märts 5, 2023

Talvine matkaseiklus

Aktiivne puhkus ja talvine liikumine Gruusia eheduse ja kultuuririkkuse keskel! 

Ööbimine imeliste vaadetega mägihütis, matk mägedes üksi elava munga juurde, rikkalik kultuuriõhtu koos Gruusia tantsu ja lauluga – kõike seda ja veel palju muudki põnevat!

Matkaseikluse jooksul jõuame külastada nii Stephantsminda küla kui ka Gudauri suusakeskust ja Gruusia pealinna Thbilisi.

Matkaseikluse kirjeldus

Pane vaim valmis, muudame üheskoos talvise liikumise niivõrd põnevaks ja kaasakiskuvaks! 

Meie matkaseiklusel on 4 päeva räätsadel matkamist, üks aktiivne puhkusepäev Gudauri suusakeskuses, kus saad ise valida kas mõnuled saunas, liugled suusanõlvadel või teed lausa mõlemat. Reisi puändiks on kultuuririkas päev kohaliku tantsu ja lauluga Gruusia pealinnas Thbilisis. 

Kasutame talvel matkamiseks räätsasid, kuna need muudavad paksus lumes liikumise lihtsamaks ja mõningates oludes üldse võimalikuks. Näiteks märtsis võib Gruusia mägedes lumekihi paksus olla kuni 2 meetrit. Meie seiklus saab stardipaugu Stephantsminda mägikülast, mis asub ca 1700 m kõrgusel merepinnast. Esimese päeva seikleme küla ümbruses, mida saadavad Kaukaasia mäestiku ilusad tipud ja kauguses on paistmas kohalik kultuuriaare, Gergeti Trinity kirik. Kindlasti käime ka seda uudistamas! 

Seejärel liigume mägedesse ja veedame ühe magusa unega öö Altihut mägihütis, kust jagub neid piiritu tundega vaateid oh kui palju! Õhtul saad ennast hubaselt sisse sättida kamina ees ja valida endale meelepärase lugemise hüti raamatukogust, mis on väidetavalt Euroopa kõige kõrgemal asuv raamatukogu. 

Mõtled küll, et enam ägedamaks minna ei saa … aga muidugi saab! 

Järgmisel päeval liigume Gudauri suusakeskusesse, kus Sind ootab aktiivne puhkus saunakeskusega hotellis. Saad ise valida, kas sisustad oma aktiivse puhkepäeva mäesuusanõlvadel sõitmisega, lihtsalt mäetipus vaateid nautides ja kohvitades või hoopiski saunakeskuses mõnulemisega. Kindlasti jõuad kogeda ka seda kõike korraga! 

Viimasel matkapäeval lähme külla mungale, kes elab täiesti rajult üksinda keset lumiseid mägesid, vaikust ja rahu. 

Eriti põnev on see, et matkaseikluste juurde kuuluvad loomuliku osana ka sisemised avastusretked. Võtame sellest eheduse olustikust maksimumi ja avastame tervislikku eneseväärikust ja -austust. Kui julgelt Sa lubad endale elada iseendana? Kust läheb Sinu jaoks tervisliku ja üleoleva uhkuse piir? Kuidas kogeda rohkem ehedaid ja päris kogemusi? 

Oh, millised põnevad avastused ootavad ees nii siserindel kui Gruusia suursugustes mägedes!

Kultuurielamused Thbilisis

9. märtsi õhtul liigume Thbilisi hotelli, kus jääb terve järgmine päev kultuurielamuste kogemiseks. Avastame üheskoos justkui linnamatkana kohalikke vaatamisväärsusi ja jääb ka aega kodustele mõni meene üllatuseks võtta. Õhtu tipneb ühise õhtusöögiga, mida saatmas Gruusia tantsud ja laulud. Ole valmis … see energia kindlasti haarab kaasa ja ehk avastame ennastki tantsupõrandalt!

Kellele?

Sul pole vaja midagi muud kui head vastupidavust ja seda sisemist põnevustunnet, mis kohe kuidagi ei luba seda kogemust kõrvale tõsta. Varasem kogemus mägedes, talvetingimustes või räätsadega ei ole vajalik, viime Sind kõige vajalikuga kurssi ja teeme üheskoos selle ägeda kogemuse teoks! 

Küll aga tuleks Sul arvestada, et ca 8 kg seljakotiga lumes matkamine on füüsiliselt veidi nõudlikum kui suvine metsaradadel liikumine. Liikumistempo saad valida täpselt sellise, et Sul on hea, kuna lisaks Rainile on kaasatud ka kohalikud matkajuhid ja saame vajadusel jaguneda erinevatesse tempogruppidesse. 

Vajaliku räätsavarustuse koos keppidega saad kohapealt. Kaasa tuleks võtta ca 30-40 liitrine seljakott, kuhu mahuvad asjad 2ks päevaks, kui lähme mägihütti ööbima. Ülejäänud asjad saad hoida reisikohvris, mis transporditakse järgmisse majutuskohta.

Majutus

Esimesed päevad peatume Stephantsminda keskuses mägede vahel asuvas uues 4* hotellis Hotel Memoir Kazbegi, kus majutus on korraldatud kahekohalistes tubades. Ühe öö veedame AltiHut majakeses 3014 m kõrgusel, kus on magamiseks suured ühisruumid narivooditega.

Gudauri suusakeskuses on meie peatuspaik Quadrum Ski & Yoga Resort, kus on olemas saunakeskus koos basseiniga, jooga ja jõusaali ruum ning võimalus tellida endale ka lõõgastumiseks massaaž. Sinu toa rõdult avaneb imeilus vaade mägedele ja ka suusaliftid on hotelli vahetus läheduses. Pealinnas peatume hea asukohaga 4* tärni butiikhotellis Mukhrantubani.

Kõigil matkapäevadel (4 päeva) on tagatud kõik toidukorrad. Ülejäänud hotellipäevadel on olemas hommikusöögid, lõuna- ja õhtusöögi paigad leiame vastavalt soovidele üheskoos.  

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1875 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. detsember 2024 (sh) on paketi hind 1775 eurot. 

Lisakulud: lõuna- ja õhtusöögid hotellipäevadel, isiklikud ostusoovid. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (375 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Reisijuht Rain Seepõld

Rain on heatujuline ja innustav reisikaaslane, keda köidavad tihti just need asjad, mis esialgu võimatuna näivad. Talle meeldib proovida uusi asju ja avastada uusi paiku. Uudishimu ja põnevus on just need omadused, mis ta aitab ka Sinus taas ellu äratada! Rain on aktiivselt tegelenud ka ultraspordiga, aga eelkõige meeldib talle lihsalt liikuda ja inspireerida läbi oma tegude ka teisi inimesi!

Võida reis kahele!

Registreeru reisile enne 30. aprill 2024 ja osaled reisipaketi “Aastavahetuse suusapuhkus Norras” loosis. 

Võitja kuulutame välja 7. mail ja saad teha üllatuse ka oma kaaslasele või sõbrale, sest auhinnareis on kahele. Meeldejääv ja aktiivselt tähistatud aastavahetus!

Ühiste avastamisteni!