september 23, 2025

Austraalia ja Uus-Meremaa suusatuur

Kui juba teisele poole maakera sõita, tasub ühe reisiga läbida mitu suusamaratoni! Austraalia ja Uus-Meremaa suusatuuri käigus ühendame mõlemad maakera kuklapoole Worldloppeti sarja kuuluvad suusamaratonid ühte reisiprogrammi.

Kindlasti on see mõne suurema suusasõbra jaoks ka pidulik sündmus – Worldloppeti Masteriks saamine! Selle tiitli omamiseks tuleb üks kümnest maratonist läbida just teisel mandril. Kangaroo Hoppet ja Merino Muster on kaks kolmest suusamaratonist, mis toimuvad lõunapoolkeral.

Reisikirjeldus

8. augustil lendame Tallinnast Austraaliasse. Kuna lendame vastupäeva, jõuame Austraalia suurimasse linna Sydneysse 10. augusti hommikul. See päev jääb pikkadest lendudest välja puhkamiseks ja ajavahega kohanemiseks. Selles rohelise mandri vanimas linnas veedame reisi neli esimest päeva. Meie hotell Sydneys asub otse linna südames, peamise ostutänava kõrval. Paljud vaatamisväärsused ja restoranid jäävad mugavalt lühikese jalutuskäigu kaugusele. 

Kui Sydney, siis mis Sulle esimesena meenub? Loomulikult Sydney ooperimaja! Ekskursiooniprogrammi ja linnatuuri oma giidiga alustamegi just selle Austraalia tuntuima maamärgi külastamisest. Edasi käime läbi linna põnevamad linnaosad ja teised linnaikoonid. Kindlasti käime ära ka kuulsal Bondi Beachil. 

Järgmisel päeval suundume Austraalia kaunist loodust uudistama. Esmalt teeme peatuse Featherdale’i loomaiaias, kus näeme suurt hulka Austraalias elavaid loomi. Pildistame koaalasid ja saame toita känguruid ning teisi põnevaid loomi. Edasi ootab meid UNESCO maailmapärandi nimekirja kuuluv Sinimägede rahvuspark (Blue Mountains). Park on tuntud oma lopsakate eukalüptimetsade, sügavate kanjonite, koskede ja maaliliste “Kolm õde” kaljude poolest. Sõidame köisraudteel ja laskume maailma kõige järsemal raudteel ning naudime lõunasööki Mountain Heritage restoranis. 

13. august on meie viimane päev Sydneys. Hommikupoolik on vaba. Peale lõunat lendame Melbourni, kuhu jääme ka ööbima. 

14. augusti hommikul jätkame teekonda tellitud bussiga Falls Creeki ehk Austraalia Alpidesse. Just seal toimubki Kangoroo Hoppet. Falls Creek on Austraalia juhtiv mäesuusakeskus, mis pakub suurepäraseid võimalusi nii mäe- kui murdmaasuusatamiseks. Külakeskuses on mitmed restoranid, kohvikud ja kauplused.

15. augustil toimub Kangoroo Hoppeti suusamaraton. Meie hotell asub stardist vähem kui 2 km kaugusel ja selle kõrval on kohe ka mäesuusakeskus. Kellel veel jõudu ja tahtmist, saab pärast maratoni mäesuusakeskuses slaalomit sõita.

Järgmisel päeval sõidame tagasi Melbourne’i, mida peetakse ka Austraalia spordi-, kohvi- ja kulinaariapealinnaks. Seal põimuvad moodne linnapilt, kunstigaleriid, kohvikud ja elav tänavakultuur. Juba samal õhtul sõidame Phillip Island’le, et näha kuulsaid väikeseid pingviine.

Sellele järgneval hommikul teeme jalgsi Melbourne’i kesklinnas neljatunnine linnaekskursiooni koos giidiga ning alustame seejärel lendu Uus-Meremaale.

17. augusti õhtul jõuame Queenstowni. See Lõunasaarel Wakatipu järve ääres asuv kuurortlinn on tuntud turismikeskus ja suurepärane lähtepunkt Uus-Meremaa loodusimede avastamiseks. Peatume siin kolm ööd. 

Queenstown ja selle ümbrus

18. augustil on vaba päev Queenstowniga tutvumiseks. Õhtul astume ajaloolisele Earnslaw aurikule, mis viib meid Wakatipu järve kruiisile. Tegu on ainukese inimeste veoks mõeldud söeküttega aurikuga. Naudime möödalibisevat järverannikut ja jõuame Walter Peak lambafarmi. Farmi ajaloolises koloniaalajastu söögisaalis naudime kohalikust toorainest valmistatud väga rikkaliku valikuga grillõhtusööki, tutvume farmiga ja näeme nende kuulsaid töötavaid lambakoeri.

19. augusti varahommikul sõidame mööda võrratute vaadetega mägiteid Milford Soundi fjordi laevakruiisile, kus näeme maalilisi jugasid, Pembroke’i liustikku ning hea õnne korral ka delfiine, vaalu ja hülgeid. Tegemist on maailma tuntuima fjordi ja Uus-Meremaa populaarseima turismiobjektiga, mida peetakse ka kaheksanda maailmaime tiitli vääriliseks.

20. augustil külastame ajaloolist kullakaevandusküla Arrowtowni. Seejärel sõidame edasi Wanakasse, kus õhtul toimuvad Uus-Meremaa suusamaratoni Merino Musteri avapidustused. Pidustuste käigus näeme ka kohaliku põlisrahva ehk maooride esinemist. Ööbime kolm ööd Wanaka hotellis.

Wanaka on talvisel ajal ideaalne sihtkoht suusasõpradele, sest selle lähedale jäävad kuulsad suusakeskused nagu Treble Cone ja Cardrona. Linn on tuntud ka kuulsa üksiku järvepuu – The Wanaka Tree poolest, mis pakub imelisi vaateid ka lumehooajal. 

22. augustil toimub Merino Muster. Järgmisel päeval viib transfeer meid Queenstowni lennujaama, et alustada koduteed Sydney suunas. Saabume Tallinnasse sõltuvalt lennugraafikust 24. või 25. augustil. 

Kangaroo Hoppet - Austraalia

Maraton toimub Falls Creek’i suusakeskuses (1800 m kõrgusel), 350 km kaugusel Melbourne’st. Rada kulgeb läbi Falls Creeki kauni alpimaastiku, läbides metsaseid radu, avaraid nõlvasid ja väikeseid orgusid.

Esimene maraton toimus 1979. aastal ning Worldloppeti sarjaga liitus Kangaroo Hoppet 1991. aastal. Kavas on põhidistants 42 km ja 21 km pikkune poolmaraton (Silver Pass). Sõidud toimuvad vabatehnikas.

Maratoni kohta saad rohkem lugeda SIIT

Merino Muster - Uus-Meremaa

Võistlus toimub Snow Farmis, Uus-Meremaa ainsas murdmaasuusakeskuses, mis asub 1500 m kõrgusel Cardrona orust. Umbes 35 km kaugusel Wanakast. Esimene suusamaraton toimus 1995. aastal ja Worldloppeti liikmeks sai Merino Muster 2014. aastal. Kavas on põhidistantsid 42 km ja 21 km pikkune poolmaraton (Silver Pass). Sõidud toimuvad vabatahnikas. 

Maratoni kohta saad rohkem lugeda SIIT.

NB! Kõik suusatajad, kes osalevad samal aastal nii Kangoroo Hoppetil kui Merino Musteril, saavad mälestuseks erilise Antipodes Medali. 

Majutus

Kõik majutused on nelja tärni hotellis ja sisaldavad hommikusööki. Toad on kahekohalised.

Sydney hotell – The Grace Sydney.

Melbourne’i hotell – Radisson Hotel on Flagstaff.

Falls Creek’i hotell – Lakeside Falls Creek Alpine Resort.

Queenstowni hotell – Crowne Plaza.

Wanaka hotell – Wanaka Hotel.  

Üks reis, palju elamusi

Külastame kahte maakera kuklapoole suurimat riiki.

Suusatamine augustis

Saad alustada juba varakult uut suusahooaega.

Lihtne ja mugav

Kahenädalane suusa- ja puhkusereis on põhjalikult planeeritud, et saaksid muretult nautida uusi paiku ja elamusi!

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 6150 eurot

Registreerudes peale 1. märtsi 2026 (sh) on paketi hind 6250 eurot. 

Lisakulud: Uus-Meremaa reisiluba (63 eurot), lõuna- ja õhtusöögid ning isiklikud ostud.

Paindlik tasumineregistreerimise järgselt edastame broneeringuarve (1500 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 40 päeva enne reisi algust või kahes osas, kus maksumusest 50% tuleb tasuda 75 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 40 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 150 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Oma elu jooksul on ta läbi reisinud enamus Euroopast, senimaani on tema vaieldamatuteks lemmikuteks Alpid ja Põhjamaadest Rootsi. 

Kohtumiseni maakera kuklapoolel!