november 29, 2022

Matkaseiklus paaridele Alpides

Haara oma kaaslasel käest ja võtke üheskoos aeg maha! Et tuletada iseendale ja üksteisele seal pilvepiiril seigeldes meelde, kui äge on seda eluteed üheskoos astuda.

Tihti jääme igapäeva saginasse kinni ja kõigi muude töö, laste ja kodutoimetuste vahel kipub ununema see teadlikult valitud ühine kvaliteetaeg. Need hetked, kus aeg peatub ja lihtsalt koos olla on hea. Rohkem polegi vaja.

Matkaseikluse kirjeldus

Meid ootab Saalbach-Hinterglemmi matkapiirkond oma piiritute vaadete ja avarustundega. Talvisel ajal maailmatasemel võistluskeskus on suvel matkajate paradiis, kus jagub erinevas raskusastmes radasid ligi 400 km ulatuses. Iga meie matk algab pilvepiirilt postkaardi vaadetega, sest mägitõstukid viivad meid kuni 2000 m kõrgusele. 

Võtame iga päev avastamiseks ette ca 4-5 tunnise matkaraja ja ära imesta, kui vaadete lummus kutsub Sind mõnel korral ka pikemale ringile. Meie matkateele jäävad idüllilised mägikohvikud, tihti kohtab rajal vabalt jalutavaid hobuseid ja juba kaugelt on kuulda alpikellade helinal märguannet, et ka lehmad ja lambad on kohal. 

Nende väliste seikluste kõrval hakkame põnevusega avastama ka meie sisemaailma. Lihtne on võtta oma kaaslast iseeneset mõistetavana ja unustada igapäevasagina keskel, et see kõige olulisem suhe Sinu elus, iseendaga ja kaaslasega, vajab järjepidevat kastmist ja hoolt. Me kasutame seda inspireerivat keskkonda maksimaalselt ja valime avastada uusi avarusi nii iseendas kui üksteises.

Matkateel teeme peatusi ja praktilisi harjutusi suhtekoolitajate juhendamisel. Eelkõige on fookuses kuulamisoskuste arendamine ja teineteise mõistmine. Kindlasti tead kodust neid olukordi, kus juba mõne lihtsa lause peale reageerid üle või asud end kaitsma ja õigustama selle asemel, et kuulata, mis Sinu partner Sulle tegelikult ütleb. Nende harjutuste käigus õpid paremini nii iseennast kui oma partnerit mõistma ja tundma.

Ole valmis üllatuma, avastate kindlasti üksteises uusi ja põnevaid külgi! Me ei tule kokku selleks, et lahendada probleeme, aktsepteerime seda, mis on ja valime avastada, mis veel on võimalik. Julgeme koos unistada ja märgata, kes on see inimene päriselt Sinu kõrval.

Teiste seas on McKinsey uuring näidanud, et inimesed on aju tasandil looduses liikudes palju avatumad, vabamad ja vaatavad ka elule peale piirituma perskpetiiviga. Nii võtame ka sellest pilvepiiri keskkonnast maksimumi. 

Täpselt samamoodi nagu Sa treenid oma keha, et see oleks tugev, terve ja tunneksid ennast hästi, on loomulik panustada suhtesse iseendaga ja teistega. Kuulamisoskus ja armastuse kogemine tunduvad justkui väga lihtsad ja loomulikud asjad. Aga miskipärast praktikas me neid tegelikult ei oska. 

Inspireerivad suhtekoolitajad Urme Raadik ja Sille Jõgeva aitavad hoida raami, et teatud mängureeglite järgi hoolitseda oma suhte tervise eest. Et saaksite kogeda sügavamat armastust, seda puhast hellust ja hoolivust, mida me kõik siin maailmas nii väga vajame. 

Varasemalt nende suhtepraktikal osalenud Paavo ütles, et õppis uuesti tegema lihtsaid asju. Näiteks oma kaaslast kuulama, talle silma vaatama ja teda kallistama. “Õppisin kui lihtne on kaaslasega ühendus luua”.

Harjutused põhinevad IMAGO-praktikal ja on saanud inspiratsiooni H. Hendrix raamatust “Teekond soovitud armastuseni.” Nagu Kalev oma varasemast kogemusest lisab: “Soovitan seda koolitust väga ka neile paaridele, kellel on kõik hästi. Aitab head suhet säilitada.” 

ÜLLATUS: ööbimine pilvepiiril!

Ühel matkapäevadest ootab meid ees omamoodi romantiline seiklus, kus jääme ööbima Peter Wiechenthaleri mägihütti (1752 m). Hommikul ärkame pilvepiiril ja naudime päikesetõusu täiesti erakordse 360-kraadi vaatega. 

Kujuta ette … istud kallima kaisus, pealpool pilvi, kuum kohv käes auramas. Lihtsalt nii hea on olla. 

Siin ja praegu. Üheskoos selles hetkes.

Kindlasti jääb Sul kõigi matkapäevade ja siseseikluste kõrvalt aega ka niisama olla, hotelli saunakeskuses mõnuleda ja mägede vahelistes linnakestes ringi uudistada. Täpne reisiprogramm selgub kohapeal, tegutseme vastavalt ilmale ja kõigi osaliste soovidele. 

Kellele?

See põnev reis Dolomiitide keskele sobib kõigile suhtepaaridele. Pole oluline, kas oled oma kaaslasega just kohtunud, aastaid koos elanud, elukaaslased või abikaasad. Ühtlasi ei pea teil olema otseseid probleeme selleks, et iseendasse ja oma suhtesse panustada. Kui aga olete täna kohas, kus kõik ei ole päris hästi, siis see on ka okei ja uued avastused on veelgi rohkem oodatud!

Füüsiliselt ei ole eraldi ettevalmistust vaja. Reguleerime liikumistempot ja radade valikuid täpselt nii, et kõigil on hea. Enne reisi saadame registreerunutele ka täpsema nimekirja, mida kaasa võtta ja millega arvestada. Kui teie jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus hotellis

Majutus on korraldatud Hinterglemmi keskuses the VIEW hotellis kahekohalistes tubades. Hotell asub kohvikute ja toidupoodide vahetus läheduses, lähim tõstuk jääb kõigest 150 m kaugusele. Hotellis on olemas ka õhtuti mõnulemiseks mägede vaatega saunakeskus. Ühe öö veedame 1752 m kõrgusel Peter Wiechenthaleri mägimajas, kus igaühel on tagatud voodikoht suurtes ühistubades. See tähendab, et kirglikud mängud jäävad hotelli!

Hommiku- ja õhtusöögid on korraldatud kogu reisi vältel. Lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame ise midagi matkateele kaasa.

400 km radu

Tänu mägitõstukitele on palju võimalusi radade valikul. Avastamisrõõmu igale maitsele!

Seikluslik matk

Veedame ühe öö 1752 meetri kõrgusel mägionnis. Päikeseloojang ja äratus pilvepiiril!

Paarisuhte kvaliteetaeg

Kui Sa tahad, et midagi oleks teistmoodi, siis tule ja tee asju uutmoodi. Soovime rohkem särtsu, kirge ja elu teie suhtesse!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind ühele inimesele 1950 eurot.

 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (400 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.  

Suhtekoolitajad Urme Raadik ja Sille Jõgeva

Urme ja Sille on elurõõmsad inimesed, kes soovivad, et maailmas oleks rohkem terveid ja kvaliteetseid suhteid. Nad teavad nii isikliku elu näidete kui pikaajalise 15+ aastase suhteterapeudi töö kõrvalt, kuidas teooria ja praktika omavahel päriselt toimima panna. Nende võimsa tandemi kohalolu on hindamatu väärtusega olukorras, kus valime üheskoos vaadata sügavamale ja kogeda rohkem elu ja armastust nii iseendas kui enda ümber. Nad on IMAGO-meetodi esindajad ja tegutsevad igapäevaselt suhteterapeutide ja koolitajatena.

Reisi- ja matkajuht Kädi-Liis Sepp

Kädi-Liis on lõbus ja toetav seikluskaaslane, kes on korraldanud aktiivseid reise sh matkasid Euroopa riikidesse mitmeid aastaid. Ta teab väga hästi, kui oluline roll elus on paarisuhtel ja et väga hea paarisuhte aluseks on enda ja oma partneri mõistmine. Kuulamine ja enese avamine, ausus, ja julgus … igas paarisuhte etapis – ilma selleta lihtsalt ei saa 🙂  

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Kohtumiseni mägede tipus!