January 16, 2020

Matkaseiklus Lapimaal

 • Kuupäevad: 6.-13. september 2020
 • Asukoht: Kungsleden, Rootsi-Norra
 • Grupi suurus: 8-10 inimest
 • Hind: 1200 EUR (kõik hinnas!)
 • Varajase liituja hind: 1125 EUR

National Geographic on nimetanud Kungsledeni (King’s Trail) üheks maailma parimaks matkarajaks, mis on kogupikkuses 440 km. Meie võtame ette matkaraja ühe mängulisema osa (Nikkaluokta-Alesjaure) ja seejärel põikame kaheks päevaks avastama Norra radu. Iga matkapäev üllatab omamoodi maastiku ja looduspiltidega.

Matkaseikluse mängukava

Tahaksid matkata ei-kusagi-maal, kus tsivilisatsioon ja nutielu jäävad nädalaks puhkusele? Avastada saamide radu ja nende traditsioone? Kogeda looduse ürgsust ja elu lihtsust selle kõige ehedamas tähenduses?

Just sellisele matkaseiklusele kutsume Sind kaasa Lapimaale juba sel sügisel! Võtame seitsme päevaga ette 110 km liikumisnaudingut, mille jooksul seikleme Rootsi tuntuimal matkarajal Kungsledenil ja viimasel kahel päeval avastame matkaradu Norras. Pakime kogu elu seljakotti, matkame mõnusas tempos iga päev ca 15-20 km, elame ürglooduses mägijaamades ja tervitame rajal jalutavaid põhjapõtru. Kui loodus meid jätkuvalt üllatada soovid, siis saame tähistaevaga imetleda ka virmaliste mängu ja kohata erinevaid aastaaegu. Olgu selleks siis sügis oma imelistes värvides või matkaraja kõrgematel osadel talve värskus ja puhtus.

Oh! Ja kõige erakordsem jääb kõige lõppu – veel enne kui jõuame lennukile astuda, külastame Kiruna lähistel asuvat saamide talu. Valmistame üheskoos lõkke ümber ehtsat saamide toitu, kuulates samaaegselt lugusid kohalikust kultuurist ja traditsioonidest. 

Saamid on aastatuhandete vältel saanud oma toidu arktilisest loodusest, mis erinevatel Saamimaa aladel võib olla üllatuslikult väga rikkalik ja mitmekesine. Nende toidulaud koosneb peamiselt põhjapõdralihast, kalatoitudest ja erinevatest metsmarjadest. 

Kas Sina oled söönud kohvijuustu värskelt tehtud murakamoosiga? Valmistanud ise lõkkepannil lapileiba? Maitsnud verepannkooke või suitsutatud põhjapõdraliha? Kõiki neid põnevaid roogasid saame üheskoos valmistada ja nautida!

Nädal aega puhast loodust ja liikumisvabadust, puändiks eritabased lapiroad koos eluliste lugudega saami rahvusest. 

 

Treeningtase

Aktiivse eluviisiga ja heas füüsilises vormis matkahuviline, kel on innustunud soov liikuda päevas 5-6 tundi värskes õhus. Seda koos ca 10-15 kg lisaraskusega, kuna kogu Sinu matkaelu on seljakotiga kaasas. Mõnel üksikul päeval võtame ette ka pikema retke, mis võib rahulikus tempos ulatuda kuni 8 tunnini.

Eelnev matkakogemus ei ole vajalik, küll aga hea vastupidavus. Registreerunutele edastame ka täpsema nimekirja sobivast riietusest ja matkavarustusest. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

Majutus

Matkaseikluse ajal peatume teele jäävates mägijaamades, kus on tagatud madratsikoht ja soe ruum. Tingimused on lihtsad ja palju mõtlema ei pea – milline lust! Kõigis mägijaamades on olemas ühisköök toidu valmistamiseks, mõningates ka väike pood hädavajalike toidu- ja matkatarvetega ning sauna kasutamise võimalus.

Eraldi tuleb arvestada, et mägimajades puudub elekter ja voolav veekraan. See tähendab, et puid saeme ahjukütteks üheskoos ja puhta vee toome pangedega mägiojadest. 

Oma reisi viimase päeva veedame juba tsivilisatsioonis, kuid endiselt mägede ja loodusega ümbritsetud Camp Ripan keskuses. Hotellialal on ligi 100 mägimajakest, kus meie reisipere jaotub kahekohalistesse tubadesse. Majutusega saad täpsemalt tutvuda siin.

Toitlustus

Hommiku- ja õhtusöögid valmistame ühiselt sooja toiduna mägijaamades. Lõunasöögi teeme matkateel olles koos tervislike snäkipausidega. Toidumenüü on loodud koostöös toitumisnõustaja Kädi-Liis Sepaga, et tagada matkapäevadel Sinu keha parim toetus ja krapsakas enesetunneSaadame menüü Sulle enne reisi ülevaatamiseks ja vajadusel täiendamiseks. Toidukordade pakid jaotame matkamise ajaks grupiliikmete vahel laiali. 

Lennuajad

Lennuk väljub Tallinna lennujaamast 6. septembril kell 7.30, saabudes Stockholmi vahepeatusega Kirunasse kell 10.00. Kiruna lennujaamast matkaraja alguspunkti on 1,5 tundi bussisõitu ja meie meeldejääv matkaseiklus saabki alata!

Kodu poole hakkame lendama 13. septembril kell 19.00, maandudes Tallinnas kell 23.05.

Hinnatud matkarada

Kungsledenil korraldatakse igal suvel rahvusvahelist matkaüritust Fjällräven Classic Sweden, mis toob kokku matkasõpru üle kogu maailma (48 riiki, 2019).

Ürgne loodus

Sind ootab 110 km jagu puutumata ja metsikut loodust. Põhjapõdrad jalutavad teel, mägiojades voolab mineraalainete rikas joogivesi - loodus elab ja Sina koos sellega.

Mõttepuhkus

Nädal aega ilma levita-elektrita küünlavalguses koos looduse helidega. Värske vaade ja palju ruumi uutele ideedele!

PAKETT hinnaga 1200 EUR sisaldab:

 • Lennukipiletid Tallinn-Kiruna-Tallinn (vahepeatusega Stockholmis)
 • Lennujaama transfeer ja kohalikud sõidud
 • Magamiskoht kuues mägijaamas
 • Kõik söögikorrad (menüü koostöös toitumisnõustajaga)
 • Majutus Camp Ripan hotellis (üks öö)
 • Aurora spaa külastuspilet
 • Paadisõit Laddjujarve järvel
 • STF (Svenska Turistföreningen) liikmekaart 1-aastase kehtivusega**
 • Ühine kokkamisõhtu kohalike saami toitude ja traditsioonidega
 • E-koolitus "Matkakoti pakkimise nipid"
 • Reisijuhi teenus koos innustava treeneriga

VARAJANE LIITUJA: registreerudes enne 1. juunit (ka) on reisipaketi maksumus 1125 eurot. Alates 2. juunist 2020 kehtib tavahind 1200 eurot.

PAINDLIK tasumine: Sul on reisipaketi eest võimalus tasuda kahes osas või tervikuna – saad oma soovi märkida registreerimisvormis.

** Rootsi Turimisagentuuri (STF) liikmekaart: kui satud hoogu ja plaanid külastada veel ühe aasta sees mõnda matkarada Islandil, Soomes või Norras, siis saad selle kaardiga sooduspakkumisi. Loe rohkem siit.

Sinu seikluskaaslane Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne reisijuht, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema matkad on loodud just sellise raskusastmega, et osaleda saaksid ka inimesed, kes alles avastavad matkapuhkuse võimalusi. Loe rohkem siit

Üllata end seiklusega Lapimaa ürgsuses!