märts 2, 2022

Birkebeinerrennet 2023

Suusamaraton kulgeb Rena nimelisest linnakesest mööda vaheldusrikast maastikku olümpialinna Lillehammerisse. Rajal avanevad imelised vaated Norra mägedele ja tundra laadsele loodusele. Maratoni muudab omapäraseks pikaaegne traditsioon, kus kogu sõit tuleb läbida 3,5 kg raskuse seljakotiga.

 Oslo lennujaam jääb nii stardi- kui finišipaigast ca 2-tunnise autosõidu kaugusele. 

Suusamaratonist

Birkebeinerrenneti suusamaraton on Norra üks populaarsemaid ja pikima ajalooga spordisündmusi. Kahepäevase suusafestivali raames on Sul võimalus osaleda 28 km ja 54 km pikkustel sõitudel nii klassika kui uisutehnikas. 

Põhimaraton 54 km klassikalises tehnikas toimub laupäeval, 18. märtsil. 

Kogu ettevõtmisele lisab põnevust tingimus, et maraton tuleb läbida 3,5 kg raskuse seljakotiga, mis kaalutakse üle nii stardis kui lõpujoone ületamisel. 

Suusamaraton on alguse saanud 13. sajandi legendist, mille järgi päästsid kaks Norra suusatajat üheaastase troonipärija prints Håkani vaenlase käest ja kandsid teda seljakotis. Sellest inspireerituna toimus esimene maraton 1932. aastal, mil stardijoonel oli 155 meessuusatajat. Osalejate arv on küll kasvanud 18 000ni, aga seljakoti kandmise traditsioon püsib tänaseni. 

Põhidistants 54 km kuulub ka Birkebeinerrenneti kolmikürituse sarja, kus on lisaks suusamaratonile vaja läbida juunis 21 km maastikujooks ja augustis 86 km maastikuratta maraton. Innustavad eesmärgid terveks aastaks olemas!

Kolmiküritusel saavad osaleda kõik huvilised alates 17ndast eluaastast. Kõik kolm etappi ühe aasta jooksul läbinud spordisõbrad saavad auhinnaks Birkebeineri meenetaldriku kohalikult klaasitootjalt, Hadeland Glassverkilt.

 ** Kasutatud fotod on maratonikorraldaja ametlik pildimaterjal.  

Maratonirajast

Maratonirada on Wordloppeti sarja maratonidest füüsiliselt kõige nõudlikum, kulgedes üle kahe suurema mäe, kust avaneb üle puude avar vaade kaugusesse. Neil hetkedel saad mälupilti salvestada justkui loodusmaali Norra maastikust. Ületamist vajavad mäetipud jäävad ca 900 meetri kõrgusele merepinnast. 

Laskumised on rajal kiired ja kurvilised, nõudes head suusavalitsemise oskust. Lõpujoone saad ületada võidukalt Lillehammeri kuulsal suusastaadionil, kus toimusid ka 1994. aasta taliolümpiamängud. 

Kõik suusafestivali sõidud lähevad Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi.

Teatesõit

Eriti erakordne elamus on sõita suusateadet 4 x 7,5 km Lillehammeri olümpiastaadioni ümbruses. Start, vahetusala ja finiš paiknevad kõik staadionil nii, et Sul on ekstra põnev ka oma tiimikaaslastele kaasa elada ja hoogu juurde anda! 

Kõik tiimiliikmed peavad olema vähemalt 16-aastased ja seljakoti kandmine on teatesõidus vabatahtlik. Suusateade toimub klassikalises tehnikas reedel, 17. märtsil.

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud ridaelamu tüüpi korterites, kuhu mahub 4-6 inimest. Majades on olemas köök, wc ja vannituba. Majutus asub stardist ca 35 km ja finišipaigast 90 km kaugusel. Peatume asulas, kus vahetus läheduses on soovi korral olemas ka pood. 

Toidukordadeks tutvustame Sulle lähedal asuvaid söögikohti, kust saad endale meelepärase valida. Majades on ka olemas täisvarustuses köök, et saaksid iseseisvalt või koos oma majarahvaga endale maitsva söögi valmistada.

Kuninglik kogemus

Maraton tuleb läbida 3,5 kg seljakotiga, mis legendi järgi kujutab endas kunagist troonipärijat. Uhke tunne!

Põnev rajaprofiil

Wordloppeti sarja maratonide kõige nõudlikum rada. Valikus nii lühike kui pikk distants mõlemas suusatehnikas.

Norra loodus

Karge põhjamaa loodus ja mitmekesine maastik. Raja kõrgematest tippudest avanevad loodusmaali vaated.

PAKETT sisaldab:

Paketi hind 545 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. jaanuar 2023 (sh) on paketi hind 485 eurot.

Hinnale lisandub maratoni osalustasu vastavalt Sinu valitud distantsile või distantsidele. Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (200 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 50 päeva enne reisi algust. 

Kui Sa soovid tulla lennukiga, siis palun anna oma soovist teada aadressil juri@sporttravel.ee ja edastame Sulle pakkumise. Tulenevalt lennuaegadest võivad reisi kuupäevad ühe päeva võrra nihkuda. 

 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Birke suusamaratonil on Jüri osalenud juba 5 korda – nii, et isiklikke kogemusi on tal Sinu toetuseks jagada omajagu!

Kohtumiseni Norra suusapeol!