veebruar 9, 2021

Engadini suusamaraton

St Moritzi suusakeskus on talvepuhkuse lemmikpaigaks kuninglikele peredele ja paljudele tuntud filminäitlejatele, muusikutele üle maailma. Seal on kahel korral toimunud taliolümpiamängud ja lausa viiel korral mäesuusatamise MM.

Seda imelist linna on külastanud ka kurikuulus agent James Bond – St. Moritzis filmitud kaadrid linastuvad lausa kahes temanimelises filmis. Külastame tõmbekeskust reisi jooksul nii suuskadel kui jalgsi. 

Suusamaratonist

Engadin on maailma suurim vabatehnika suusamaraton, mis toimub sel aastal juba 53. korda. Maraton on Šveitsi üks suurimaid rahvaspordi sündmusi, kuhu koguneb igal aastal ligi 14 000 suusasõpra rohkem kui 65 erinevast riigist üle maailma. 

Meeleolukas ja väga oodatud maratonipäev on 12. märts. Valida saab kahe distantsi vahel: 21 km ja 42 km vabatehnikas. Maratoni on võimalik soovi korral läbida ka klassikalises stiilis, kuna rajal on täies ulatuses olemas klassikajälg.

Maratoni raja kirjeldus

Engadini maratonirada on oma profiililt üks lihtsamaid Worldloppeti maratone – stardipunkt on merepinnast kõrgemal kui finiš ja rada on valdavalt lausik. 

Maratoni start on Malojas 1820 meetri kõrgusel merepinnast. Esimesed 12 km kulgeb rada üle kahe järve, kus on nii palju ruumi, et saad vabalt kolme sõbraga kõrvuti sõita. Nendel kilomeetritel avanevad imelised vaated nii orule kui Alpi lumistele tippudele. 

Seejärel läbime St. Moritzi maailmakuulsat suusakeskust, mille järel saad ronida raja suurima tõusu tippu. Omapäraseks elamuseks rajal on nn padjamägi, kus pikemat sorti laskumine tuleb läbida metsas puude vahel. Kuivõrd puud on nii raja keskel kui äärtes ümbritsetud turvalisuse tagamiseks pehmendustega, siis sellest tuleneb ka nimi “Padjamägi”. Laskumine on pikk, kuid mitte järsk – nii, et saad valida just endale sobiva liikumiskiiruse ja kindlustundega seda nautida! 

Raja teine pool on üles-alla looklev, lõppedes S-chanf nimelises ajaloolises Alpi külakeses (1670 meetri kõrgusel merepinnast). Maratoni kohta saad rohkem kohta lugeda SIIT

Mäesuusatamine

Lähim mäesuusakeskus on Diavolezza, mis jääb meie majutuspaigast ca 20 km kaugusele. Seal jagub laskumiseks nõlvasid 35 km ulatuses, kõrgeima tipuvaate saad 3006 m pealt. 

St. Moritzis asuvat Corviglia mäge on nimetatud maailma ilusaimaks mäesuusakeskuseks, mis asub meist 40 km kaugusel. Seda mäge ei peeta mitte ainult mäesuusatamise sünnikoduks, vaid ka taliturismi alusepanijaks rohkem kui 150 aastat tagasi. Palju kiidusõnu, millele saad kohapeal igal sammul kinnitust! Tõstukid viivad kuni 3057 m kõrgusele, kus saad valida erinevas raskusastmes radasid lausa 155 km ulatuses. 

Kindlasti jääb Sul aega külastada ka mõnel päeval mäesuusanõlvasid. Reisile on väga oodatud ka kaasaelajad, kes maratonil osaleda ei soovi, kuid tahavad nautida Alpide ilu ja mäesuusatamist. Reisikava selgub täpsemalt kohapeal, vastavalt osalejate ühistele soovidele. 

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud Poschiavo keskuses Hotel Centrale hotellis, mis asub nii maratoni stardipaigast kui finišist ca 50 km kaugusel. Hotelli toad on 2021. aastal värskelt renoveeritud ja hubase puitsisustusega. Lähim raudteejaam jääb vaid 400 m kaugusele, muutes liiklemise linnade vahel väga lihtsaks ja mugavaks. 

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades, kus on võimalikud nii eraldi voodid kui kahekohaline suur voodi. Rikkalik hommikusöök on tagatud hotelli restoranis, lõuna- ja õhtusöögid saad valida vastavalt oma soovidele hotelli restorani menüüst või lähedal asuvatest söögikohtadest, mida Sulle eelnevalt tutvustame. 

PAKETT sisaldab:

Paketi hind on 1105 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 30. detsember 2022 (sh) on paketi hind 995 eurot.

Kaasaelaja paketihind on 875 eurot. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (300 eur/inimene), mis kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine toimub 50 päeva enne reisi algust. 

Reisijuht Jüri Marcinkevicz

Jüri on aktiivne harrastussportlane, kelle kogemuste pagasisse kuulub üle 120 välismaise maratoni erinevatelt spordialadelt (suusatamine, jooksmine, mägi- ja maanteerattasõit, ujumine jne). Teda ei paelu mitte saavutus, vaid eneseületuse kogemus ja võimalus avastada erinevaid riike aktiivselt liikudes. Jüri on Engadini suusamaratoni sõitnud juba kolm korda ja teab täpselt, mis iga kurvi taga ees ootab!

Ühiste elamusteni Alpides!