november 17, 2022

Seeniorite matkaseiklus Alpides

Saalbach-Hinterglemmi matkapiirkond on talvisel ajal Austria üks suurimaid mäesuusakeskusi.  Suvel valitseb seal aga õnnis rahu, loodus on õites ja mägede vahel kohtab rõõmsaid matkaselle. Meid ootab ligi 400 km matkaradu, mida üheskoos põnevusega avastada. 

Tänu mägitõstukitele ei ole vaja mägesid turnida ja saame sõita lausa kuni 2000 m kõrgusele. Nii algab iga meie kulgemise retk postkaardi vaadetega pilvepiirilt. 

Matkaseikluse kirjeldus

Maalilised Alpid, suveõites aasad ja teele jäävad lehmad oma helisevate kelladega – kõlab tõesti nagu unistuste reis, mida oled alati “Heliseva muusika” filmikaadrites imetlenud. Senimaani oled aga paraku näinud rohkem takistusi kui võimalusi. Kas ma ikka jõuan? Kuidas ma nendes mägedes hakkama saaksin? Mis teised minust arvaksid?

Meil on suur-suur rõõm tervitada Sind täiesti uudse reisilahendusega, kuhu on oodatud just kõik need särasilmsed 60+ inimesed, kes tunnevad, et on valmis lõpuks oma pikaaegse unistuse teoks tegema! 

Sa ei pea muretsema, et Sa ei jõua – igas päevas on just piisavas koguses liikumist nii, et mägedes turnida polegi vaja. Saad nautida neid pilvepiiri vaateid ilma igasuguse pingutuseta, sest mägitõstukid sõidutavad meid lausa kuni 2000 m kõrgusele. Matkade pikkuseid saad reguleerida täpselt oma enesetunde järgi: võib-olla tahad mõni päev ainult mäe otsas istuda, võib-olla mõnda kohalikku “Munamäge” vallutada.

Oleme valinud välja mõnusalt looklevad rajad, kus meie teele jääb palju ilusaid mägikohvikuid. Kindlasti ka lihtsalt olemise ja istumise pause, et saaksid neid kordumatuid hetki iseendasse salvestada. 

Oleme üsna kindlad, et Sul tekib ka mõte, et “… äkki ma olen kõige aeglasem grupis ja ma ei taha, et teised peavad minu järel ootama”. Hea uudis on see, et see pole üldse Sinu vastutus – meil on kaks imetoredat grupijuhti, kes arvestavad igaühe soovidega ja reguleerivad liikumisi täpselt nii, et Sina saaksid nautida oma kogemust nii nagu jalutaksid pargis. 

Silvi (69 a) eelmise aasta kogemuse näide on eriti julgustav. Tal oli möödunud kõigest aasta aega puusaoperatsioonist ja isegi kui ebakindlused tahtsid võimust võtta, otsustas Silvi oma unistuse teoks teha. “Matkajuhi igakülgne toetus, julgustamine ja pidev meeldetuletamine, et igaüks liigub omas tempos – need olid hindamatu väärtusega. Tundsin, et iga inimene siin grupis on tähtis.”

See on kogemus, mis pakub kõneainet ja meenutamist veel pikaks ajaks! Äratame Sinus taas uudishimu ja põnevuse elu vastu. Kui Sinu seikluslik hing kutsub, siis tõsta oma hirmud kõrvale ja kohtume Alpides!  

Nagu Riina (63 a) ka videos jagab: “See reis andis juurde kindlustunnet, et miski pole võimatu. Raputas mind heas mõttes üles ja pakkus suurt rõõmu hetkes olemisest. Tuletas meelde minu unistuse Alpidest, mille olin juba kauaks ära unustanud, ja andis hoogu jätkata samasuguste retkedega.”

Ühel reisipäevadest külastame ka ca 20 minuti bussisõidu kaugusel asuvat Zell am See mägilinnakest, mille keskel asub maaliline järv ja sealses pargis jalutamine on tõesti kui muinasjutus!

Lapsed ja lapselapsed kaasa!

Tahame, et saaksid neid meeldejäävaid hetki jagada ka Sulle kallite inimestega. Nii on matkaseiklusele oodatud ka Sinu järeltulevad põlved alates 16ndast eluaastast. Kui Sinu lapselaps on noorem, aga aktiivse eluviisiga, siis palun kirjuta meile kristel@sporttravel.ee ja räägime võimalused läbi.

See ühine tulek on lisavõimalus, oled uhkes rõõmus tervitatud ka iseendaga!

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Hinterglemmi keskuses the VIEW hotellis kahekohalistes eraldi vooditega tubades. Hotelli eestvedajad usuvad, et Sinu vaatepunkt on see, mis Sinu kogemuse kujundab. Saad endale seal piiritute vaadete keskel justkui värske perspektiivi Sulle olulistest asjadest. Just sellist mõnusat hotell oma tegemistes toetab. 

The VIEW hotell asub kohvikute ja toidupoodide vahetus läheduses, lähim tõstuk jääb kõigest 150 m kaugusele. Hommiku- ja õhtusöögid on korraldatud hotelli restoranis, lõunasööki naudime mägikohvikutes või haarame ise midagi matkateele kaasa. Hotellis on olemas ka õhtuti mõnulemiseks mägede vaatega saunakeskus. 

Seeniorite terviselaager

Meil on suur rõõm tutvustada Sulle ka meie uut 60+ särasilmsetele naistele ja meestele suunatud liikumisreisi “Seeniorite terviselaager”

Reis toimub 2025. aastal aprillis Hispaania rannikul koos Sparta Spordiklubi treeneri Maris Kajariga. Sinu keha ja vaimu toetavad liikumistrennid, kevadõites botaanikaaia külastus ja palju muud põnevat!

Rikkalik radade valik

Tänu mägitõstukitele on palju võimalusi radade valikul. Avastamisrõõmu 400 km ulatuses igale maitsele!

Kordumatu elamus

Uudishimu äratus ja värske inspiratsiooni pilvepiirilt. Kogemus, mis jääb veel pikaks meelde!

Zell am See külastus

Matkaseikluse jooksul külastame ka imeilusa mägijärve kaldal Zell am See väikelinna. Veidi kultuurielamusi looduse ilu vahele!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 1750 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. aprill 2024 (sh) on paketi hind 1625 eurot.

Lisakulud: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (350 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Kadrin Kahu

Kadrin on ettevõtliku ja positiivse ellusuhtumisega seikluskaaslane. Varasemalt on ta matkanud Portugalist Hispaaniasse Camino de Santiago radadel, Austria Alpides, Asooridel ja tihti kohtab teda ka Pärnumaal kodukandi matkateid avastamas. Kadrin on pikalt töötanud ajakirjanduses, kuid nüüd keskendub ta rohkem turundamisele. Tema toetav ja innustav sõna on reisil saatmas Sind igal sammul!

Reisijuht Riina Olveti

Kui Sa Riinaga kohtud, siis koged, et soe naeratus, lahke olemus ja elurõõmus eluvaade on loomulikud osad, mis temaga kaasas käivad. Riina igapäevane tegevusvaldkond on laste ja noorte huviringide eestvedamine. Tema seikluslik meel aga kutsub teda tihti maailma erinevaid paiku liikudes avastama ja nii on ta käinud ka Austria Alpides lausa mitmel korral!

Unistuste hetkedeni pilvepiiril!