oktoober 4, 2023

Aastavahetuse suusapuhkus 2025

Sinu enda ja Sinu lähedaste rahupakett pärast kiiret jõuluaega –  kutsume Sind kaasa veetma aastavahetust uutmoodi looduses ja värskes õhus liikudes!

Liikumisrõõmu ja tegevusi jagub kõigile: kes kelgutab, kes naudib talvemaagiat jalutades puhtas looduses, kes avastab suusaradu või mäenõlvasid. Ühel päeval külastame ka jõululinna Lillehammerit, kus saad avastada väikseid kohvikuid ja butiike. Rahulik ja vaikne puhkus eemal linnakärast, pühademöllust!

Suusareisi kirjeldus

Need laste jõulupeod, töised toimetamised, pühade sigin-sagin – see nii südamlik ja sooja tundega jõuluaeg kipub tihti mööduma kiirustades. Justkui toimetamist on nii palju, et ei saa hetkegi rahulikult võtta ja lihtsalt olla. Tule võta koos perega aeg maha ja tervita selle melu keskel sügavat rahutunnet!

Seda kogemust, kus hetked peatuvad ja tunned nii suurt tänulikkust, et saad siin ja praegu olla koos oma kõige kallimate inimestega. Stardid uude aastasse hoopis uutmoodi värskuse ja põnevusega! 

Meie suusapuhkus on vabakava reis: saad iga päev ise valida, milline aktiivne liikumine Sind kutsub. Suusanõlvad, murdmaarajad ja kelgumägi asuvad otse ukse taga! Isegi meie oma kokk on Eestist kaasas, nii et Sa ei pea ka selle pärast muretsema – saad tõesti lihtsalt olla, liikuda ja talvevõlumaad nautida!

Tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi, toetame nende teostuses ja lisame igasse hetkesse grammike rohkem rõõmu. Aastavahetuse õhtuks on meie poolt korraldatud ühised üllatustegevused.

Sjusjøeni suusameka on Norras justkui meie jaoks Eestis Otepää. Neid talvepealinnasid on Norras kindlasti rohkem, aga Sjusjøen on üks esimesi kohti, kus igal aastal juba oktoobris kunstlumeradadel sõita saab. See on hinnatud treeningpaik ja seal korraldatakse riiklikke meistrivõistlusi nii murdmaa- kui laskesuusatamises. Nii et ära ülde imesta, kui Sulle radadel satub vastu mõni Norra suusakuulsus!

Meie maja ukse ees on kohalik mäesuusakeskus Sjusjøen Skisenter, kus on 6 nõlva. Seal on kaks eraldi mäge lastele, mis sobivad ideaalselt harjutamiseks ka neile, kes mäesuusatamisega alles tutvust teevad, lisaks on meie kodukeskuses ka väike trikiala. Suur eelis on see, et järjekorrad on väikesed ja saad ka suuremad lapsed omaette mäele usaldada. Eriti mõnus on koduke mäenõlval, nii et saad igal soovitud hetkel jalgu puhkama tulla või kuuma kakaod nautimas käia!

Ilusal talvel on hooldatud murdmaaradasid ligi 350 km ulatuses. Saad sõita ühest külast järgmisesse, käia suuskadel olümpialinnas Lillehammeris ja avastada Norra suurima suusamaratoni Birkebeinerrenneti rada.

Ühel reisipäeval korraldame ka bussiga ühiskülastuse Lillehammerisse, kus võimalik külastada kohalikke butiike või ka Hafjelli suusakeskust, kus on kokku 64 erinevat laskumisnõlva. 

Sjusjøen on valitud mitu aastat järjest üheks Norra parimaks suusakeskuseks. 1994. aasta olümpialinn Lillehammer jääb vaid 30 min autosõidu ja suuskadel 20 km  kaugusele. Lähimast Oslo lennujaamast on keskusesse ca 2 h bussisõitu.

Kellele?

Kõigile, kes armastavad liikumist ja tervislikku eluviisi. Oled oodatud nii uhkes rõõmus iseendaga kui koos pere ja sõpradega!

Saad iga päev ise valida, mida Sa teha tahad, ja tegutseda endale sobivas rütmis/tempos. Küsimuste korral kirjuta meile aadressil kadi@sporttravel.ee.

Majutus

Majutus on korraldatud ühises suures majas ja privaatmajades – saad valida täpselt selle lahenduse, mis teile mugavam ja toredam tundub! 

Ühismaja on mäenõlval paiknev luksusliku sisustusega maja, mida võib pidada justkui SportTraveli hubaseks hotelliks. Majja mahub kuni 20 inimest ja valikus on 2-4 kohalised narivooditega toad. Maja peale on kokku 5 vannituba ja saun asub eraldi väikses majas meie hoovis. Eraldi hoones on õuealas ka suusaruum. 

Suusarajad ja kohalik mäesuusakeskus asuvad kohe maja kõrval, 30 m kaugusel. Paned maja ees suusad alla ja astud otse nõlvale. Tubade rõdult on ka otsene vaade mäenõlvale. Vaata rohkem pilte SIIT.

Privaatmajad on 3-8 kohalised majakesed, kus on olemas täisvarustuses köök. Kõik majad asetsevad samuti mäenõlval, ca 5-minuti jalutuskäigu kaugusel ühismajast. Majakesed on erineva suuruse ja sisustusega, osades on olemas ka saun. Ühiskasutavad sauna- ja suusaruumid on olemas kõigi majade juures. Näide ühest väiksemast ja suuremast privaatmajast.

Toitlustus

Ühismajas valmistab hommiku- ja õhtusöögid Eestist kaasatud kokk ja toitumisterapeut Riinu Rätsep. Nii et kodused maitsed tulevad kaasa ja toiduvalik on tervislik! Privaatmajades on olemas täisvarustuses köök kõige vajalikuga iseseisvalt toidu valmistamiseks. Soovi korral on võimalus lisatasu eest osaleda õhtusöökidel ka ühismajas.  

Lähim toidupood asub 4,5 km kaugusel ja soovitud isiklikud toiduasjad saad kaasa pakkida juba Eestist väikebussi transpordiga. Lõunasöögid on võimalik valmistada köögis iseseisvalt või külastada kohalikke kohvikud, millest kaks tükki asuvad suusamäel ja ka murdmaaradade äärde jääb omajagu valikuid. 

Lähimad mäesuusakeskused

Kõige lähem on koduukse ees olev kohalik mäesuusakeskus, kus on 6 nõlva, eraldi laste- ja trikiala. Rohkem infot leiad siit

Ca 40 min kaugusel asub suurem keskus Hafjell, kus kuni 64 nõlva. Sjusjøenist on sinna võimalik liikuda liinibussi või kohaliku taksoga.

Lumi garanteeritud

Ilusal talvel on hooldatud radu 350 km ulatuses ja mäenõlvad avatud. Kunstlumi on tagatud igal aastal juba oktoobri lõpust.

Aktiivne aastavahetus

Mõtle kui äge on tervitada uut aastat liikumises ja Norra looduse keskel. Meeldejääv ja ekstra äge 2025. aasta algus!

Väga hea asukoht

1994. aasta olümpialinn Lillehammer asub 30 min kaugusel, keskust läbi Norra kuulsaima suusamaratoni Birke rada.

PAKETT:

PAKETT 1. Majutus ühismajas koos toitlustusega

Paketi hind 1475 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 1375 eurot. Reisipaketi hind LAPSELE vanuses kuni 24 kuud tasuta, 2-11 aastat 875 eur, 12-16 aastat on 985 eurot

Majutus on korraldatud narivooditega tubades ja hommiku- ja õhtusöögid valmistatud Eestist kaasatud koka poolt. Täiesti muretu ja mugav pakett, ainult lusti ja naudi!

PAKETT 2. Majutus privaatmajas

Paketi hind 1475 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2024 (sh) on paketi hind 1375 eurot. Reisipaketi hind LAPSELE vanuses kuni 24 kuud tasuta, 2-11 aastat 875 eur, 12-16 aastat on 985 eurot

Majutus on korraldatud 3-8 kohalistes privaatmajades, kus on olemas täisvarustuses köök ja kõik toidukorrad saad valmistada iseseisvalt. Kui Sa soovid osaleda ühismaja õhtusöökidel, siis kaasneb sellega täiskasvanule 125 eur ja lapsele 70 eur lisatasu. See on Sinu rohkem omaette olemise ja toimetamise rõõmuga pakett!

 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

 

Reisijuhid

Kohal on kõik SportTraveli tulihingelised eestvedajad Kädi, Kristel ja Jüri. Tutvustame Sulle kohapealseid võimalusi, pakume seltsi suusaradadel, mäenõlvadel ja kelgutades. Mõistagi oleme olemas, kui vajad kohapeal korralduslikult meie abi. Kindel on see, et Sinu liikumisele anname hoogu juurde!

Kohtumiseni talvevõlumaal!