September 28, 2021

Finlandia-hiihto suusamaraton

  • Kuupäevad: 11.-13. veebruar 2022
  • Asukoht: Lahti, Soome
  • Maraton: 20 km, 32 km, 65 km klassika/uisk
  • Grupi suurus: kuni 16 inimest
  • REGISTREERU >>>

Lahti suusastaadion on teada-tuntud talialade spordikeskus üle maailma. Seal on korduvalt korraldatud maailmakarika etappe ja mitmel korral on suusaalade MM toimunud just nimelt Lahtis. 

Lisaks spordikuulsusele on Lahti ka Soome kõige keskkonnasõbralikum linn, kandes uhkusega tiitlit European Green Capital 2021. Lahti asub Helsingist 110 km kaugusel.

Suusamaratonist

Finlandia-hiihto on Soome suurim rahvaspordiüritus, nii nagu meie jaoks on Tartu Maraton. Suusamaraton toimus esimest korda 1974. aastal, mil sündmuse patrooniks oli Soome president Urho Kekkonen. Tema suusalembelisus on jõudnud ka meieni, sest just tema järgi on nime saanud Kääriku spordikeskusest algav Kekkose suusaring. 

Maraton pakub laialdaselt võimalusi nii aktiivsetele maratonihuntidele kui ka alles esimest korda avastajatele. Laupäeval, 12. veebruaril sõidetakse klassikalises tehnikas 20 km, 32 km ja 65 km. Pühapäeval toimuvad samadel distantsidel ja samal ringil suusasõidud uisutehnikas. Saad vastavalt oma soovidele osaleda ühel või lausa mõlemal päeval. 

Lahti suusamaratonil on osalenud ka 2017. aastal Eesti president Kersti Kaljulaid. Tema muljeid saad kuulata Delfi intervjuust, mille ta võtab kokku sõnadega: “Ma ei tee sporti, ma liigun.” 

Rohkem infot suusamaratoni kohta leiad SIIT

Maratonirajast

Nii klassika kui uisusõidud toimuvad samal ringil. Maraton saab stardipaugu kuulsalt Lahti suusastaadionilt, kus on finišeerinud ja võidutsenud paljud maailma tippsuusatajad. Rada on oma olemuselt väikeste küngastega üles-alla looklev, vaheldudes metsade vaheliste sirgete lõikudega. Loodus ja vaheldusrikas maastik tekitavad väga sarnase tunde Kõrvemaa suusaradadega.  

Viimased 20 aastat on Finlandia-hiihto põhidistants olnud 50 km, kuid sel aastal on raja pikkus esimest korda 65 km. Koroonaajastu virtuaalmaratonil testiti uut lisanduvat rajalõiku, millele leidus omajagu häid sõnu, et see ka sel aastal käiku lasta. 

Kõik suusafestivali sõidud (nii lühikesed kui pikad distantsid) lähevad Worldloppeti arvestusse ja saad kanda need uhkustundega oma Worldloppeti suusapassi. See on Sinu võimalus hoida end kohe mitmeteks aastateks suusarindel inspireerituna ja koguda sinna erinevate välismaratonide külastusi!

Majutus ja toitlustus

Majutus on korraldatud kahekohalistes tubades 3* hotellis GreenStar Hotel, mis asub täpselt Lahti kesklinnas ja on suusastaadionist 1,7 km kaugusel. Perehotelli keskmes on keskkonnasõbralikkus ja igas detailis võimalikult looduslähedane tegutsemisviis. Toad on hubased ja valgusküllased, hotell on 2019. aastal täies ulatuses renoveeritud. 

Hommikusööki pakutakse hotelli restoranis rikkalikus valikus Rootsi laua stiilis. Lõuna- ja õhtusöögid saad vastavalt oma soovidele korraldada hotelli restoranist või lähedal asuvates söögikohtades. 

Hotelli kohta leiad rohkem infot siit

Maailma tippude staadion

Maratoni start ja finiš on kuulsal Lahti suusastaadionil, kus on toimunud mitmeid talialade maailmatasemel võistlusi.

Erinevad tehnikad

Laupäev on klassika- ja pühapäev uisutehnika päev. Saad soovi korral erinevatel või samadel distantsidel kaasa lüüa lausa mõlemal päeval!

Kogupereüritus

Tänu lühematele distantsidele (20 km, 32 km) saad luua innustava ja sportliku nädalavahetuse kogu oma perele. Milline elamus!

PAKETT sisaldab:

  • Laevapiletid Tallinn-Helsingi-Tallinn
  • Kohapealsed sõidud ja suuskade transport
  • Majutus 2 ööd kahekohalises toas
  • Hommikusöögid hotelli restoranis
  • Reisijuhi korraldusteenus

Paketi hind 395 eurot.

VARAJASE liituja hind: registreerudes enne 15. detsembrit 2021 (sh) on paketi hind 325 eurot.

Hinnale lisandub maratoni osalustasu (45-100 eurot) vastavalt Sinu valitud distantsile või distantsidele. Oma valiku saad märkida registreerimisvormis. 

Paindlik tasumine: registreerimise järgselt edastame broneeringuarve (150 eur/inimene), mille tasumine kinnitab Sinu reisikoha. Ülejäänud reisipaketi tasumine on 30 päeva enne reisi algust. 

Suuskade määrimise saad korraldada lihtsalt kohapeal või teostada ettevalmistuse juba Eestis. Registreerunutele jagame omapoolseid soovitusi ja kontakte. 

 

Reisijuht Kristel Laurson

Kristel on nooruspõlves aktiivselt murdmaaradadel võistelnud ja juhendanud ka tervisesportlasi SkiSpiriti suusaklubis. Meie tiimis on ta eeskätt matkaseikluste suuna eestvedaja, kuid rõõmsalt kohal ka suusaüritustel, et aidata muuta Sinu elamused meeldejäävaks! Inspiratsiooni, julgustust ja näpunäiteid suusasammu lihtsustamiseks tal kindlasti jagub. Oma esimese Findlandia-hiihto läbis Kristel 2015. aastal, mis oli ühtlasi ka tähenduslikult tema esimene välismaraton. 

 

Kohtume Lahti suusapeol!