastame just sellesse keskkonda sobivaid inspireerivaid teemasid. Kas Sa tead, mis saab siis, kui Su pea on päriselt tühi? Mitte ainult jooksvatest mõtetest ja igapäeva kohustustest, vaid ka nendest eeldustest ja ootustest, mida olen iseendale seadnud. Pane vaim valmis, äratame sellest kohast teistmoodi loovuse ja kujutlusvõime, kui Sa senimaani kogenud oled. 

Muidugi meeldib meile ka ennast premeerida, kui matkapäevad ja lihtne elu telkides on selja taga. Viimased reisipäevad veedame 4* tärni hotellis luksust nautides ja Punase mere rannal pikutades. Aqaba kuurortlinn on populaarne sukeldujate ja snorgeldajate seas, nii et kui tahad veel midagi põnevat teha, siis sealne veealune maailm on ka kindlasti avastamist väärt! 

Reisielamuste hulka jäävad ka jalutuskäik pealinna Ammani turul ja tänavatel, hõljumine Surnumeres ja muidugi ühe 7st maailma imest, Petra kaljulinna külastus. 

Kellele?

Kui Sa oled füüsiliselt aktiivne ja Sul on innustunud soov veeta oma päevad värskes õhus liikudes, siis see on Sulle! 

Rajale jääb nii tugevama kattega kruusa- kui liivateid. Igas päevas on maastik mänglev 300-1000 m kõrgusel, esimestel päevadel rohkem allamäge, sealt edasi ka ülesmäge lõike. Liikumistempo valime vastavalt sellele, et kõigil oleks hea. Seljakotis tuleb kaasas kanda päevast joogikogust ja lõunasöögi pakki, ülejäänud asjad saad jätta transpordiautosse, mis meiega igapäevaselt kaasa liigub. 

Varasem matkakogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus ja toitlustus

Matkatee ööbimised on korraldatud telkmajutustes, mis on just selle matkaraja tarbeks sinna püsti pandud. Mõned telgid on tavapärased matkatelgid, mõned veidi rohkem väikse maja moodi. Telkides on olemas kas madrats või voodid, seega on endal vaja vaid kaasa võtta suvisem magamiskott. Kogu matka toitlustus on korraldatud, sellepärast Sina muretsema ei pea. 

Viimastel reisipäevadel majutume 4* tärni hotellis Luxotel Aqaba Beach Resort & Spa, mis asub täpselt Punase mere kaldal palmide all. Lähim linn on kuurortlinn Aqaba, kus on rikkalik turg ja põnev külastada väikeseid poekesi. Viimaseks õhtuks sõidame Jordaania pealinna Ammani hotelli, kust võtame juba järgmise päeva varahommikul suuna kodu poole. 

Vaheldusrikas kõrb

Kuus päeva mööda Jordaania vana kaubandusteed keset kõrbe tühjust ja looduse ilu. Iga päev üllatab uutmoodi looduspildiga.

Petra kaljulinn

Kivikaljude kunst ja üks seitsmest maailma imest. Jalutuskäik liivalinna keskel ja üks seitsmest

Päikeseenergia

Meie reisi viimased päevad naudime tasakaaluks hotelliluksust ja laadime päikesepatareid täis!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 2575 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. jaanuar 2024 (sh) on paketi hind 2495 eurot. 

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid hotellipäevadel ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (550 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 100 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kristjan Saar

Kristjan on aktiivne spordimees ja üldse mitte kehvem kultuurimees. Kui mõtled, et kes küll korraldab need suurejoonelised Tallinna Merepäevad, siis Kristjan on see, kellele kaasa elada ja patsu lüüa! Sporti teeb ta enda rõõmuks ja seda väga mitmekülgselt erinevatel aladel: olgu selleks orienteerumine, triatlon või seiklussport. Oma sõbraliku olemisega on ta lahke toetavate sõnadega ja innustab kindlasti ka Sindki liikumist rohkem nautima!

Kohtumiseni kõrbe kõiksuses!