märts 14, 2023

Austria-Itaalia suusatuur

Tõeliselt meeldejääv Alpide elamus! 

Üks reis, mille jooksul saad külastada kahte erinevat riiki ja osaleda lausa kolmel erineval suusamaratonil. 

Boonuseks suusanädal koos Sparta treeneri ja endise tippsuusataja Raul Ollega ning võimalus käia maailma laskesuusatamise staaridele kaasa elamas Anterselva MK-etapil. Kõike seda ümbritsemas täiesti uskumatud mägede vaated ja avaruse tunne!

Suusatuurist

Alpide suusatuur algab Austrias Dolomitenlaufi suusafestivaliga, kus on võimalus osaleda nii vabatehnika kui klassika sõitudel. Elame Obertilliachi nimelises alpikülas, kus on lisaks väga heal tasemel murdmaasuusaradadele meie hotellist kõigest 500 m kaugusel ka Golzentippi mäesuusakeskus.  

Huvilistel on võimalus külastada reedel ka laskesuusatamise maailmakarika etappi Anterselvas ja elada kaasa nii meie oma Eesti sõitjatele kui maailma tippudele! 

22. jaanuaril liigume 150 km kaugusele Vigo di Fassa asulasse Itaalia mägede vahele, kus algab meeleolukas ja arendav suusanädal koos tuntud Eesti pikamaasuusataja Raul Ollega. Treeningud on üles ehitatud vastavalt osalejate tasemetele nii, et iga suusasõber leiaks suuskadel uutmoodi kindluse ja suurema naudingutunde. Seda nii laskumistel kui tõusudel, sirgetel ja kurvides. Kindlasti jagab Raul ka maratonihuvilistele soovitusi ja kogemusi oma edukast karjäärist. 

Suusatada saab nii Marcialonga 70 km pikkusel maratonirajal kui ka Val di Fiemme suusaradadel. Saad juba varakult rajad üle vaadata, sest just selles samas piirkonnas toimub ka 2026. aastal taliolümpia – nii on hiljem telekast jälgides ja kaasa elades juba tuttav tunne!  

Ja kui tunned mingil hetkel, et tahaksid murdmaaradadele vaheldust, siis Val di Fassa orus on omavahel ühendatud seitse erinevat mäesuusakeskust. Sinu käsutuses on 150 erinevat mäesuusanõlva, 8 lumeparki ja laskumisrõõmu 210 km ulatuses. Piirkonna kõrgeim punkt, kuhu tõstukiga pääseb on 2950 m Passo Pordoi koos piiritute vaadete ja mäetipu kohvikuga. 

Itaalias on Sul võimalus osaleda kahel erineval klassikatehnika suusamaratonil: 25. jaanuaril Lavazeloppetil (22 km) ja 28. jaanuaril Marcialongal (45 km/70 km). Mõlemad on omaette elamused nii kohalike kirgliku kaasaelamise kui omapärase raja poolest. Lavazeloppet toimub 1700-1800 m kõrgusel, kus avanevad kogu raja ulatuses imelised vaated. Eelmised osalised nimetasid seda väga maaliliseks maratoniks. 

Marcialonga kulgeb ühest armsast Alpi külakesest teise, kus kohalikud end tagasi hoidmata oma kodu rõdudelt ja akendelt kaasa elavad ja alpikellasid helistavad. 

Kõik suusatuuri maratonid lähevad ka Worldloppeti sarja arvestusse ja saad need kanda oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi.

Majutus ja toitlustus

Mõnus hubane Austria perehotell Oswalderhof asub Obertilliachi keskuses ja otse suusaradade ääres. Hotelli veab eest Obererlacheri pere, kes on ka ise aktiivsed looduses liikujad ja soovivad luua igale külastajale koduse tunde, tutvustades ja kandes edasi ka kohalikke traditsioone.

Itaalias on majutus korraldatud Fiorese ökohotellis, mis on ehitatud keskkonnasäätlikke põhimõtteid silmas pidades, väga hubane ja stiilne pere keskel olemine. Teiseks valikuks on Garni Bucaneve või Millenniumi hotell, mis asuvad täpselt üksteise kõrval. Asukoht on nii mugav, et saad kohe maja taga murdmaasuusad jalga panna ja rajale hüpata! Kõik hotellid asuvad Vigo di Fassa keskuses ja maratoniraja ääres, üksteistest max 500 m kaugusel. 

Kõigis hotellides on majutus korraldatud kahekohalistes tubades ja tagatud ka hommiku- ja õhtusöögid. Suusavarustuse hoiustamiseks on olemas eraldi ruum. 

Valikut igaühele

Üks reis, kolm erinevat suusamaratoni. Igaüks oma isikupära ja erilisusega!

Lihtne ja mugav

Toetame Sind igal sammul nii, et Sul pole vaja muretseda kus-mis asub. Saad olla hetkes ja reisi täiel rinnal nautida!

Millised võimalused!

Suusanädal koos treeneri Raul Ollega, laskesuusatippudele Anterselvas kaasaelamine, lai valik murdmaaradu ja mäesuusanõlvu!

PAKETT sisaldab:

PAKETT 1. Itaalia majutusega Fiores ökohotellis

Paketi hind 2115 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1995 eurot. Oma paketivaliku saad märkida registreerimisvormis.

PAKETT 2. Itaalia majutusega Bucaneve/Millennium hotellis

Paketi hind 1975 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 10. oktoober 2023 (sh) on paketi hind 1860 eurot. Oma paketivaliku saad märkida registreerimisvormis.

Lisakulud: lõunasöögid ja isiklikud ostusoovid. Sinu paketihinnale lisanduvad soovitud maratonide osalustasud ja soovi korral ka Anterselva MK-etapi külastustasu. Oma osalussoovid saad märkida registreerimisvormis.

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (450 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumise soovi saad valida registreerimisvormis: võimalik on tasuda tervikuna ühes osas 30 päeva enne reisi algust ja kahes osas, kus maksumusest 50% tuleks tasuda 65 päeva enne reisi algust ja ülejäänud summa 30 päeva enne reisi algust.

Kädi-Liis Sepp

Reisijuht Kädi-Liis Sepp

Kädi on rõõmsameelne ja innustav reisikaaslane, kes on Sulle igal võimalusel abiks. Ta on korraldanud reise ja treeninglaagreid juba mitu aastat ja löönud ka ise nii mõnelgi jooksu-, ujumise- ja suusavõistlusel kaasa. Lisaks aktiivse eluviisi viljelemisele on Kädi-Liis omandanud Tallinna Ülikoolis ka tervisejuhtimise eriala ja kirjutanud raamatu “Tervislikud vahepalad lastele.”

Kohtumiseni imelistes Alpides!