august 6, 2021

Pereseiklus Dolomiidi Alpides

Meie ühiseks mänguplatsiks on Val di Fassa org ja seda ümbritsevad UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluvad Dolomiidi Alpid, Itaalia suurim mäestik oma suurejooneliste kivimassiividega. 

Talvisel ajal on see piirkond üks populaarsemaid Itaalia suusakeskusi, suvel aga tõeline matkajate paradiis, kus jagub matkaradasid ja avastamist igale maitsele. 

Pereseikluse kirjeldus

Tavaliselt kui Sa lähedki perega koos puhkama, siis teed ju ikka kõik selleks, et Sinu lastel oleks äge? Aga mõtle kui ÄGE oleks see, kui keegi ei peagi millestki loobuma – kõik pereliikmed saavad teha seda, mis neid rõõmsaks teeb! 

Tegevused on planeeritud nii koos kui eraldi, sest lastel on oma tegevusjuht ja vanematel matkadeks oma mängukaaslane. Oleme reisi üles ehitanud nii, et iga päev on omamoodi eriline. Nii nagu ka Sind ümbritsev keskkond: Dolomiitide maastik oma suursugususes ja rohkem kui 290 miljoni aasta vanuse ajalooga. Need erakordsed “suured kivid” kuuluvad ka UNESCO maailmapärandi nimistusse. Nende kõige ehedam ilu avaldub õhtupimeduses kui päikeseloojanguga tekivad kivimägedele roosakas-punased varjude mängud. 

Igas päevas veedame maksimaalse aja värskes õhus ja pühendame aktiivsele liikumisele ca 5-6 tundi. Eraldiseisvad lapsevanemate matkapäevad võivad kujuneda ka ajaliselt pikemaks. 

Aktiivsed tegevused on loodud eesmärgiga, et nii Sina kui Sinu pereliikmed märkaksid üha rohkem selles unikaalses paigas iseenda erakordsust ja peresisene tiimitunne saaks juurde uut hoogu! 

Reisipäevad on kombineeritud nii eraldi gruppides matkamise kui ühistegevustega Val di Fassa matkaradadel. Näiteks toimub ühistegevusena mägironimise koolitus. Ülejäänud päevadel tegutseme eraldi: alustame matka üheskoos, aga mingil hetkel viivad laste ja vanemate rajad eri suundadesse.

Eelmise aasta osalised jagasid, et teist nii ägedat peredele suunatud lahendust lihtsalt ei ole olemas. “Kui Sulle meeldivad mäed ja matkamine, on see reis just sulle. Perereisina väga hästi lahendatud korraldus, kus laste tegevuste eest kantakse hoolt ja täiskasvanud saavad muretult käia oma matkaradu. Samas on ka perena koosolemise aega piisavalt. Rõõmsad ja rahul olid nii suured kui väikesed!“, jagas Reelika oma kogemust.

Kellele?

Peredele, kes on aktiivse eluviisiga või otsivad ühiselt seda innustavat tõuget. Reisile on oodatud lapsed alates 5ndast eluaastast. Hea füüsiline vorm on soovituslik, innustunud soov liikuda aga kohustuslik. Varasem perega matkamise kogemus ei ole vajalik – viime Sind eelnevalt kurssi, millega arvestada ja kuidas valmistuda. 

Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kädi-Liisile aadressil kadi@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse.

BOONUS: emme-issi rattaseiklusele

Kui teie peres on ka suuri maastikuratta fänne, siis samaaegselt toimub ka Rattaseiklus. Grupijuht Sven tunneb väga hästi kohalikke olusid ja viib avastama ägedaid kohti kaugemale kui jalgsi matkates jõuaksime. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud peresõbralikus Valacia hotellis, mis asub Pozza di Fassa küla külje all, 500 m kaugusel mägitõstukist ja poodidest, kohvikutest. Toad on värskelt renoveeritud ja alpipärase puitsisustusega. Õhtuti on meil võimalusel kasutada ka alumisel korrusel asuvat saunakeskust, kus on olemas nii Soome saun kui tervendav infrapunasaun. 

Hommiku- ja õhtusöögid on terve reisi vältel tagatud hotelli restoranis. Lõunasöögid võtame kas üheskoos poest matkateele kaasa või einestame mõnes matkateele jäävas mägikohvikus. 

Val di Fassa ja Val Di Fiemme org on ka rahvusvaheliselt tuntud piirkond, mida võid ka tihti telekast näha, kui jälgid erinevate spordialade suurvõistlusi. Näiteks toimuvad seal jalgratta suurtuuri Giro d’Italia etapid, murdmaasuusatamise MM ja MK-etapid, samuti rahvaspordiüritustest Marcialonga suusamaraton ja Sella Rondo ski touring. Rohkem infot Val di Fassa kohta leiad siit.

Liikumisrõõm kogu perele

Tänu mägitõstukitele saame üheskoos alustada matku ligi 2000 m kõrguselt ja valida igaühele sobiva pikkusega raja.

Kvaliteetaeg koos ja eraldi

Aeg nii endale kui perele. Koos tegevusjuhtidega saavad kõik peretiimi liikmed teha seda, mis nende hinge rõõmsaks teeb!

Haruldane Sina

Nende suursuguste Dolomiitide keskel tuletame ka Sulle igapäevaselt meelde Sinu ainulaadsust.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1525 eurot.

Sama sisuga reisipaketi HIND LAPSELE kuni 16 eluaastat on 1095 eurot. Lisavoodiga lapsepakett 5-6 aastasele 895 eur, 7-13 aastasele 985 eur, 14-16 aastasele kehtib tavahind 1095 eur. NB! Eripakkumine kehtib vaid lisavoodiga kohtadele. 

Lisakulud: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (250 eur/inimene), mis kinnitab Sinu ja Sinu pereliikmete reisikohad. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Vanemate mängukaaslane Kädi-Liis Sepp

 Kädi-Liis on särasilmne ja hakkaja reisikaaslane. Tal on ka endal kolme lapseline pere ja ta teab täpselt, kui oluline on kvaliteetaeg iseendaga. Selleks, et ühine aeg saaks olla veelgi toredam ja elamusterohkem!  Kädi on aktiivne mängukaaslane vanematele matkaradadele, jagades lahkelt oma elukogemusi, rõõme-muresid-kasvamisi. Ta on korraldanud terviselaagreid ja spordireise mitmel pool Euroopas ja ise ka jooksu- ja suusamaratonidel kaasa löönud!

Laste tegevusjuht Kertu Aydin

Kertu on justkui laste jaoks loodud! Tema siiras energia, pühendumine ja mängulust ei jäta külmaks ühtegi pisikest matkafänni. Pea poole oma elust on Kertu elanud võõrsil, õppinud Hollandi ülikoolis ja töötanud aastaid Türgi rahvusvahelises koolis laste inglise keele õpetajana. Kertul on kaks imelist tütart, kes on palju inspireerinud teda elus valikuid tegema. Üks tema suur unistus on korraldada reis imekaunisse ja veidi müstilisse Norrasse!

Kohtumiseni suurte kivide keskel!