oktoober 4, 2023

Rattamatk Malaisias

Tõeliselt päikseline elamus Sinu sügisesse! 

Meid ootab eksootiline Malaisia ja ligi 450 km pikkune teekond ratastel, kus näed autentseid külasid ja saad tuttavaks nii siiraste-sõbralike kohalikega. Oh need lõhnadest pungil teeistandused ja troopilised vihmametsad. Rattaga teel olles koged ja näed nii palju rohkem kui autoaknast või jalgsi kõndides. 

Üllatused jätkuvad, meie elamusterohke retk lõpeb puhkusega Langkawi maalilisel rannaliival. Mõnus!

Rattamatka kirjeldus

Malaisias on väga palju kiirteid, kogupikkuses lausa rohkem kui maakera ümbermõõt (65 877 km). Meie sõidame mööda rahulikumaid asfaltkattega sõiduteid, mis on väga heas korras. Päeva keskmine distants on ca 75 km, neist kõige lühem päev 50 km ja pikim 95 km.

Valime kõigi jaoks nauditava tempo ja varume päevaks mõnusalt aega, et saaksime tee peal ka soovitud hulgal peatusi teha. Kindlasti tuleb arvestada, et tegemist on meie jaoks troopikaga! Novembrit peetakse küll üheks jahedamaks kuuks Malaisias, kuid meile tähendab see ikka tõelist suve – päeval keskmiselt 25-30 soojakraadi. 

Meie rattateekond kulgeb linnast linna marsruudil Kuala Lumpur – Cameron Highlands – Pengangi saar. Sealt edasi liigume mõneks päevaks väljateenitud puhkusele ja päikeseenergiat koguma Langkawi saarele. Rattaga sõidame reisi jooksul kuuel päeval, ühel kergemal päeval matkame jalgsi ja viimastel reisipäevadel jääb Sul ka rohkem aega ise ringi uudistada. Või tõesti täielikus vaikus imelisel rannaliival päikeseenergiat koguda!

Põnevatest elamustest jäävad meie teele teeistanduse külastus, jalgsi matk troopilises vihmametsas ja mitmed omanäolised külad. Penangi saarel külastame ka Malaisia suurimat budistlikku templit Kek Lok Si ja vürtside aeda, kus saad tutvuda kohalike maitsetaimede ja nende ajalooga. Kindlasti üllatab meid ka vähemalt üks elava muusikaga õhtusöök! 

Lisaks imetabasele loodusele on Malaisia tuntud veel mitmete huvitavate faktide poolest. Näiteks kas teadsid, et tsitruseline pomelo puuvili pärineb just sealt? Ühtlasi kasvab seal ka väidetavalt maailma kõige ebameeldiva lõhnaga puuvili durian, mille kohta öeldakse rahvasuus: “Maitseb nagu taevas, haiseb nagu põrgu”. Saad ise järgi proovida!

Malaisia on väga multikultuurne riik, kus umbes vaid pooled on kohalikust rahvusest, leidub ka hiinlasi, põlisrahvaid ja hindusid. Kuna tegu on ka endise Briti kolooniaga, siis kohtab seal ka omajagu inglasi. Nii saad ka rahvustoitudes tunda erinevate kultuuride mõjutusi, teiste seas kõige levinumad on Hiina ja India köök. 

Mitteametlik rahvusroog on nasi lemak, kookospiimas keedetud ja pandanilehega maitsestatud riis, mida serveeritakse tavaliselt hommikusöögiks. Teiste populaarsete Malaisia roogade hulka kuuluvad roti canai (magus või soolane lapileib) ja ikan bakarlaksa (vürtsikas nuudlisupp).

Langkawi saar

Reisi viimased kaks päeva veedame Hiiumaast poole väiksemal Langkawi saarel, kuhu liigume Penangist siselennuga ja nii ka kojusõidu päeval otse Kuala Lumpuri lennujaama. See saar on maksuvaba piirkond ja eelkõige tuntud oma valgete liivarandade poolest. 

Langkawi tähendab malai keelest tõlgituna „pruuni kotkast“, mis on nii saare sümboliks kui ka reaalsuses näeb neid suuretiivalisi linde sealkandis elutsemas. Need päevad saad sisustada vastavalt oma enesetundele ja soovidele. Pakume kohapeal välja võimalusi aktiivseks liikumiseks ja erinevate vaatamisväärsuste külastamiseks. Olgu selleks madude ja krokodillifarmi külastus, loodusmatk koseni või mäe otsa, pealinna Kuahi butiikpoodide avastamine või hoopis liival lebades lainete laksumise kuulamine.

Kellele?

Sobilik kõigile, kellel on hea vastupidavus ja meeldib avastada uusi kohti ratta seljas. Tempo valime sellise, mis on kõigile nauditav ja jääb mõnusalt aega ka ringi vaadata. Oleme teinud kohapealsete rattarendi pakkujate seas põhjaliku uurimustöö ja laenutame matkaks väga heas seisukorras maastikurattad. Pagas transporditakse saatebussiga ühest majutuspaigast teise ehk rattal Sa mingeid raskeid asju vedama ei pea. 

Kogu vajaliku pakkimise nõuete ja ettevalmistuse info edastame kui reisiaeg on lähemal. 

Ühtlasi saadame ka soovitusliku nimekirja asjadest, mida kaasa võtta. Kui Sinu jaoks jäi veel küsimusi õhku, siis kirjuta Kristelile aadressil kristel@sporttravel.ee ja saame üheskoos selguse. 

Majutus ja toitlustus

Kuala Lumpuris ja Penangis majutume 4* tärni hotellides. Rattateele jäävad majutused on lihtsamad hotellid, mis on hubased, puhtad ja sooja vastuvõtuga. Näiteks Hillview Inn või Regalodge hotel Ipoh. Teised rattasõidu päevade majutused on sarnased. Ühel korral elame ka kodumajutuses kohaliku pere juures, et saaksime kogeda ehedat ja päriselulist elamust. 

Langkawi saarel majutume looduse keskel vihmametsas Berjaya Langkawi Resort majakestes, kust avaneb vaade rannale ja saad pärast rattamatka mõnuga lõõgastuda. Malai stiilis mägimajakesed on koos privaatse rõdu ja tänapäevase sisustusega. Mereäärses majutusasutuses on 4 restorani, 3 baari ja vabakujuline välibassein. Külalised saavad spaas lõõgastuda massaaže nautides ja treenida jõusaalis.

Hommikusöögid on tagatud kogu reisi vältel. Samamoodi ka lõuna- ja õhtusöögid kuni rattaretke lõpuni. Penangist alates saad viimased 3 reisipäeva valida lõunased ja õhtused toidukorrad vastavalt oma maitsele. Nii on Sul ka rohkem vabadust ringi liikuda, kui tunned, et tahaksid midagi iseseisvalt avastada. 

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1925 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. august 2024 (sh) on paketi hind 1825 eurot. 

Lisakulud: reisipakett ei sisalda lennukipileteid Kuala Lumpurisse ja tagasi. Piletid jäävad vastavalt lennuaja mugavuse valikule hinnavahemikku 900-1200 eur. Kui reisiaeg on lähemal, siis jagame omapoolseid soovitusi ja aitame sobiva lennupakkumise leidmisel. Lisakulude hulka kuuluvad ka puhkepäevade lõuna- ja õhtusöögid ning isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (600 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust või kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 100 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Tauri Kiisma

Tauri on ettevõtliku ja positiivse ellusuhtumisega seikluskaaslane. Tema huvi Aasia riikide vastu sai alguse 2015. aastal Vietnamis käies ja on tänaseks aina kasvanud. Ta on sõitnud rattaga läbi ka Tai, Laose ja Malaisia. Sügisel loodab Tauri jõuda veel sõitma Aafrikas ümber Victoria järve ja kaugemas tulevikus tahab läbida rattaga ka Lõuna-Ameerika. Talle meeldib mõte sellest, et rattaga liikudes näeb nii palju rohkem ja on vabadust sättida oma rännakut täpselt nii nagu tahad. Eestis olles osaleb ta ka rattatreeningutel ja on käinud ka Itaalias rattalaagris.

Ühiste veeremisteni Malaisias!