november 17, 2022

Seeniorite matkaseiklus Alpides

Saalbach-Hinterglemmi matkapiirkond on talvisel ajal Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi.  Suvel valitseb seal aga õnnis rahu, loodus on õites ja mägede vahel kohtab rõõmsaid matkaselle. Meid ootab ligi 400 km matkaradu, mida üheskoos põnevusega avastada. 

Tänu mägitõstukitele ei ole vaja mägesid turnida ja saame sõita lausa kuni 2000 m kõrgusele. Nii algab iga meie kulgemise retk postkaardi vaadetega pilvepiirilt. 

Matkaseikluse kirjeldus

Maalilised Alpid, suveõites aasad ja teele jäävad lehmad oma helisevate kelladega – kõlab tõesti nagu unistuste reis, mida oled alati “Heliseva muusika” filmikaadrites imetlenud. Senimaani oled aga paraku näinud rohkem takistusi kui võimalusi. Kas ma ikka jõuan? Kuidas ma nendes mägedes hakkama saaksin? Mis teised minust arvaksid?

Meil on suur-suur rõõm tervitada Sind täiesti uudse reisilahendusega, kuhu on oodatud just kõik need särasilmsed 60+ inimesed, kes tunnevad, et on valmis lõpuks oma pikaaegse unistuse teoks tegema! 

Sa ei pea muretsema, et Sa ei jõua – igas päevas on just piisavas koguses liikumist nii, et mägedes turnida polegi vaja. Saad nautida neid pilvepiiri vaateid ilma igasuguse pingutuseta, sest mägitõstukid sõidutavad meid lausa kuni 2000 m kõrgusele. Matkade pikkuseid saad reguleerida täpselt oma enesetunde järgi: võib-olla tahad mõni päev ainult mäe otsas istuda, võib-olla mõnda kohalikku “Munamäge” vallutada.

Oleme valinud välja mõnusalt looklevad rajad, kus meie teele jääb palju ilusaid mägikohvikuid. Kindlasti ka lihtsalt olemise ja istumise pause, et saaksid neid kordumatuid hetki iseendasse salvestada. 

Oleme üsna kindlad, et Sul tekib ka mõte, et “… äkki ma olen kõige aeglasem grupis ja ma ei taha, et teised peavad minu järel ootama”. Hea uudis on see, et see pole üldse Sinu vastutus – meil on kaks imetoredat grupijuhti, kes arvestavad igaühe soovidega ja reguleerivad liikumisi täpselt nii, et Sina saaksid nautida oma kogemust nii nagu jalutaksid pargis. 

Silvi (69 a) eelmise aasta kogemuse näide on eriti julgustav. Tal oli möödunud kõigest aasta aega puusaoperatsioonist ja isegi kui ebakindlused tahtsid võimust võtta, otsustas Silvi oma unistuse teoks teha. “Matkajuhi igakülgne toetus, julgustamine ja pidev meeldetuletamine, et igaüks liigub omas tempos – need olid hindamatu väärtusega. Tundsin, et iga inimene siin grupis on tähtis.”

See on kogemus, mis pakub kõneainet ja meenutamist veel pikaks ajaks! Äratame Sinus taas uudishimu ja põnevuse elu vastu. Kui Sinu seikluslik hing kutsub, siis tõsta oma hirmud kõrvale ja kohtume Alpides!  

Nagu Riina (63 a) ka videos jagab: “See reis andis juurde kindlustunnet, et miski pole võimatu. Raputas mind heas mõttes üles ja pakkus suurt rõõmu hetkes olemisest. Tuletas meelde minu unistuse Alpidest, mille olin juba kauaks ära unustanud, ja andis hoogu jätkata samasuguste retkedega.”

Lapsed ja lapselapsed kaasa!

Tahame, et saaksid neid meeldejäävaid hetki jagada ka Sulle kallite inimestega. Nii on matkaseiklusele oodatud ka Sinu järeltulevad põlved alates 16ndast eluaastast. 

Üks meie matkajuhtidest teeb laugema profiili ja mõnusa jalutuskäigu tempoga retkesid, mis on reguleeritava pikkusega. Teise grupi juht pakub mägisemaid valikuid, hoogsamat kõnnitempot ja vastavalt osaliste soovidele valitud väljakutseid. See ühine tulek on vaid võimalus, oled uhkes rõõmus tervitatud ka iseendaga!

Salzburgi külastus

Meie matkaseikluse kirsiks tordil on Mozarti sünnilinna Salzburgi külastamine. Veedame viimased päeva koos ööbimisega seal vaatamisväärsusi avastades. On ju see linn ka tuntud “Helisevast muusikast”, mis just nendel tänavatel 1965. aastal filmiti. 

Kindlasti külastame Mirabelli lossi ja selle uhket roosiaeda, mis on praegusel ajastul väga populaarne pulmade pidamise koht. Mozartiga saad lähemalt tutvust teha nii tema eluloo kui muusikalise loomingu muuseumis. Linna keskel väärib avastamist ka Hohensalzburgi kindlus, mis on väidetavalt Kesk-Euroopa kõige suurem täielikult säilinud keskaegne kindlus. Seda peetakse muuhulgas ka Salzburgi sümboliks. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Hinterglemmi keskuses the VIEW hotellis kahekohalistes eraldi vooditega tubades. Hotelli eestvedajad usuvad, et Sinu vaatepunkt on see, mis Sinu kogemuse kujundab. Saad endale seal piiritute vaadete keskel justkui värske perspektiivi Sulle olulistest asjadest. Just sellist mõnusat hotell oma tegemistes toetab. 

The VIEW hotell asub kohvikute ja toidupoodide vahetus läheduses, lähim tõstuk jääb kõigest 150 m kaugusele. Hommiku- ja õhtusöögid on korraldatud hotelli restoranis, lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame ise midagi matkateele kaasa. Hotellis on olemas ka õhtuti mõnulemiseks mägede vaatega saunakeskus. 

Salzburgis majutume 3* tärni perehotellis Atel Hotel Lasserhof, mis asub linna keskuses. Mirabelli loss ja rongijaam on kõigest 500 m kaugusel. Hotellis on tagatud ka hommikusöök, õhtusöögi saad valida sel korral vastavalt oma maitsele ja soovidele. 

Rikkalik radade valik

Tänu mägitõstukitele on palju võimalusi radade valikul. Avastamisrõõmu 400 km ulatuses igale maitsele!

Kordumatu elamus

Uudishimu äratus ja värske inspiratsiooni pilvepiirilt. Kogemus, mis jääb veel pikaks meelde!

Salzburgi külastus

Matkaseikluse lõpetame kultuurielamustega Mozarti sünnilinnast ja Heliseva muusika võttepaikadelt.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1525 eurot.

Lisakulud, millega arvestada: lõunasöögid, Salzburgi õhtusöök ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on rõõmsameelne seikluskaaslane, kes on korraldanud matkaseiklusi ja spordilaagreid nii Eestis kui ka teistes Euroopa riikides. Kõige enam on ta avastanud Põhjamaid ja seda juba noorena, kui ta tegeles aktiivselt murdmaasuusatamisega. Tema reisid ei ole lihtsalt ägedad elamused, vaid inspireerivad kogemused ka siseseikluste rindel. Võid kindel olla, et julgust ja värsket energiat saad temalt juurde!

Reisijuht Kadrin Kahu

Kadrin on ettevõtliku ja positiivse ellusuhtumisega seikluskaaslane. Varasemalt on ta matkanud Portugalist Hispaaniasse Camino de Santiago radadel, Austria Alpides, Asooridel ja tihti kohtab teda ka Pärnumaal kodukandi matkateid avastamas. Kadrin on pikalt töötanud ajakirjanduses, kuid nüüd keskendub ta rohkem turundamisele. Tema toetav ja innustav sõna on reisil saatmas Sind igal sammul!

Hetkeseisuga on grupis kõik kohad täitunud!

Saad registreerida ennast järjekorda ja anname Sulle koheselt teada, kui mõni koht vabaneb. 

Unistuste hetkedeni pilvepiiril!